Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

LethalOne
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 05 paź 2008, 23:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: LethalOne »

Jakis czas temu ruszyla pierwsza stacja informacyjna w HD - SKY News HD
Brytyjska platforma satelitarna Sky potwierdziła, że Sky News HD rozpocznie oficjalne nadawanie 6 maja 2010 roku, w czasie nocy wyborczej. Kanał, który stał się chwilowo dostępny 22 kwietnia na potrzeby debaty ministerialnej między Gordonen Brownem, Nickem Cleggem i Davidem Cameronem, zostanie oficjalnie uruchomiony w czwartek.

Podczas nocy wyborczej, Sky News HD pokaże od godz. 21 program Decision Time. Nowy kanał HD jest wspierany przez zmodernizowane studio Sky News HD.

Parametry techniczne:

ASTRA 2B (28,2E)
tp. 35 (12,382 GHz, pol. H, SR: 29500, FEC: 3/4, DVB-S2/QPSK)
SID: 3850
PID V: 512
PID A: 660 (angielski)
kodowanie: NDS VideoGuard

Tutaj wrzucam zrobiony przeze mnie screen:


Obrazek


Niestety zarowno bSkyb jak i SKY Italy sa wlasnascia giganta News Corp ktora moze sobie pozwolic na inwestycje w najnowsze technologie.

Zapraszam do dyskusji kiedy u nas pojawi sie HD w TV informacjyjnych - czy pierwszy bedzie Polsat News HD, TVN24 HD czy moze jeszcze inna stacja?
Obrazek
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: D00 »

LethalOne pisze:Jakis czas temu ruszyla pierwsza stacja informacyjna w HD - SKY News HD
Czyżby?

Za Wikipedią:
HDNews - styczeń 2004
CNN HD - wrzesień 2007
Fox News HD - maj 2008
MSNBC HD - czerwiec 2009
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: bartek09 »

Myślę, że w 2011 zobaczymy TVN24 HD i będzie to pierwsza polska tv informacyjna w HD.

"Fakty" mają być nadawane z wirtualnego studia, co jest zapewne spowodowane tym, że będą w HD. A jak "Fakty", to TVN24 zapewne też. Później planowany jest też mały remont newsroomu TVN24. Pewnie także pod kątem HD.

Konkurencja (czyt. Polsat) na pewno też wkrótce poczyni kroki w tym kierunku. Dlatego uważam, że 2011 może być przełomowym rokiem dla kanałów HD w Polsce.

A co do Sky News HD, to jest to pierwsza telewizja informacyjna w HD w Europie.
Oglądałem tą noc wyborczą w Sky News i co ciekawe, ich kanał HD nadaje bez safe area. Chodzi mi oczywiście o grafikę. Wszystko jest ładnie rozciągnięte na całą szerokość ekranu :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=ndaMCtD2cz0
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: D00 »

bartek09 pisze: Oglądałem tą noc wyborczą w Sky News i co ciekawe, ich kanał HD nadaje bez safe area. Chodzi mi oczywiście o grafikę. Wszystko jest ładnie rozciągnięte na całą szerokość ekranu :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=ndaMCtD2cz0
To logiczne, bo nie istnieje coś takiego, jak HD 4:3, więc safe areas nie są potrzebne.

A co do samej grafiki, to jest to ewolucja, a nie rewolucja. Wygląda schludnie i lepiej od poprzedniej.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: sybic »

LethalOne pisze:czy pierwszy bedzie Polsat News HD, TVN24 HD
Jeśli będzie to TVN24 to pewnikiem nie będzie można tego nagrywać, w sensie mieć (zgrać do komputera, czy na DVD, rzecz jasna w oryginale, tak jak lecie czyli w HD), tak więc nie pasjonuje się tym tak bardzo.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Polsat News przy starcie zapowiadał, że wcześniej czy później będą nadawać w HD, no ale oni nawet swojej strony nie mogą uruchomić...
TVN24 to też raczej w dalekiej przyszłości. O TVP Info już nie ma nawet co mówić, bo oni na 16:9 nie mogą przejść.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re:

Post autor: sybic »

Camilo pisze:O TVP Info już nie ma nawet co mówić, bo oni na 16:9 nie mogą przejść.
TVN też jakoś na 16:9 nie może przejść, a TVP1 i TVP2 zrobiła to już dawno temu.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

TVP1 w 16:9? :hyh: Oglądam teraz "Wiadomości" i jakoś tego nie widzę. Obraz jest rozciągnięty jak diabli. :rozglada:
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: sybic »

A teraz jest jakiś "Klan" i jest 16:9...
Podejrzewam, że nie wszystko leci w 16:9, ale filmy (także zagraniczne produkcje) ichnie teleturnieje typu Szansa na Sukces, czy Kocham Cię Polsko lecą w 16:9 już od dawna.
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: D00 »

sybic pisze:A teraz jest jakiś "Klan" i jest 16:9...
Podejrzewam, że nie wszystko leci w 16:9, ale filmy (także zagraniczne produkcje) ichnie teleturnieje typu Szansa na Sukces, czy Kocham Cię Polsko lecą w 16:9 już od dawna.
A teraz jest jakieś "Na Wspólnej" i jest 16:9...
Podejrzewam, że nie wszystko leci w 16:9, ale filmy (także zagraniczne produkcje) ichnie teleturnieje typu You Can Dance, czy Mam Talent lecą w 16:9 już od dawna. ;)

I nie mów, że TVN nie nadaje w 16:9, a TVP tak ;)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: sybic »

Pewne rzeczy musimy tutaj uściślić. Ja mam na myśli TVN w wersji SD. Jak porównujemy, to porównujmy uczciwie. Kotka a kotkiem, lub pieska z pieskiem. A nie kotka z pieskiem ;)
Porównując SD, TVP1 i TVP2 nadaje w 16:9, a TVN cały czas nie :(
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: a-j-p »

http://www.youtube.com/watch?v=D4UTE-Sb ... re=related

Oprawa graficzna - bajka .... patrząc przy tym na polskie TV to jesteśmy daleko w tyle ...
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: Ksero »

Już w sobotę zobaczymy czy jesteśmy daleko w tyle za innymi krajami.
KKK
chris_nowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 02 lip 2015, 20:02

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: chris_nowak »

Odświeżę trochę wątek
Od maja zeszłego roku Sky News posiada nową oprawę graficzna. Od tego czasu bardzo prostą, w porównaniu z poprzednimi. Poniżej łącza do czołówki serwisu. Elementy pozostały te same co przy poprzedniej (strona internetowa oraz aplikacje na tablet i smartfon)
https://www.youtube.com/watch?v=NIKZj_t8FFs
https://www.youtube.com/watch?v=GmRYzODnq90
Tutaj linki do powstawania nowych grafik
https://www.behance.net/SkyNews
https://www.youtube.com/watch?v=4cN0cOFhVUg
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Sky News HD - pierwsza telewizja informacyjna w HD

Post autor: Camilo »

Od zawsze jestem zdania, że w prostocie tkwi siła kanałów newsowych...
Do tego przestrzeń w studiu oraz maksymalnie prosta ramówka z wyrazistymi osobowościami a nie miliard świecidełek w studiu, dziesiątki pasków na ekranie i kwadrans po kwadransie inny program, który nie zdąży tak naprawdę nawet dobrze liznąć poruszanego tematu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości