Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

skolenkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: środa 03 gru 2008, 00:25

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: skolenkiewicz »

Twoja niewiedza lub niechec dostrzegania tego co jest ewidentne i przypisywanie mi politycznych intencji w wypowiedzi zdaje sie byc towarzyskim nieporozumieniem.Wspominasz cos o faktach i warto wiedziec ,ze fakty to najbardziej uparta rzecz pod sloncem.Oto fakty: Caly kraj pograzony jest w zalobie,Polacy jednocza sie w tej zalobie ,bo wydarzyla sie tragedia ,ktora dotyczy kazdego z nas.Wraz z Prezydentem i jego Zona odeszlo wielu wybitnych Polakow!
Zgoda narodowa trwa dopoki nie zapada decyzja o pochowku na Wawelu.Opierajac sie na dwoch wypowiedziach dla ogolnopolskich mediow kardynala Dziwisza ,incjatywa pogrzebu na Wawelu wyszla od rodziny a scisle mowiac od Jaroslawa Kaczynskiego,z ktorym kardynal Dziwisz rozmawial kilkakrotnie(patrz-wywiady dla mediow).Pani Marta Kaczynska sugerowala,zeby szczatki jej Rodzicow spoczely w Warszawie , w swiatyni Opatrznosci Bozej lub w Archikatedrze.Tam spoczywaja prezydenci Wojciechowski,Moscicki...
Jaroslaw Kaczynski doskonale wiedzial,ze podzieli Polakow sugerujac pochowek swojego Brata i Bratowej na Wawelu.I zrobil to.Zaklocil majestat zaloby,rozpoczynajac ta decyzja kampanie prezydencka!Tak wlasnie zachowuja sie ludzie chorzy na wladze! Dla nich nie ma swietosci!
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: sybic »

skolenkiewicz pisze: Zgoda narodowa trwa dopoki nie zapada decyzja o pochowku na Wawelu.
I tu mijasz się z faktami, bo żałoba trwała nadal. Kolejki do Pałacu Prezydenckiego robiły się coraz dłuższe.
Może dla ciebie żałoba się skończyła, ale dla większości nie.
skolenkiewicz pisze:Opierajac sie na dwoch wypowiedziach dla ogolnopolskich mediow kardynala Dziwisza ,incjatywa pogrzebu na Wawelu wyszla od rodziny a scisle mowiac od Jaroslawa Kaczynskiego,z ktorym kardynal Dziwisz rozmawial kilkakrotnie(patrz-wywiady dla mediow)
To bądź łaskaw przytoczyć te fakty, w którym czarno na białym będzie wskazane, iż to J. Kaczyński był inicjatorem tego, co sugerujesz i daje spokój sprawie.
Zresztą Kaczyński jeszcze się do sprawy nie odniósł. Ja nie jestem tak wszechwiedzący jak ty, i nie siedzę w myślach Kaczyńskiego. Poczekam aż on sam wypowie się na ten temat i wtedy wyrobię sobie właściwe zdanie. Na razie wydaje mi się, że to było jednoczesna inicjatywa.
skolenkiewicz pisze: Jaroslaw Kaczynski doskonale wiedzial,ze podzieli Polakow sugerujac pochowek swojego Brata i Bratowej na Wawelu.I zrobil to.Zaklocil majestat zaloby,rozpoczynajac ta decyzja kampanie prezydencka!
Wg mnie majestat żałoby zakłócili ci co protestowali, w sytuacji kiedy decyzja była już podjęta i nieodwołalna. Wtedy zachodnie media sugerowały iż nastąpił podział. Było to złe, bo utrwalił się nieprawdziwy wizerunek, bo czym była ta grupka protestujących, wobec tych tysiąca czekających ludzi, którzy jak podpytywał Miecugow, byli za tym, aby prezydent spoczął na Wawelu?
Poza tym, twoja ocena iż Kaczyński coś niby doskonale wiedział, jest wynikiem już twojej luźnej interpretacji lub zwykłej nienawiści do tego człowieka. Bo co ty możesz wiedzieć, co on wiedział?
Może chciał coś zrobić dla swojego brata? Podobno marzył o silnej Polsce. Jego ideał to Piułsudski, więc może chciał mu oddać zwykłą przysługę?
Zarzut, iż celem tej decyzji było wywołanie podziału jest zarzutem nieuzasadnionym i nie popatrymi żadnymi dowodami.
skolenkiewicz pisze:Tak wlasnie zachowuja sie ludzie chorzy na wladze! Dla nich nie ma swietosci!
Każdy polityk jest chory na władzę, bo ich celem jest władza. Od Tuska, Leppera czy Kaczyńskiego. To jest właśnie polityka.
Poza tym, czy jesteś pewien, że J. Kaczyński będzie kandydował na urząd prezydenta?
Gratuluje, bo ja tej pewności nie mam, tak jak i większość komentatorów świata polityki.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Łukasz »

W tym wypadku sybic ma rację. Tomasz Lis w piątek w TOK FM mówił (a wiedział to z zaufanego źródła), że ani Jarosław Kaczyński, ani rodzina prezydenta nie wymyśliła Krakowa. Zasugerował, że to Dziwisz, chociaż bardzo nie wprost. Pomysł rodziny to były Powązki. Jeśli chodzi o to, co mówi Tomasz Lis, to mam pełne zaufanie. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: ~ »

Ma ktoś jeszcze jakieś tytuły utworów odtwarzanych w telewizjach w ostatnim czasie? Oczywiście oprócz tych, które wymienił sybic.
Będę wdzięczny.
rex88
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 485
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 20:57

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: rex88 »

~ pisze:Ma ktoś jeszcze jakieś tytuły utworów odtwarzanych w telewizjach w ostatnim czasie? Oczywiście oprócz tych, które wymienił sybic.
Będę wdzięczny.
Przyłączam się do prośby.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: sybic »

Ja słyszałem jeszcze fragmenty symfonii pastoralnej Bethovena
kaśka:):)

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: kaśka:):) »

a wiecie może, co to za utwory które są puszczane w każdych wiadomościach TVP1
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: sybic »

Ja niestety nie oglądam TVP :>
Ale jakby ktoś zapodał jakiś fragment utworu, to chętnie pobawiłbym się w jego rozpoznanie.
rex88
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 485
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 20:57

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: rex88 »

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: sybic »

To na pewno nic klasycznego, ale dojdzie się...
A przypomniałem sobie jeszcze, grane było jeszcze preludium e-moll Chopin'a.
skolenkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: środa 03 gru 2008, 00:25

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: skolenkiewicz »

Odpowiadam wszystkim watpiacym:Moim celem nie jest tworzenie nowych faktow ale zmierzenie sie z rzeczywistoscia. Ta rzeczywistosc domaga sie konkretnych wyjasnien. Nikogo nie przekonam,ze kardynal Dziwisz dwukrotnie potwierdzil rozmowy na temat pochowku Prezydenta Lecha Kaczynskiego na Wawelu. Rozmowy,ktore odbyly sie miedzy nim a Jaroslawem Kaczynskim.To wyraznie i jednoznacznie stwierdzil sam kardynal.Powiedzial z naciskiem,ze kosciol nie zajmowal swojego stanowiska w tej kwestii a decyzja nalezala do rodziny. Pytam,kto w rodzinie podjal decyzje o pochowku na Wawelu?
Bezpodstawne zarzuty ,ze ninawidze J. Kaczynskiego traktuje jako polemiczna nadgorliwosc.Jezeli ktos pyta o fakty,to odsylam go do telewizyjnych wywiadow i sila rzeczy autoryzowanych wypowiedzi a te stwiaja kropke nad i.
Jezeli ktos chce ze mna powaznie polemizowac to prosze o powazne,niepodwazalne argumenty a nie o luzne i nieprzemyslane wypowiedzi!
Raz jeszcze powoluje sie na autoryzowane odpowiedzi jednak wnioski jakie z tych wypowidzi wynikaja pozostawiam w domysle.
Bez zadnych osobistych uprzedzen,uwazam,ze Jaroslaw Kaczynski zrobil rzecz obrzydliwa! Wykorzystujac narodowa zalobe po swoim zmarlym tragicznie Bracie,chce wykorzystac ten fakt dla odbudowy wlasnego wizerunku i swojej partii.Pierwszym krokiem w tym kierunku jest sklocenie Polakow w kwestii miejsca pochowku jego tragicznie zmarlego Brata!
To jest dzialanie na krotka mete.Polacy to inteligentny narod. Szybko wychwyca falsz!
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: sybic »

skolenkiewicz pisze: To jest dzialanie na krotka mete.Polacy to inteligentny narod. Szybko wychwyca falsz!
A L. Kaczyński będzie spoczywał na Wawelu po wsze czasy. Może o to właśnie chodziło?
A co poprzedniej twojej wypowiedzi, to nie mam jak się do niej odnieść, bo nie napisałeś nic nowego!
Prosiłem o jakies argumenty, o cytat wypowiedzi. Niedoczekałem się...
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: filmik z sobotniej katastrofy

Post autor: Łukasz »

Ja na tym filmie nie dostrzegam tego, o czym mówią na youtubie. Odnośnie strzałów jest kilka hipotez...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
tomasz13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 19 kwie 2010, 22:39

powód nieobecności

Post autor: tomasz13 »

Dobry wieczór.Czy uważacie że nieobecność Pani Merkel,Pana Obamy, Berlusconiego,prezydenta Francji spowodowana jest występowaniem pyłów wulkanicznych.Reprezentanci innych krajów przyjechali i przylecieli samolotami do naszego kraju na pogrzeb pary prezydenckiej.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: powód nieobecności

Post autor: Marcin »

O ile nieobecność Obamy (Stany Zjednoczone) i Angeli Merkel (ona chyba jakoś serio gdzieś utknęła) można jakoś usprawiedliwić (aczkolwiek gdyby chcieli, to by dotarli - vide: Saakaszwili), o tyle nieobecność delegacji UE już nie. Samolot nie jest jedynym środkiem transportu wewnątrz kontynentu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości