MŚ 2014

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

MŚ 2014

Post autor: nouze »

Poszło!!! :jupi:
Chyba najlepszy mecz otwarcia turnieju, jaki dotąd widziałem :brawa:
Futbolowi artyści vs walczaki, emocje do ostatniej minuty. Wielkie wyróżnienie dla Modricia. Sędzia baran. Już chcę jutrzejsze mecze :D
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: MŚ 2014

Post autor: nouze »

Skoro nikomu na forum nie chce się pisać o mundialu, to czas na ciężkie działa z mojej strony.
Uwaga - kibicuję Niemcom! Płakałem za Reusem. Proszę się do mnie zwracać herr nöüzë 8) Danke
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: MŚ 2014

Post autor: matik »

nouze pisze:Skoro nikomu na forum nie chce się pisać o mundialu
Może nie tyle co nie chce (chociaż za te słowa co tu zaraz padną pewnie jeszcze mi się dostanie ;)), tylko nie wszyscy się mundialem interesują i go oglądają :>
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: MŚ 2014

Post autor: nouze »

Jak było Euro 2012 kilka stron zostało zapisanych :spiewa:
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: MŚ 2014

Post autor: matik »

No wiesz, ale Euro 2012 to jednak w Polsce było organizowane, więc nawet ja, jako osoba nie za bardzo interesująca się sportem, wtedy się nieco interesowałem ;)
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: MŚ 2014

Post autor: nouze »

Czyli jakby ktoś kiedyś zorganizował turniej piłkarski portali medialnych, to tvnfakty drużyny by nie wystawiło. Dramat redaktorze :D11
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: MŚ 2014

Post autor: matik »

Nie mamy nawet jedenastki ;) Ale pamiętaj, zawsze możesz pomóc w takiej sytuacji :aniol:
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: MŚ 2014

Post autor: nouze »

Amatorsko to raczej we czterech, pięciu na drużynę no i boisko oczywiście mniejsze :)
Na mnie można liczyć 8)
Atuty: szybkość, dynamika, sprawne przepychanie się z rywalami
Wady: strzały, podania, technika, gra głową... :devil: :devil: :devil:

Jak w torbie oprócz piłki pojawia się gorzałka, to niestety dynamika też szybko znika :lol2:
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: MŚ 2014

Post autor: maxxx »

Ja jestem mundialowy, a nawet nie zauważyłem wątku. :D Następnym razem mogę sie wdać w polemikę, przeglądnąć trzeba jeszcze jutro ostatnie drużyny. :spiewa:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: MŚ 2014

Post autor: nouze »

Jutro/dzisiaj się okaże czy Belgia rzeczywiście będzie taka groźna. Osobiście widzę raczej wydmuszkę, ale jak Gmoch&Endżel ocenią przed meczem że czarny koń, to ja od razu zmieniam pogląd :stop: :spiewa: Grupa H ogólnie nie wygląda za atrakcyjnie, ale gorzej niż w meczu Iran-Nigeria juz chyba być nie może. Druga połowa wyglądała jak mecz średniaków naszej ekstraklasy, podanie-strata-panika z piłką :hmm:
No i jeszcze Brazylia-Meksyk. Pisząc w skrócie, arbiter będzie miał ciśnienie po tym co działo się w pierwszych meczach tych zespołów. Ale generalnie wynik chyba nietrudny do przewidzenia :rozglada:
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: MŚ 2014

Post autor: nouze »

Dobrze że nie gram już u buków :lol2:
Nie piękny ten futbol? Często będą dziś pokazywali bramkarza Meksyku :D
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: MŚ 2014

Post autor: maxxx »

Brazylii nie wróże nic dobrego z takim graniem. Gdyby Meksyk miał w przodzie jakiegoś gościa z wyższej półki mogło być różnie. Ale faktycznie Ochoa dokonywał cudów-bezrobocie mu raczej nie grozi.
Brazylia wg mnie ma po prostu słabych napastników, totalnie nie kreatywnych jak Fred czy Jo. Za dawnej Brazylii z Ronaldo, Roberto Carlosem itp tacy piłkarze nie powąchaliby boiska.Ale w piłce już tak jest, że czasami i taka gra wystarczy by zajść bardzo wysoko. Oczywiśćie jest to ekipa z potencjałem i jak zagra swój mecz to mało kto im może dorównać.
Nie bede silił się na analizy-nie jestem dziennikarzem sportowym-powiem tylko tyle, że Hiszpanów problem polega na tym, że postawiono na wypaloną ekipę.Na potwierdzenie tezy weźmy takiego Xaviego. Po mundialu odlatuje do Kataru po 8 mln $ za 6 miesięcy gry. :spiewa:
Ramos, Silva, Iniesta i jeszcze za dwóch by wystarczyło, do nich dołożyć samych młodych (Gabi, Koke, Isco, Carvajal, młodzieńcy z Athletic itd)i by było granie.
Co nie zmienia też faktu, że nie zdziwie się jak dziś bedzie wynik w inną stronę. :lol2:
Zobaczycie, że wysoko zajda Włosi, z Holendrami bym nie przesadzał mimo wszystko.Drugi mecz im taki nie wyjdzie.Francja mogła by coś zagrać.Noi Niemcy..a może Anglicy..źle nie grali a 1-2 jeszcze nic nie znaczy...poprostu mundial. :D
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: MŚ 2014

Post autor: nouze »

Nie sprawdza się ta taktyka Brazylii z Fredem; albo rzeczywiście on nie potrafi wypracować sobie pozycji w polu karnym, albo obrońcy tak skutecznie odcinają go od podań. Nie oglądałem eliminacji z Ameryki południowej, ale podobno strzelał dużo. Nie żebym specjalnie bronił Brazylii, ale niemoc strzelecką Meksyku upatrywałbym w - mimo wszystko - niezłej linii obrony jak na Brazylię, czyli Luiza i Silvę którzy nie dali pograć Dos Santosowi, a to moim zdaniem napastnik z wysokiej półki. Meksyk ciasno trzymał środek, Neymar zatrzymywał się na trzech obrońcach jak szukał strzału, Oscar nie zrobił takiej różnicy jak w meczu z Chorwacją. Ale gdyby nie występ życia bramkarza - wygraliby :) Co można powiedzieć na pewno, to że mecze Brazylii obfitują w emocje i liczę że dojdą aż do finału :D
Hiszpania - trudny żywot trenera. Sam mówił że najlepsi piłkarze są wypaleni, ale ich powołał i wystawił. No bo gdyby grała młodzież i zagrałaby źle, to każdy pytałby z kolei - "gdzie ten Xavi który się nie starzeje?" :spiewa:
Jakby Niemcy byli z Reusem, to stawiałbym na nich jako nr1. Włosi - kto wie, po meczu szukałem tylko ile kilometrów przebiegł Pirlo, bo on sobie tak człapał w okolicy środka ale jak rywal przebiegał z piłką tuż obok, to nawet nogi w jego kierunku nie wystawiał :hmm: Jak to powiedział komentator przed spotkaniem "ekonomiczna gra" :lol2:
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: MŚ 2014

Post autor: maxxx »

Co do Pirlo, jak to się mówi lepiej mądrze stać niż głupio biegać. :lol2: Właśnie u Włochów czy Holendrów póki co zadziałał schemat nieopierania się o samych doświadczonych, pierwiastek szaleństwa jest niezbędny.Niemcy jak to Niemcy, jak to mawia Engel- szalenie konsekwentnie. Co prawda od 1990 minęlo "parę" lat i już czas coś zrobić, ale żebym im kibicował to nie. :spiewa:

Nasi wedle mojej opinii nie mieliby co tu szukać na MŚ. Oni gotowi i z Grecją i Iranem pogubić punkty.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: MŚ 2014

Post autor: nouze »

maxxx pisze:Co do Pirlo, jak to się mówi lepiej mądrze stać niż głupio biegać.
Zwłaszcza że rozgrywa jak niewielu dzisiaj :) Jak ostatnio pisał jakiś publicysta, "on piłkę pieści, kocha się z nią" :D22
maxxx pisze:Nasi wedle mojej opinii nie mieliby co tu szukać na MŚ. Oni gotowi i z Grecją i Iranem pogubić punkty.
Pełna zgoda, nie wiem czy nie powinniśmy podziękować Fornalikowi że możemy spokojnie oglądać mistrzostwa, bez obawy o rzeź niewiniątek :rozglada:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości