Jesień 2015 w TVN

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Sukces goni sukces. "Kto poślubi mojego syna?" ogląda 800 tys. widzów mniej niż rok temu. Obecnie średnia to 1,25 mln - 9,05% w grupie 4+ i 11,11% w 16-49
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

"KPMS?" będzie całkowicie nie szkoda. Podobno z "Top Model" też nie jest za wesoło.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

Nieubłagane prawo rynku. W końcu mało który program potrafi utrzymać się na antenie tak długo - od 1997 roku.[/quote]
Jakby dalej chcieli utrzymać ten program na antenie, to daliby go o 16.25.[/quote]

Idąc tym tropem, najlepiej o 14.25 puścić obraz kontrolny, bo każdego programu szkoda...
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Obraz kontrolny to może nie, ale bez przesady, że każdej audycji szkoda, szczególnie, że "Rozmowy w toku" nie przypominają tych z początków emisji - i to w sensie negatywnym. Rynek idzie do przodu, i pomysły także.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

I właśnie dlatego pora 14.25 wydaje się dla tej produkcji optymalna. Choć równie dobrze mogłaby byc to 13.25. Zdaje się, że Polsat nadaje w tym czasie premierowe odcinki swoich programów, jest więc z kim rywalizować.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Dostosowując się do potrzeb rynku, niebawem "Rozmowy w toku" powinny zostać zastąpione przez dużo ostrzejsze, późnowieczorne talk-show. Pewnie w TTV.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

Trzeciak pisze:"KPMS?" będzie całkowicie nie szkoda. Podobno z "Top Model" też nie jest za wesoło.
Grają na tych samych schematach (kontrowersjach) jak zawsze. Model - niedoszły ksiądz, stojący przed życiowym dylematem, piłkarz bądź inny sportowiec z historią na cover story, etc.
To tylko moje skromne zdanie
roki1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 10 sty 2010, 11:41

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: roki1993 »

Witajcie. Jestem na tym forum ponad 5 lat. Glownie je czytam - bo media, to moja pasja. Nie moge powiedziec, ze jestem jakims specjalista, ale musze wypowiedziec sie. Po prostu musze.

To jest po prostu chore, co z ta telewizja sie stalo. Praktycznie od jesieni 2007 roku, ktora wedlug mnie byla takim punktem kulminacyjnym w historii otwartego TVNu, praktycznie jest coraz gorzej. A w tym sezonie, to juz zostaly pobite wszelkie rekordy. Ja nie rozumiem postawy Miszczaka, ze taka ramowke uklada... praktycznie ponad polowa programow, to jest klapa. I pod wzgledem ogladalnosci, jak i tresci.

Top Model - mamy 2015 rok, a TVN chyba uznal, ze ma idiotow przed telewizorami. Wystarczy odcinek z minionego poniedzialku. Wsadzili do autokaru jurorow, ktorzy jezdzili po Polsce by informowac uczestnikow programu o przejsciu do kolejnego etapu programu. Podjechali autokarem na osiedle. Prowadzacy i jurorzy megafonem wzywali dziewczyne, ktora mieszkala na ktoryms tam pietrze. Wyszla na balkon i wielka spontaniczna radosc. Co tam, ze w mieszkaniu byl operator juz (chyba widzowie mieli pomyslec, ze wszedl przez sciane do tego mieszkania. Bo skoro uczestniczka byla taka zaskoczona - to na pewno go nie wpuscila...). Takich sytuacji bylo multum w calym odcinku. Postanowilem grzecznie wypowiedziec sie na fanpagu TopModel na Facebooku. Zero wulgaryzmow. Zostalem po chamsku zablokowany, a moj wpis usuniety.

Wesolowska i mediatorzy - rozumiem jakies tam parcie tej pani Wesolowskiej do telewizji. Przed premiera tego serialu chodzila i zachwalala ten serial, opowiadala o tym jaka jest szczesliwa bo ten serial jest potrzebny. Na Boga! Czy naprawde ktos z TVNu nie mogl tego obejrzec? Tak nudnego programu w tej telewizji chyba nie bylo. Juz telezakupy Mango maja w sobie wiecej akcji i sa bardziej interesujace niz ta produkcja. Dno dna.

Kto poslubi mojego syna - nie znam nikogo, kto ogladalby ten program na powaznie. To jeden wielki zart - i to niskich lotow. Rozumiem, ze to taka TVNowska produkcja na "rolnik szuka zony", czy nawet "warsaw shore" z MTV. Ale bez przesady - ludzie sie moga posmiac pare odcinkow, ale ta (nawet smiechowa) fascynacja zawsze przechodzi - co pokazuja wyniki ogladalnosci. Jedno jest pewne. Prowadzaca dobrana idealnie - mnie nikt z infantylnoscia sie tak nie kojarzy, jak ta kobieta, ktora swoja droga jest z lekka przerazajaca persona (i tu polecam poczytanie komentarzy pod artykulem o jej zwolnieniu z Gali. Artykul na WM oczywiscie).

Az po sufit - jak sie nie potrafi robic seriali, to po prostu sie ich nie robi. TVN zawodzi od paru sezonow pod wzgledem premier serialowych. A odnoszac sie do komentarzy portali plotkarskich o wscieklosci Olszowki na Pazure - ma racje. Znam co najmniej 6 osob (w tym mnie), ktore nie ogladaja tej produkcji przez niego. Nie rozumiem jak ktos mogl zatrudnic tego faceta? To juz jest do za*zygania. Wiecznie Pazura i Karolak. O ile Karolak jakas tam grupe fanow ma, o tyle praktycznie kazda produkcja z Pazura jest klapa (chocby serial na Pulsie), a tu zostal znow wepchniety. Malo jest nieznanych i utalentowanych aktorow?

Wedlug mnie ta ramowke ratuja tylko paradokumenty (ktorych fanem nie jestem - ale maja stala grupe odbiorcow), Magda Gessler i Agnieszka Szulim.
Nie rozumiem dlaczego TVN stawia ciagle na to samo do znudzenia - "Mam talent", "wojewodzki", gotowanie, serial na jeden sezon. Nie rozumiem czemu naprawde dobre produkcje z tematycznych stacji (oraz TTV) nie trafia do TVNu (chocby "Betlejewski prowokacje"). Nie rozumiem dlaczego TVN nie postawi na programy kultowe (chocby "milionerzy" czy "najslabsze ogniwo" "w11" - i uwierzcie, te programy dobrze zrobione mialyby ogladalnosc ) - a jesli juz stawia to robi to slabo (mialkie, nijakie, niezabawne "mamy cie"). Nie rozumiem braku chocby hitowych dwoch pozycji seriali zagranicznych - owszem ludzie ogladaja je w internecie, ale duzo ludzi ich nie oglada i mogliby je ogladac w telewizji. Az prosi sie o umieszczenie "American horror story" w ramowce... nie rozumiem dlaczego TVN stawia na kompletne porazki - chocby Rozenek. Chocby Pazura. Chocby Jastrzebska.

Mysle, ze troche te produkcje, sa robione na odwal sie. Brakuje w nich formy, potraktowania widza serio. Poki w TVN bedzie panowalo przekonanie, ze wystarczy dac tytul, zagraniczny format i np. Rozenek, a tresci byc nie musi, nic sie nie zmieni. I to nie jest wina konkurencji, czy "zmian w rynku, tylko wina braku traktowania widza serio - bo wiekszosc z nich, pomimo roznego poziomu inteligencji, nie jest jakas 14letnia Zuzia z gimnazjum, ktora z zachwytem oglada "Szkole", wierzy w 100% w tresc "Rozmow w toku", czy nie zauwaza takich sytuacji jak kamera w mieszkaniu polaczona ze spontanicznym zaskoczeniem werdyktem i wyskakiwaniem na balkon w "Top model".

Ps. Mam nadzieje, ze wybaczycie brak polskich znakow (pisalem na telefonie), dlugosc, bledy ortograficzne i interpunkcyjne, a tak poza tym, to cicho licze, ze w dobrym temacie nastukalem. Pozdrawiam Was forumowicze.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: tetar »

Z sezonu na sezon jest gorzej! Teraz chyba już nawet gimbusy nie łykają kiepskich "paradokumentów by TVN".
Od lat tłuką oklepane z każdej strony formaty! Zero kreatywności, marazm, brak świeżości!
Z ramówki TVN oglądam tylko "kontrowersyjne" Fakty i najczęściej przez kilkanaście minut (do pierwszej reklamy) odgrzewane Hity filmowe.... z wyjątkiem "Zabójczej broni 1/2/3/...", "Harry Pottera" ...bo już nie mogę tego zdzierżyć!

Zastanawiam się od dłuuuuższego czasu, kiedy zarządzający TVN'em zorientują się, że toną?
Dziwię się, że nowy właściciel TVN nie reaguje! Za chwilę TVN będzie w czarnej doopie...!
Ostatnio zmieniony środa 23 wrz 2015, 09:11 przez tetar, łącznie zmieniany 1 raz.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: prze_kw »

Faktycznie werdykty w "Top Model" wyglądały dość słabo, ale gdzieś mi się obiło o uszy że wkręcono modelkom i modelom, że będą kręcić materiały o nich do odcinków, stąd kamery.
Liczą się tylko Fakty.
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: ketjow »

takie ustawki to standard, np w Voice of Poland też to widać, dlatego aż tak bym się ich nie czepiał, ale blokowania za takie komentarze (o ile nie epatowały "hejtem") to już tak.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

tetar pisze:Z ramówki TVN oglądam tylko "kontrowersyjne" Fakty i najczęściej przez kilkanaście minut (do pierwszej reklamy).
Zastanawiam się od dłuuuuższego czasu, kiedy zarządzający TVN'em zorientują się, że toną?
Dziwię się, że nowy właściciel TVN nie reaguje! Za chwilę TVN będzie w czarnej doopie...!
Fakty nie są przerywane reklamami.
Ostatnio zmieniony środa 23 wrz 2015, 09:44 przez prze_kw, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem cytowanie.
To tylko moje skromne zdanie
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: Greg Haus »

Porównując ostatnie 'hity' tego roku Miszczaka:
- Piekielny hotel - miał być hitem, najpierw opóźniali premierę, a potem zniknął po jednej serii
- Mąż czy nie mąż - kolejny zapowiadany hit, niska oglądalność, spada po 1 serii
- Nie rób scen - miał być hit, znika po 1 sezonie
- Aż po sufit - oglądalność koło miliona, więc pewnie i on spadnie z anteny
- Wesołowska i Mediatorzy - po 2 tygodniach znika z powodu tragicznej oglądalności
- Ugotowani w wersji codziennej - niska oglądalność, znikają i wracają do wersji jednodniowej, weekendowej
- Kto poślubi mego syna - coraz niższa oglądalność, raczej ostatni sezon tego 'czegoś'
- Mamy Cię - miał być wielki powrót po latach, wyszła totalna klapa, znika po 1 sezonie
- X Factor, który w wielu krajach jest nadal hitem, u nas już się w tym roku nie pojawił bo oglądalność za słaba.
Już nie wspominając o tym, że większość starych 'hitów' ma dużo niższa oglądalność - ale to akurat można zrzucić na zmiany w mediach - przeniesienia się widza do internetu. Jedynie show z dziećmi okazało się czymś trafionym.

Brakuje mi tego tvn z przed kilku lat - marzy mi się znów raz w tygodniu jakieś polityczne show (wiem, że tvn zrezygnował z polityki jako iż jest rozrywkowym kanałem, ale inne kanały rozrywkowe mają choć jedne taki program i dość dobrą oglądalność), brakuje mi jakiegoś fajnego programu a la Po prostu Tomasza Sekielskiego - jego ostatni program o Rise czy o tajemnicach Watykanu był wspaniały, brakuje mi jakiegoś teleturnieju - Codziennej 45 minutowej wersji Milionerów gdzie gra się na czas, brakuje mi jakiegoś jeszcze Show rozrywkowego opartego na ciekawej osobowości - tak jak było to w latach świetlności Szymon Majewski Show, brakuje mi tego polotu jaki kiedyś był w Faktach - ich realizacji, wydań specjalnych. Od kilku lat mimo, iż byłem kiedyś zeciętym fanem tvn, coraz bardziej oddalam się i nie identyfikuję się z tym co prezentuje ta stacja. Kiedyś tvn oznaczał profesjonalizm i nowatorskość. Teraz to jeden z kanałów, który niczym nie zaskakuje.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: SevenUP »

Mi się wydaje, że TVN po prostu oszczędzając sonduje rynek i jeśli coś się "ostanie" to sobie jest, a jak nie to wypada. Np. wprowadza tak infantylny program jak Aplauz Aplauz i jest całkiem dobrze, to ok. Wprowadza Wesołowską, klapa, to zdejmujemy. I tak w kółko. Nie wydają pieniędzy na produkcje w ciemno, tylko lecą po taniości i "a nóż" coś się spodoba. Żenada trochę, ale co zrobić.

Po co coś zmienić w Mam Talent, którego oglądalność spadła, ale ciągle jest dobra? Skoro można najpierw puścić 6 takich samych edycji, a potem zmienić tło na castingu? Czy to nie jest kompromitujące? Przecież gdyby nie całkiem sensowne jury, to ja nie wiem co by jeszcze widzów trzymało. Po co zrobić jakąś profesjonalną zapowiedź/zwiastun sezonu? Po co zmienić castingi na takie jak w UK z nowoczesnym ekranem i sceną? Po co zmienić scenografię live? Po co dodać by może dla urozmaicenia i świeżości jakiegoś nowego jurora (czwartego?) To samo było z X Factorem, trzeba było czekać 3 edycje aż program się znudzi, żeby wprowadzić zmiany po których to jest zupełnie inny program... (już pominę degradację go na sobotę, bo to już zupełnie inny temat). Zresztą co tu gadać- zwiastun MT to był zlepek castingów i chyba widziałem go 4x mniej niż zwiastun Wesołowskiej czy Szpitala, już pomijam wstęp z greenboxu bo to nawet w XIX wieku wydałoby się śmieszne.

Wiadomo, że tak naprawdę takie zmiany jak tło itd. nie zmieniają sensu programu. Ale ja nawet chcąc go obejrzeć, to nie mogę, bo ile można wałkować to samo w tej samej scenografii itd?
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: kamico7 »

No TVN jest na pochyłej tak od 2009 roku kiedy ostatni raz odnosił takie sukcesy.
Ja też już nie rozumiem tych decyzji Pana MIszczaka.
program X Factor został u nas zmarnowany i nawet przez 4 edycje nie umieli odświeżyć studia live a to zielonkawe tło wywoływało u mnie mdłości.Program ogólnie był nudny.
Teraz podobnie jest z MT bo tak trudno dać ekrany które przecież były w X Factor więc nie muszą kupować nowych.Kompletnie tego nie rozumiem. Jeżeli w w odcinkach na żywo będzie ta sama scenografia co od zawsze jest to przysiegam ze rzucam ten program. Bo to będzie kpina na maksa.
Miszczak ma złe podejście do telewizji. Okey jest autorem sukcesu TVN i tego odmówić mu nie można ale te czasy już minęły i czas na nowe młode spojrzenie. Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości