[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

szkoda , że x factor ma tylko 3,9 mln , choć jak na polskę to nawet , nawet :( powinien mieć co najmniej 5 mln !
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Ja nie wiem ile razy można to tłumaczyć. Gdyby X Factor puszczono w nocy powiedzmy o 3 to ile by miał widowni? Z 50 tys.? I co wtedy też byscie pisali że przegrał z MBTM? Kiedy X Factor był w niedzielę miał zawsze grubo ponad 4 miliony, raz nawet 5... MBTM nigdy nie bedzie miało takiego wyniku.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

SevenUP pisze:Ja nie wiem ile razy można to tłumaczyć. Gdyby X Factor puszczono w nocy powiedzmy o 3 to ile by miał widowni? Z 50 tys.? I co wtedy też byscie pisali że przegrał z MBTM? Kiedy X Factor był w niedzielę miał zawsze grubo ponad 4 miliony, raz nawet 5... MBTM nigdy nie bedzie miało takiego wyniku.
Więc dlatego mówi sie o udziałach %, i na to zwracają kierownicy stacji, a nie koniecznie na sumy, i w tym stanowczo przegrał rownież X Factor - o 10% mnieszy udzial w widowni o danej porze.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

sb pisze:
SevenUP pisze:Ja nie wiem ile razy można to tłumaczyć. Gdyby X Factor puszczono w nocy powiedzmy o 3 to ile by miał widowni? Z 50 tys.? I co wtedy też byscie pisali że przegrał z MBTM? Kiedy X Factor był w niedzielę miał zawsze grubo ponad 4 miliony, raz nawet 5... MBTM nigdy nie bedzie miało takiego wyniku.
Więc dlatego mówi sie o udziałach %, i na to zwracają kierownicy stacji, a nie koniecznie na sumy, i w tym stanowczo przegrał rownież X Factor - o 10% mnieszy udzial w widowni o danej porze.
Ale SEVENUP nie o tym mówi. Chodzi o to, że owszem, szefostwo może porównywać wyniki debiutu XF 2012 z 2013. A MBTM3 z MBTM5, w sumie z MBTM4 również można by było coś porównać. Ale porównywania pasma niedzielnego do sobotniego to lekka żenada. Teraz równie dobrze mógłbym porównać debiut XF 2011 z MBTM5, i wtedy i tak MBTM wypada gorzej od XF. Ale nikt tego nie robi bo to głupota. Natomiast równie dobrze mogę porównać oglądalność Prawa agaty i Rancza. Tylko jaki w tym sens? Prędzej mogę porównać oglądalność Ranczo i Surowych Rodziców, a częściowo MBTM w paśmie 20-21. Ale nie takie kwiatki, bo programy po prostu nie konkurują ze sobą. Co innego będzie za tydzień gdy wystartuje TVoP, choć i tak porównywanie powinno być bardziej szczegółowe. Np. TVoP będzie emitowane od 20 do 22 to wirtualnemedia czy media2 powinny pokazać wyniki stacji z soboty za równo w paśmie 20-21.30 (X-Factor), 20-22 (TVoP) jak i 21.30-22 (reszta TVoP), czyli tak jak to ma miejsce np. w UK. Więc trochę wyobraźni życze nie tylko Iwańskiemu robiącemu XF ale także tym którzy zamawiają i opisują wynki oglądalności bo wychodzi to mega śmiesznie.
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

musicomaniakk pisze:
adik1148 pisze:naprawdę nie mogę w to uwierzyć , ze ten wieśniacki wczorajszy MBTM miał taką oglądalność ! ;/
Postanowiłem zajrzeć co tam się dzieje i powiedzieć muszę, że poziom był naprawdę niski. Moim zdaniem ten program i te wszystkie wczorajsze występy to było jedno wielkie dno.
Ale to tylko twoje zdanie. Ja tej kwestii zdecydowanie nie podzielam. Zdecydowanie dla mnie wygrał "MBTM" - występy - może nie były na najwyższym poziomie, ale nie było takich irytujących wykonów, jak z "X Factora" - jak np. Gregi Love (jeżeli dobrze wymieniłem), którego występ mnie czasem wręcz irytował. A realizacja - jest naprawdę - jak co sezon na bardzo wysokim poziomie - świetny opening, dynamiczny scenariusz, ciekawe wypowiedzi jurorów itp.
musicomaniakk pisze:Amatorszczyzna i nic więcej.
No właśnie. Bo "MBTM" jest konkursem dla amatorów.
musicomaniakk pisze:PS. Na dodatek zero zmian, nudny program strasznie.
Bo "MBTM" tak naprawdę wielu zmian nie potrzebował. Skoro jury jest świetne, scenografia nadal dobra, a realizacja bardzo dobra, to co tu trzeba zmieniać w tym programie. Program nadal jest świeży i ciekawy. Na dodatek wczoraj oglądająć "MBTM" przez ani minutę się nie nudziłem, co innego w przypadku "X Factora", który trwał o pół godziny krócej.
musicomaniakk pisze:I się dziwie, że ludzie jeszcze to oglądają i teraz tylko czekam, aż im się przeje.
Naprawdę świetne podejście, naprawdę :/. Poza tym - są osoby, których tak naprawdę "X Factor" odpycha, a "MBTM" nie - i to także z powodu m. in. niezbyt dobrych występów castingowych, popisującego się Wojewódzkiego, czy też dorobku uczestników po programie. Jak narazie - po "X Factorze" największą furorę zrobiła Ewelina Lisowska, a po "MBTM" - Enej, LemON, czy Maciej Czaczyk.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Trzeciak pisze:
musicomaniakk pisze:
adik1148 pisze:naprawdę nie mogę w to uwierzyć , ze ten wieśniacki wczorajszy MBTM miał taką oglądalność ! ;/
Postanowiłem zajrzeć co tam się dzieje i powiedzieć muszę, że poziom był naprawdę niski. Moim zdaniem ten program i te wszystkie wczorajsze występy to było jedno wielkie dno.
Ale to tylko twoje zdanie. Ja tej kwestii zdecydowanie nie podzielam. Zdecydowanie dla mnie wygrał "MBTM" - występy - może nie były na najwyższym poziomie, ale nie było takich irytujących wykonów, jak z "X Factora" - jak np. Gregi Love (jeżeli dobrze wymieniłem), którego występ mnie czasem wręcz irytował. A realizacja - jest naprawdę - jak co sezon na bardzo wysokim poziomie - świetny opening, dynamiczny scenariusz, ciekawe wypowiedzi jurorów itp.
musicomaniakk pisze:Amatorszczyzna i nic więcej.
No właśnie. Bo "MBTM" jest konkursem dla amatorów.
musicomaniakk pisze:PS. Na dodatek zero zmian, nudny program strasznie.
Bo "MBTM" tak naprawdę wielu zmian nie potrzebował. Skoro jury jest świetne, scenografia nadal dobra, a realizacja bardzo dobra, to co tu trzeba zmieniać w tym programie. Program nadal jest świeży i ciekawy. Na dodatek wczoraj oglądająć "MBTM" przez ani minutę się nie nudziłem, co innego w przypadku "X Factora", który trwał o pół godziny krócej.
musicomaniakk pisze:I się dziwie, że ludzie jeszcze to oglądają i teraz tylko czekam, aż im się przeje.
Naprawdę świetne podejście, naprawdę :/. Poza tym - są osoby, których tak naprawdę "X Factor" odpycha, a "MBTM" nie - i to także z powodu m. in. niezbyt dobrych występów castingowych, popisującego się Wojewódzkiego, czy też dorobku uczestników po programie. Jak narazie - po "X Factorze" największą furorę zrobiła Ewelina Lisowska, a po "MBTM" - Enej, LemON, czy Maciej Czaczyk.
Ja wyraziłem tylko swoją opinie i jej się będę trzymał :) Takie właśnie jest moje zdanie, każdy lubi co innego :) I ja np wole takie durne występy jak Gregi Love niż wszystkie zespoły z MBTM, które mnie nie pociągają. A jury nie mogę zdzierżyć, naprawdę nie lubię tych ludzi, może Ele troszkę :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Pierwszy singiel Kamila Czostkiewicza z grupy De Facto (II edycja)
http://xfactor.tvn.pl/aktualnosci,2102, ... 77591.html
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Nastąpiła mała pomyłka, którą dopiero skorygowano. W grupie 4+ udziały to: 24,39% dla X Factor i 24,80 dla Tylko Muzyki. W 16-49 natomiast 28,52% dla X Factor i 30,49 % dla Tylko Muzyki.

40,76%, Tylko Muzyki i 30,78% X Factora do udziały w grupie 16-24.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

sb pisze:
r_r16 pisze:Po 1. - wg mnie greenroom to baaaardzo zły pomysł.
Po 2. - nie ma nawet fizycznej możliwości na umiejscowienie greenroomu, gdyż studio Transcolor jest wykorzystane w 100%, więc trzeba by wynająć drugą halę w Transcolorze (nie wiem jak sobie poradzono z tym w TzG). Teraz za nieoficjalny "greenroom" robi kafejka w Transcolorze i niech tak zostanie.
Studio transcolor jest powierzchniowo trochę większe od Fountain Studios w Londynie, gdzie kręcą The X Factor brytyjski, mimo tego, ta sama scenografia, a miesci sie w pełni funkcjonalne studio XTra Factor wybudowane na rusztowaniu za widownią.. z super widokiem na scenografię głównego programu. Wszystko możliwe jak sie chce, ja wolałbym nawet krotki kulisowy program w polskiej edycji niż greenroom.
Może i jest większe, ale studio zajmuje całą powierzchnię hali. Wokoło są tylko korytarzyki szerokie może na 1,5 metra, którymi wchodzą publiczność i uczestnicy, więc nie ma fizycznej możliwości umieszczenia dodatkowo greenroomu. A nie chciałbym, żeby kosztem budowy greenroomu zmniejszono np. publiczność.
czerk pisze:W "Tańcu z Gwiazdami" greenroom znajdował się jakby po przekątnej za jury i widownią (tą częścią bliżej orkiestry) i był "wbudowany" w scenografię, był jej elementem.W X Factor takiej możliwości nie ma, sceneria zajmuje duuużo większą przestrzeń studia niż w Tańcu. Chociaż nie jestem do końca pewny, czy XF i TZG są realizowane w tej samej hali, bo w Transcolor są zdaje się dwie.
Tak, w Transcolor są dwie, z czego jedna jest mniejsza (X Factor i TzG realizowane są/były w tej większej). Skąd wiem, że w tej samej? Otóż w jednym filmiku na YouTube Gazety.pl jedna z tancerek TzG, gdy przyszła na publiczność X Factora wypowiadała się, że jest to "ich sprofanowane" studio Tańca z Gwiazdami. W drugiej hali do tej pory realizowane było Kocham Cię Polsko.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Śledzę naszego X-Factor'a od 1 serii 1 odcinka... Mogę powiedzieć tylko jedno, płakać się chce z powodu jak wielkie możliwość ma produkcja Polskiego X-factora i jak producenci "zeszmacili" ten format. Dziwicie się, że mało uzdolnionych osób? Komu się chce męczyć tyle czasu, wkładać serce itp. za marne 100 tys zł??
Przykro mówić, ale lepszą promocję w internecie miała "Ukryta Prawda". Mimo, że wszystko wygląda tak ładnie, oprawa, grafika itp. to otoczka realizacyjna wokół tego wszystkiego jest jednym wielkim bagnem. TVN robi wszystko, aby skazać ten program na porażkę... Nigdy nie przypuszczałem że poważna stacja jaką jest TVN, przegra z syfiastym disco-polo Polszmatu. Pewnie znowu szanowni użytkownicy napiszą, oglądalności nie można porównywać bo programy są w innym dniu, bla bla bla. Zwyczajnie Polszmat wkłada więcej serca w swój format. Życzę X-Factorowi takiego reżysera jak Jan Kepinski z Polszmatu. Biorąc się takiej produkcji pod swoje skrzydła, należało sobie zadać pytanie "Czy jesteśmy w stanie?" odpowiedź jasna... Pozdrawiam.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

tomalapt pisze:Pewnie znowu szanowni użytkownicy napiszą, oglądalności nie można porównywać bo programy są w innym dniu, bla bla bla.
Ale czy Ci się to podoba, czy nie, taka jest prawda. Wystarczy podstawowa wiedza z zakresu telewizji, żeby być tego świadomym.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Kolejno niedziela i poniedziałek to dni kiedy przed telewizorami jest najwięcej ludzi. Odpowiednio najmniej jest w piątek i sobotę. Stąd jedyna sensowna metodologia jaką można zastosować do badania oglądalności z różnych dni to analiza porównawcza udziałów poszczególnych uczestników rynku telewizyjnego.
Ontheotherside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 14:14

Re: X FACTOR

Post autor: Ontheotherside »

Nie wiem czy to była ironia czy nie, ale...
tomalapt pisze:Komu się chce męczyć tyle czasu, wkładać serce itp. za marne 100 tys zł??
Jeśli dla Ciebie sto tysięcy złotych za zaśpiewanie ~10 piosenek to za mało to szczerze zazdroszczę. Nie miałem pojęcia, że w kraju gdzie bezrobocie zaczyna przybierać wręcz epidemiczne rozmiary a spory odsetek społeczeństwa żyje w ciężkich warunkach znajdzie się ktoś kto nagrodę w wysokości stu tysięcy złotych określi mianem marnej.

Co do samego programu. Z edycji na edycję widać poprawę. Jeśli wszystko będzie szło w dobrym kierunku, a producenci nie będą bali się wprowadzać kolejnych zmian program może zyskiwać jedynie na atrakcyjności. Może rzeczywiście w pierwszym odcinku poziom uczestników nie zachwycił (poza pewnym małżeństwem) to przed nami jeszcze kilka odcinków castingowych i myślę, że jeszcze jakieś perełki się trafią. Fenomenu MBtM nie jestem w stanie zrozumieć. Już kilka razy próbowałem zmusić się do oglądania i w każdym przypadku kończyło się tak samo, czyli przełączeniem na inny kanał po kilku minutach seansu.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

100 tys. to straaasznie słaba nagroda ! Gdyby nie kontrakt płytowy to nie wiem co za wokalista zgłosiłby się do X FACTOR'a ! 500 tys. to powinno być minimum !
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Wszystko zależy od sponsorów programu. A 100 tys. złotych - to naprawdę nie jest mała suma. Z tego, co wiem, to w oryginalnej edycji w Wlk. Brytanii nie ma dodatku finansowego do kontraktu płytowego. Stawką jest kontrakt płytowy warty 1 mln funtów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości