Aborcja

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Aborcja

Post autor: ziom »

W zeszłym tygodniu do sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy który całkowicie zakazuje aborcji:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... jach_.html
W poniedziałek SLD zapowiedział złożenie ustawy 7 razy tak dla aborcji która zakłada między innymi prawo do aborcji na żądanie która miała by być refundowana oraz darmowa antykoncepcję:
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news ... kt,1663468
Obie ustawy łamią kompromis aborcyjny zawarty w 1993 roku.
Moim zdaniem aborcja w Polsce powinna być legalna każdy ma prawo do swojej decyzji. Ja osobiście jestem aborcji przeciwny ale nie zgadzam się na to aby kościół wtrącał się w tej i każdej innej sprawie w politykę.
A co wy sądzicie na temat tych ustaw która jest Wam bliższa i co sądzicie na temat aborcji?
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: sybic »

A mnie to mało interesuje. Współczuje jednak SLD, który w tej kwestii jest rozdwojony. No bo jest przeciwny karze śmierci, którą jak wiemy jej zwolennicy chcą wprowadzenia dla morderców i gwałcicieli. SLDowcy chcą dla tych ludzi ochrony i w imię postępu nie chcę odbierać im życia, mimo że są winni pozbawienia czyjegoś życia.
Z drugiej zaś strony chętnie odbierają życie niewinnym istotom jakie są niewinne dzieci.
Czyli winnym nie chcą wymierzać najwyższej kary, a niewinnym i owszem. Takie pokręcone, komusze prawo.
Mnie to jest obojętne ale zaakceptuje każde prawo, ale albo, albo. Czyli uzurpujemy sobie prawo do obierania życia wszystkim, czyli nienarodzonym dzieciom i mordercom i pedofilom zarazem, albo… chronimy każde życie.
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: D00 »

sybic pisze: Czyli winnym nie chcą wymierzać najwyższej kary, a niewinnym i owszem. Takie pokręcone, komusze prawo.
Mnie to jest obojętne ale zaakceptuje każde prawo, ale albo, albo. Czyli uzurpujemy sobie prawo do obierania życia wszystkim, czyli nienarodzonym dzieciom i mordercom i pedofilom zarazem, albo… chronimy każde życie.
Jakiej kary? Jakie prawo? Przecież to nie oni będą mieli władzę nad tym, czy matka podda się aborcji.
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: Aborcja

Post autor: ziom »

Dla niektórych zarodek to nie człowiek i jeszcze nic nie czuje. Państwo powinno dać prawo do aborcji Polska nie składa się tylko z katolików i trzeba dać prawo ludziom do decydowania o sobie. Katolicy po prostu nie będą z tego prawo korzystać. To samo tyczy się związków partnerskich nikt nie powinien nikomu do łóżek zaglądać. Mnie zdumiewa fakt że kościół chce chronić życie od poczęcia a nic nie mówi o przemocy wobec dzieci o tym jak również katolicy biją dzieci ale w niedziele chodzą do kościoła hipokryci. Przeczytajcie to: http://www.tertio.pl/index/site/id/402/ ... est_grozny.
Dla mnie przemoc to przemoc klaps również.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości