Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: a-j-p »

Dlatego ja sie co raz czesciej przenosze na wydarzenia
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: avatar »

a-j-p pisze:Dlatego ja sie co raz czesciej przenosze na wydarzenia
Ja tam wolę wiadomości. ;)
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: a-j-p »

No nie nie :P ja na Kraśko patrzeć nie mogę .... i w ogóle na większość rzeczy w TVP :P
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Ksero »

Ja też na niego patrzeć nie mogę. Te jego miny jak z thrillera czy horroru...
KKK
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: miwaszkiewicz »

Robiąc porządki trafiłem na płytę "Faktów XXI wieku", włączyłem, przeglądam materiały i przypomniał mi się Łukasz Słapek. Kiedyś - razem z Grochotem i Czerwińską - czołowy dziennikarz działu zagranicznego "Faktów". Ktoś orientuje się co się z nim teraz dzieje, czy dalej pracuje w mediach?
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: arrow2 »

Obecnie pracuje w Superstacji. Wcześniej został z hukiem wywalony z TVP po tym, jak oskarżył ówczesną wiceszefową AI o manipulację przy materiałach czego nie był w stanie udowodnić przed sądem. Z resztą nie miał poparcia nawet wśród "kolegów" z TVP, którzy skarżyli się, że gwiazdorzy i traktuje "z góry" nawet bardziej doświadczonych kolegów. Jego odejścia z każdych kolejnych redakcji były przyjmowane przez resztę zespołu z ulgą.
:arrow: dwa
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Greg Haus »

A dziś na fb Justyna w turbanie opowiada o tym jak dziś w faktach będą szukali premiera z PiS'u i ciąg dalszy Kubica reaktywacja :)
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: miwaszkiewicz »

Turban w jej przypadku to nic nadzwyczajnego, często można zobaczyć ją na mieście tak ubraną, jeśli nie turban, to przynajmniej kaptur lub czapka, a już zawsze ciemne okulary. :D
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: avatar »

miwaszkiewicz pisze:Robiąc porządki trafiłem na płytę "Faktów XXI wieku", włączyłem, przeglądam materiały i przypomniał mi się Łukasz Słapek. Kiedyś - razem z Grochotem i Czerwińską - czołowy dziennikarz działu zagranicznego "Faktów". Ktoś orientuje się co się z nim teraz dzieje, czy dalej pracuje w mediach?
Możesz udostępnić nagranie?
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: miwaszkiewicz »

Ta płyta to kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt archiwalnych materiałów, wszystko z zapowiedziami Rymanowskiego.
FAKTY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 16:55

Róbcie FAKTY a nie Fakt!

Post autor: FAKTY »

Na forum roi się od negatywnych opinii dotyczących tematów poruszanych przez Fakty i TVN24. Miażdżąca jest też przewaga tematów o tematyce krajowej i społecznej, która w żadnym stopniu nie wpływa na życie widzów. Większość po kilku minutach nie pamięta o czym był dany materiał. Fakty i TVN24 ogłupiają widzów. Kamil Durczok stawiał sobie za cel pokonanie Wiadomości w ciągu trzech lat. Nic z tego nie wyszło, dystans między programami wynosi pół miliona widzów. Durczokowi przestało zależeć na robieniu programu informacyjnego z prawdziwego zdarzenia, woli bawić się w telewizyjną wersję Faktu. Ja sam, po obejrzeniu Faktów, czuję się niedoinformowany, dlatego niemal zawsze oglądam po nich Wiadomości. Domyślam się, że nie tylko ja. Stąd mój pomysł na akcję Róbcie FAKTY a nie Fakt.

Obrazek

To oczywiście amatorski pomysł na logo. Chodzi o to, by wyśmiewać Fakty i TVN24, uświadamiać ludziom, że są ogłupiani, a sama redakacja porzuca większość istotnych i ważnych tematów na rzecz błahostek. Odnośnie samej akcji przychodzi mi do głowy serwis podobny do kwejka lub demotywatorów, gdzie można by dodawać zdjęcia, capsy z danych materiałów, porównywać, co wydarzyło się na świecie, a o czym mówiono w Faktach (widziałem na forum kilka fajnych porównań) lub po prostu piętnować wpadki i niekompetencje dziennikarzy.

Co wy na to?
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: miwaszkiewicz »

Znalazłem trochę starych i trochę nowszych materiałów, niestety większość w kiepskiej jakości. Jak będe miał chwilę czasu wrzucę wersje wideo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: sybic »

W Faktach, a właściwie w Dzienniku Telewizyjnym bez zmian. Jako na szanująca się stacja, większość czasu poświecono partii rządzącej, czyli PISowi.
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Amy »

Oczywiście Kamil zapowiedział jutrzejsze Fakty ze studia, "nad którym pracowali wiele miesięcy" :D
This is not the end, this is not the beginning.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: r_r16 »

A nie było tak?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość