Veedo.pl

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Veedo.pl

Post autor: adik1148 »

TVN usunął wszystkie filmiki z Mam Talent i X FACTOR'a ze swojego profilu na YT :(( To chyba najgorsze co można było zrobić .. niektóre miały nawet po 6 mln wyświetleń ;/ Podobno mają stworzyc swoj serwis z wystepami uczestnikow programów ...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

No i tworzy: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... rwis-wideo

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu coś takiego ma służyć. ;)
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Trzeciak pisze:No i tworzy: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... rwis-wideo

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu coś takiego ma służyć. ;)
adik1148 pisze:TVN usunął wszystkie filmiki z Mam Talent i X FACTOR'a ze swojego profilu na YT :(( To chyba najgorsze co można było zrobić .. niektóre miały nawet po 6 mln wyświetleń ;/ Podobno mają stworzyc swoj serwis z wystepami uczestnikow programów ...
Kązdy krytykuje, ale teraz zastanówcie się i przemyślcie:

Przypuśćmy - piszecie książkę, dobrze, ba, bardzo dobrze się sprzedaje; jest hitem. I co robicie - udostępniacie ją za darmo w internecie, na jakimś książkowym odpowiedniku YT, czy może dajecie do wypożyczalni, gdzie za to dostaniecie ciut większe profity, a ona zyska nowe życie?
To samo jest i tutaj. TVN byłby głupi, gdyby w naszym kraju, gdzie pieniądze zarabia się trudno, za darmo udostępniał swoje materiały w internecie. A tak, to stworzy baze wszystkiego co własne, za darmo, i zapewne na takiej samej zasadzie jak player - przed obejrzeniem klipu, krótka reklama. Dotychczas to programy TVN generowały wejścia na YT, a teraz, dzięki dobrej reklamie nowego portalu - programy TVN będą generować wejścia nowo utworzonemu portalowi wideo. To ma sens. Zresztą przyjrzyjcie się temu mechanizmowi na zachodzie. RTL czy TF1 już od lat tworzą takie strony, a na YT pokazują jedynie kilkunastosekundowe klipy zachęcające do wejścia właśnie na stronę specjalną. Dla TVN, odtworzenia na YT nic nie znaczą. TVN to nie gwiazda pop. Dla nich nie znaczy to zupełnie nic. To jest biznes, to ma generować zyski. Polska to nie Wielka Brytania. Warto to wreszcie zrozumieć i zaakceptować.
tvn - latem programowo najgorsza!
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

TVN Online - serwis video

Post autor: tomalapt »

mojpierwszyraz pisze:
Trzeciak pisze:No i tworzy: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... rwis-wideo

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu coś takiego ma służyć. ;)
adik1148 pisze:TVN usunął wszystkie filmiki z Mam Talent i X FACTOR'a ze swojego profilu na YT :(( To chyba najgorsze co można było zrobić .. niektóre miały nawet po 6 mln wyświetleń ;/ Podobno mają stworzyc swoj serwis z wystepami uczestnikow programów ...
Kązdy krytykuje, ale teraz zastanówcie się i przemyślcie:

Przypuśćmy - piszecie książkę, dobrze, ba, bardzo dobrze się sprzedaje; jest hitem. I co robicie - udostępniacie ją za darmo w internecie, na jakimś książkowym odpowiedniku YT, czy może dajecie do wypożyczalni, gdzie za to dostaniecie ciut większe profity, a ona zyska nowe życie?
To samo jest i tutaj. TVN byłby głupi, gdyby w naszym kraju, gdzie pieniądze zarabia się trudno, za darmo udostępniał swoje materiały w internecie. A tak, to stworzy baze wszystkiego co własne, za darmo, i zapewne na takiej samej zasadzie jak player - przed obejrzeniem klipu, krótka reklama. Dotychczas to programy TVN generowały wejścia na YT, a teraz, dzięki dobrej reklamie nowego portalu - programy TVN będą generować wejścia nowo utworzonemu portalowi wideo. To ma sens. Zresztą przyjrzyjcie się temu mechanizmowi na zachodzie. RTL czy TF1 już od lat tworzą takie strony, a na YT pokazują jedynie kilkunastosekundowe klipy zachęcające do wejścia właśnie na stronę specjalną. Dla TVN, odtworzenia na YT nic nie znaczą. TVN to nie gwiazda pop. Dla nich nie znaczy to zupełnie nic. To jest biznes, to ma generować zyski. Polska to nie Wielka Brytania. Warto to wreszcie zrozumieć i zaakceptować.
Większej bzdury nie mogłeś już chyba napisać... Wybacz, ale YouTube przynosi ogromne dochody właścicielom treści, inne stacje umiejętnie to wykorzystują stosując programy afilacyjne oferowane przez Google. TVN albo urwał się w tym momencie z choinki i nieźle upadł na łeb albo ktoś chce rozwalić tą firmę totalnie. Większych zysków z filmików niż te z YouTube które miały kilka milionów wyświetleń nie da się osiągnąć, wybaczcie takie są fakty. Jeśli ktoś ma chociaż minimalne pojęcie o zarabianiu przez internet, wie o co chodzi... :D24 :D24 :D24 :D24 :D24 :D24
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Ale wyjaśnij mi rzecz kolejną - na jaką cholerę pakować cały swój kontent i kapitał w YouTube, jak można zrobić coś swojego, inaczej niż reszta, i zarabiać na tym wielokroć więcej, i przy okazji - mieć pełną kontrolę nad tym? TVP udostępnia swoje materiały TVNowi i Polsatowi na Iplach, playerach itp.; to jest ich sposób na zarabianie. TVN chce zrobić z kolei serwis wideo, mieć nad nim kontrolę i zapewne udostępniać materiały ekskluzywne. To z kolei połączy ze stronami internetowymi poszczególnych produkcji. Dotychczas szukano sposobu na to, aby przyciągnąć odbiorcę na oficjalną stronę internetową. Teraz problem się rozwiąże sam. I to tez jest sposób na zarabianie. A naskakiwanie na mnie ze stwierdzeniami, że to co piszę to bzdury itp.,, jest dla mnie co najmniej szokujące.
A to, że przynosi korzyści to wiemy. Tylko czym innym jest jedna bądź kilka osób, a czym innym duży, tutaj ogólnopolski nadawca. Tam zyski rozkładają się na kila osób, a tutaj... szkoda to więcej wyjaśniać..
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

mojpierwszyraz pisze:
Trzeciak pisze:No i tworzy: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... rwis-wideo

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu coś takiego ma służyć. ;)
adik1148 pisze:TVN usunął wszystkie filmiki z Mam Talent i X FACTOR'a ze swojego profilu na YT :(( To chyba najgorsze co można było zrobić .. niektóre miały nawet po 6 mln wyświetleń ;/ Podobno mają stworzyc swoj serwis z wystepami uczestnikow programów ...
Kązdy krytykuje, ale teraz zastanówcie się i przemyślcie:

Przypuśćmy - piszecie książkę, dobrze, ba, bardzo dobrze się sprzedaje; jest hitem. I co robicie - udostępniacie ją za darmo w internecie, na jakimś książkowym odpowiedniku YT, czy może dajecie do wypożyczalni, gdzie za to dostaniecie ciut większe profity, a ona zyska nowe życie?
To samo jest i tutaj. TVN byłby głupi, gdyby w naszym kraju, gdzie pieniądze zarabia się trudno, za darmo udostępniał swoje materiały w internecie. A tak, to stworzy baze wszystkiego co własne, za darmo, i zapewne na takiej samej zasadzie jak player - przed obejrzeniem klipu, krótka reklama. Dotychczas to programy TVN generowały wejścia na YT, a teraz, dzięki dobrej reklamie nowego portalu - programy TVN będą generować wejścia nowo utworzonemu portalowi wideo. To ma sens. Zresztą przyjrzyjcie się temu mechanizmowi na zachodzie. RTL czy TF1 już od lat tworzą takie strony, a na YT pokazują jedynie kilkunastosekundowe klipy zachęcające do wejścia właśnie na stronę specjalną. Dla TVN, odtworzenia na YT nic nie znaczą. TVN to nie gwiazda pop. Dla nich nie znaczy to zupełnie nic. To jest biznes, to ma generować zyski. Polska to nie Wielka Brytania. Warto to wreszcie zrozumieć i zaakceptować.
Akurat niektóre księgarnie internetowe umieszczają fragmenty książek, które sprzedają w celu promocji książek. Tak jak serwisy internetowe gazet.

Chodziło mi o to, że nie rozumiem dlaczego tworzy się kolejny z serwis materiałami wideo z nową marką zamiast coś podobnego utworzyć w ramach Player.pl. Owszem - TF1 i RTL mają takie serwisy, ale bibliotekę VOD mają już w ramach swoich portali internetowych.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: TVN Online - serwis video

Post autor: prze_kw »

Myślę że pierwsze 3-4 miesiące zweryfikują zasadność tego serwisu i TVN z podkulonym ogonem wróci na YT. ;-)
Liczą się tylko Fakty.
Emil1603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 01:27

Re: Veedo.pl

Post autor: Emil1603 »

Dziwne i ciekawe, że specjalnie pod ten portal utworzono oddzielną spółkę - Veedo sp. z o.o.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Veedo.pl

Post autor: michal_borkowski »

Może chodzi o podział kosztów, księgowanie etc.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Veedo.pl

Post autor: Camilo »

Veedo.pl przestano już aktualizować i rozwiązano kilkuosobowy zespół. W miejsce tego ma powstać inny projekt. Ktoś zdziwiony?
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Veedo.pl

Post autor: michal_borkowski »

Nie (*patrz wyżej).
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości