Remont studia Faktów i TVN24

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Trzeciak »

Dobrze, ale za granicą stacje telewizyjne mają m. in. większe budżety od naszych. Poza tym delikatnie mówiąc irytuje mnie, jak ktoś komuś próbuje wmówić kompleksy.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: a-j-p »

hehe budżety .... proszę Cię ... zobacz jak wyglądają arabskie stacje informacyjne - nie mówię o Al Jazeera ale o zwykłych stacjach Egiptu, Tunezji czy Maroka ...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Greg Haus »

Mam nadzieję, że nie zaburzę głównego wątku swoimi przemyśleniami.

Mówi się, że studio ma być podobne do Al Jazeery, tymczasem, dla mnie osobiście prócz rzeczywiście dużego, dającego duże możliwości ekranu nie ma tam nic co zachwyca. Dwa identyczne mikrostoły i nic więcej prócz biurek jak z BRW. Jeśli chodzi o połączenie wielkiego ekranu z pięknym studiem to przoduje oczywiście w mojej opinii Sky News HD, ale o tzm za chwile

Obrazek

Dla mnie jedyne studio AJ, które zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, to studio w Warszawie na Euro2012, co o dziwo zostało przemilczane na tym forum, a dla mnie to wzór dla DDT jeżeli kiedyś będą planowali zmianę realizacji programu:

Obrazek

Sky News HD, jego studio kilka lat temu było dla mnie wzorem nowoczesnosci, dziś może już trochę mniej podchodze z entuzjazmem do tej budowli. Duży ekran, wiele fajnych możliwości kadrowania, obrotowy stół, poranki z przed wieliego ekranu, wiadomosci z widokiem na telebim, inne programy z widokiem na nesroom, jeszcze inne z przed stołu. Wszytsko dynamiczne i w fajnych kolorach.

Obrazek

Przykładem na to, ze duża marka telewizyjna nie oznacza wielkiego, ładnego studia jest dla mnie BBC:
Obrazek

Czy CNN, którego studio mnie nie powala:

Obrazek
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Trzeciak »

a-j-p pisze:hehe budżety .... proszę Cię ... zobacz jak wyglądają arabskie stacje informacyjne - nie mówię o Al Jazeera ale o zwykłych stacjach Egiptu, Tunezji czy Maroka ...
A jak myślisz. Dlaczego np. kraje arabskie są bogatsze od np. Polski? ;).
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: arrow2 »

Greg Haus pisze:Mam nadzieję, że nie zaburzę głównego wątku swoimi przemyśleniami.

Mówi się, że studio ma być podobne do Al Jazeery, tymczasem, dla mnie osobiście prócz rzeczywiście dużego, dającego duże możliwości ekranu nie ma tam nic co zachwyca.
To podobieństwo zawiera się właściwie tylko w tym dużym, zaokrąglonym ekranie.
:arrow: dwa
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: a-j-p »

Trzeciak pisze:A jak myślisz. Dlaczego np. kraje arabskie są bogatsze od np. Polski? ;).
No nie powiedziałbym, że Egipt czy Maroko jest krajem bogatszym.
Specjalnie dałem te kraje dla przykładu a nie Dubaj.
patryk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 12:15

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: patryk19 »

Jak dla mnie, to newsroom Al Jazeery jest przeciętny. Ekran jest fajny i duży. Stoły prezenterskie są zdecydowanie za małe. Część, w której pracują dziennikarze nie pasuje do reszty. W TVN24 to ze sobą współgrało. Newsroom Sky News jest bardzo nowoczesny. Pełno w nim czerwonego, niebieskiego i białego światła. Ekran jest też fajny. Szkoda, że tam, gdzie jest kran kamerowy nie ma biurek. Newsroom CNN to coś bardzo dziwnego. Prostopadłościan ze stoliczkiem na kawę, szklanym stołem i niczym więcej. Moja ocena to: Al Jazeera: 5/10 Sky News: 8/10 CNN: 4/10 TVN24: Zaczekajmy na jesień.
Liczą się tylko FAKTY! Codziennie o 19:00 w TVN
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Peter Parker »

Wiele dałbym za to, żeby zobaczyć jak studio będzie się prezentować po zmianach, albo choćby żeby zobaczyć jak wygląda teraz... :rydzyk:

Obrazek
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: a-j-p »

lepiej zebys po zmianach nie zobaczyl za duzo tego gownianego greenboxa
pkp
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 312
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 21:51

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: pkp »

jutro we "Wstajesz i Weekend" mają mówić o zmianach w TVN, może też coś wspomną o nowym studio
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: matik »

a-j-p pisze:lepiej zebys po zmianach nie zobaczyl za duzo tego gownianego greenboxa
Nie sądzę, by liczba programów z greenboxa drastycznie spadła. Liczę, że Fakty po Faktach będą nadawane z głównego studia, tak na dobry początek.
pkp pisze:jutro we "Wstajesz i Weekend" mają mówić o zmianach w TVN, może też coś wspomną o nowym studio
Może i się mylę, ale nie sądzę, by powiedzieli coś więcej, skoro nawet na konferencji prawie nic nie powiedzieli.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Greg Haus »

Nowe krzesło? To białe? :)
adamcmg4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 12 sie 2012, 11:30

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: adamcmg4 »

A ja tam lubię greenbox np. studio Szkła Kontaktowego to . Chociaż uważam , że greenbox do niektórych programów się nie nadaje.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: a-j-p »

adamcmg4 pisze:A ja tam lubię greenbox np. studio Szkła Kontaktowego to . Chociaż uważam , że greenbox do niektórych programów się nie nadaje.
żartujesz sobie teraz ??
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: matik »

Chłopie, to że nie lubisz greenboxa, nie znaczy, że inni też muszą go nie lubić. I jeżeli grafika jest dobrze wykonana, to może to naprawdę ładnie wyglądać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości