Do webmasterów :)

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Do webmasterĂłw :)

Post autor: Łukasz »

JeÂżeli na tym forum sÂą osoby, ktĂłre znajÂą siĂŞ na tworzeniu stron, to chciaÂłem Was spytaĂŚ co sÂądzicie o sposobie prezenetacji newsĂłw u konkurencji?

Przed chwil¹ z zaciekawienia policzy³em tamtejsze fotki w dziale news, czyli na stronie g³ównej serwisu na europejskim poziomie. Znajduje siê tam 157 zdjêÌ œredniej wielkoœci 30 kb. Zastanawia³em siê dlaczego takie miniaturki tak d³ugo siê ³aduj¹. Okaza³o siê, ¿e wcale nie s¹ to osobne, pomniejszone fotki, tylko s¹ to normalne zdjêcia o du¿ej rozdzielczoœci, które zosta³y pomniejszone za pomoc¹ znaczników weight i height.

W takim razie jaki sens ma robienie miniaturek? Bo zazwyczaj robi siê je po to, ¿eby przyspieszyÌ ³adowanie strony. I czy serwis na europejskim poziomie to taki serwis, którego strona g³ówna ma prawie 8 MB?

Dla porĂłwnania jeszcze dodam, Âże po zapisaniu strony na dysk (Plik >> zapisz jako...) wyglÂąda to tak:
- serwis na europejskim poziomie 8,09 MB
- http://www.tvn.personal.pl 214 KB
Sylwia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 479
Rejestracja: niedziela 16 maja 2004, 19:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sylwia »

Nie jestem webmasterem, ale nie rozumiem w czym problem?. KaÂżdy robi na stronie to co uwaÂża za sÂłuszne. Mi miniaturki nie przeszkadzajÂą, a nie widze, zeby strona ÂładowaÂła siĂŞ dluÂżej, nawet powiem wiĂŞcej serwis na europejskim poziomie Âładuje siĂŞ u mnie szybciej niÂż http://www.tvn.personal.pl :?
Na Gieldzie drzewa nie rosną do nieba. =D
Co by to było za życie, gdyby nie było Bilansu?
oraz Firmy i Portfela.
http://www.gpw.pl
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Jestem obeznany w html i powiem tak: Robienie miniaturek, za pomac¹ znaczników o jakich mówi³ £ukasz, faktycznie nie jest z byt dobrym rozwi¹zaniem, ale tylko z jednej strony, bo z drugiej, ca³a reszte 'serwisu na europejskim poziomie', czyli ramki, teksty itd. ³aduj¹ mi siê szybciej ni¿ tvn.personal.pl. Tu ³aduje sie górna czêœÌ strona, poczym na chwilke staje w miejscu, ¿eby za chwile znów kontynuowaÌ otwieranie strony. Jednak gddyby tobic oddzielne pliki, to trzeba przyznac, ¿e ³¹czna suma obrazków zajmuj¹cych miejsce na serwerze znacznie by wzros³a i zapcha³a by go. Lecz to jest ju¿ spraw¹ webmastera, ¿eby zadbaÌ o wytarczaj¹co spory serwer, ale musimy wziaœÌ to równiez pod uwagê.
Pozdrawiam, Filip
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Sylwia, Tobie siê chyba tylko wydaje, ¿e strona maniaka ³aduje siê szybciej. :D Bo lay co prawda wchodzi szybko, ale na wiêkszoœÌ grafiki (zdjêcia itp.) trzeba d³uuugoo poczekaÌ (8 MB robi swoje). Czasem pojawia siê ona w miejscu, w których byœ siê nie spodziewa³a :lol:, bo strona wchodzi tak wolno, ¿e wielu obrazków nie widac nawet po³owicznie, dopóki nie œci¹gn¹ siê w ca³oœci. :D A zmniejszanie za pomoca parametrów ma tez fajny skutek - pikseloza siê robi. ;)

MoÂże to po prostu serwis na poziomie (wschodnio)europejskim? :D ;)
Kajetan
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 462
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:18
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kajetan »

Oh, ÂŁukasz, ÂŁukasz... Przepraszam, Âże to powiem, ale widzĂŞ Âże siĂŞ czepiasz poprostu. Jest to strona konkurencyjna i widaĂŚ Âże grasz troszkĂŞ nie czysto. Ostatnio coÂś zauwaÂżyÂłem, Âże chwalisz siĂŞ tym, Âże TVN.personal jest lepsze, szybsze , lepszej jakoÂści... A dziÂś przyczepiÂłeÂś siĂŞ do tego Âże jego storna zajmuje ileÂś tam MB, a twoja 214 bodajÂże Kb. Oh... Ja codziennie bywam na konkurencyjnej stronie i musze to powiedzieĂŚ: lubiĂŞ tam zaglÂądaĂŚ, a twĂłrca czyli - jest w porzÂądku. On na swojej stronie nie piszĂŞ o minusach Twojej strony. Jest to wiĂŞc trochĂŞ nie fer... Wiem, wiem -Twoja strona odwiedzana jest przez 700 -800 osĂłb, tvnmaniaka przez zaledwie 100 osĂłb. Po co wiĂŞc wyponiasz minusy tamtej strony jaki i tak jesteÂś lepszy??
P.S Nie czyste byÂło takÂże, to Âże wywaliÂłeÂś TVNmaniaka z forum... Nie zareklamowaÂł swojej strony wprost!
http://www.tvnfakty.pl - wszystkie fakty o TVN

BrzydUla - poniedziałek-piątek, godz. 17:55
(tvn) programowo najlepsza
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

kaseta89 pisze:Twoja strona odwiedzana jest przez 700 -800 osĂłb, tvnmaniaka przez zaledwie 100 osĂłb. Po co wiĂŞc wyponiasz minusy tamtej strony jaki i tak jesteÂś lepszy?
Poniewa¿ to jest zadziwiaj¹ce, ¿e strona g³ówna ma ponad 8 MB. Standardy w necie s¹ takie, ¿eby nie przekracza³a 100 KB. Wy tam zagl¹dacie codziennie wiêc Wasze przegl¹darki zapamiêtuj¹ pliki i ³aduje siê to przyzwoicie, ale komuœ kto tam wchodzi pierwszy raz po prostu zawiesi siê IE. Europejski standard? :D

P.S. W ostatnich dniach nie 700 - 800, a powyÂżej 1000. ByĂŚ moÂże jest to tylko chwilowy wzrost. Zobaczymy...
Kajetan
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 462
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:18
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kajetan »

Miejmy nadziejĂŞ, Âże nie chwilowy :P:P Mam takÂże nadziejĂŞ, Âże nie masz mi za zle mojej wypowiedzi. NapisaÂłem co myÂślĂŞ... TO faktycznie zadziwiajÂące ze strona tvnmaniaka ma ileÂś tam (nie pamietam juÂż) MB. Pozdrawiam wiĂŞc :P To faktycznie zadziwiajÂące :D
http://www.tvnfakty.pl - wszystkie fakty o TVN

BrzydUla - poniedziałek-piątek, godz. 17:55
(tvn) programowo najlepsza
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Fair czy nie fair, ÂŁukasz ma racjĂŞ.

Mo¿na powiedzieÌ, ¿e nag³aœniaj¹c ten problem dzia³a na korzyœÌ tvnmaniaka. :lol:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

To nic nie zmieni. Tam jest zbyt wiele b³êdów pope³nionych, co jest powodem dziesiêciokrotnie ni¿szej ogl¹dalnoœci.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Hej, ale tu nie rozmawiamy o tym, dlaczego serwis £ukasza jest bezapelacyjnie lep... to znaczy chcia³em napisaÌ, o tym która strona jest lepsza, ;) a o tym, ¿e - tworzy swoj¹ w sposób troszkê dziwny pod wzglêdem technicznym. ;) A ju¿ myœla³em, ¿e nikt nie przebije http://www.xradio.pl, gdzie na wejœciu œci¹ga siê pó³toramegowy WAVE'ik. :) Jak tak dalej pójdzie, to stron¹ maniaka bêdzie mo¿na testowaÌ szybkoœÌ transferu... :D
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Wiecie, nie chce mi siĂŞ specjalnie rozpisywaĂŚ, wiĂŞc napisze tylko jedno: Zgodze siĂŞ z SylwiÂą choĂŚ wcale nie jestem bliskim przyjacielem maniaka. Jest on jednak dobrym kolegÂą i nie obwiniam go za nic. Nie zmienia to jednak faktu, Âże bardziej wole tvn.personal.pl, choĂŚ brakuje na niej newsĂłw z rodzaju "ciekawostek", jak chocby zmiana wystroju studia itp..
Pozdrawiam, Filip
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Filip pisze:Nie zmienia to jednak faktu, Âże bardziej wole tvn.personal.pl, choĂŚ brakuje na niej newsĂłw z rodzaju "ciekawostek", jak chocby zmiana wystroju studia itp..
Okej, zmieniamy strategiĂŞ. WedÂług mnie sÂą to pierdoÂły o ktĂłrych nie warto informowaĂŚ, ale skoro coraz wiĂŞcej osĂłb zarzuca mi, Âże tego na stronie brakuje, to zaczniemy informowaĂŚ i o tym.

Przyk³adem móg³by byÌ chocia¿by wczorajszy news na temat przebiegu Testu z III RP. By³o to wbrew naszej zasadzie "informujemy o tym co bêdzie w TVN, a nie o tym co by³o". Chocia¿ stara³em siê go napisaÌ w ciekawy sposób (przytaczaj¹c ró¿ne cytaty), to wci¹¿ uwa¿am, ¿e nie ma to sensu. Nie ma sensu pisanie o czymœ, co wszyscy ogl¹daliœmy. A jeœli ktoœ nie ogl¹da³, to znaczy, ¿e najprawdopodobniej go to nie interesuje.

MoÂżecie siĂŞ wiĂŞc spodziewaĂŚ, Âże niemal codziennie bĂŞdÂą nowe newsy - bo do tego to doprowadzi. Postaram siĂŞ je przedstawiaĂŚ w jakiÂś ciekawy sposĂłb, chociaÂż trudno jest robiĂŚ coÂś wbrew sobie.
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Nie zgodze siê z Tob¹. Mo¿e s¹ to "pierdo³y" z pewnej perspektywy, bo przecie¿ Twój serwis mo¿e mieÌ inne cele ni¿ informowanie o tych "pierdo³ach", ale uwa¿am, ¿e news o Tescie z III RP, by³ bardzo dobry i ciekawie napisany. Z mi³¹ chêci¹ go przeczyta³em i mówie szczerze: oby takich jak najwiêcej :D .
Pozdrawiam, Filip
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

To ja napiszê tylko tyle, ¿e serwisy na poziomie dotycz¹ce tej samej tematyki ze sob¹ wspó³pracuj¹, a nie staraj¹ wzajemnie krytykowaÌ.
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości