TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Cisza nad nc+

Post autor: sybic »

marusiek pisze:Czy kogoś dziwi zupełna cisza w programach informacyjnych TVN i TVN 24 na temat porażki platformy nc+?
Porażki?
Ja słyszałem, że NC+ to sukces!
Nawet Durczok w Faktach o tym mówił i Miszczak zachwalał.
Uwierz, że jest dobrze :)
Obrazek
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

Ich chyba poj...ło
Poderwali błękitnego by pokazać jak przewożą więźnia
Obrazek

Obrazek
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Amy »

Wczoraj w "Dniu po dniu" miała miejsce relacja Wojciecha Bojanowskiego z Cypru. I co? Na początku przez dobre 5 sekund, a wydawało się, że i dłużej, pokazali w zbliżeniu tylko centralnie wystawiony środkowy palec jakiegoś demonstranta. Żenada. To nie było szokujące, to było żałosne.
This is not the end, this is not the beginning.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Nowe wizualizacje

Post autor: matik »

Myślę, że ciekawe będzie zestawienie jak wyglądają tego typu prezentacje TVN24 w wirtualnej scenografii (co wie chyba każdy) a jak w CNN.
CNN: http://www.youtube.com/watch?v=hHY4WI0U ... e=youtu.be
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: wafel »

RANKING NAJBARDZIEJ OPINIOTWÓRCZYCH MEDIÓW (marzec)
http://biuro.mediacontact.pl/imm/_f6252 ... 690b8474b/

stacja TVN24 w ogólnym rankingu zajęła 4. lokatę, jednocześnie jest na pierwszym miejscu wśród stacji telewizyjnych - bijąc przy tym na głowę inne stacje! (TVN24 - 270, TVN - 135, TVP 2 - 41, TVP INFO - 37 ... czyli ponad 7krotnie mniej niż TVN24)

Chyba komentarz nt. roli TVN24 wśród mediów jest oczywisty :)
Tym bardziej na tle innych stacji informacyjnych ...

***

tvn24.pl - 5. miejsce wśród portali internetowych ... trzeba przyznać, że poziom do 5./6. miejsca jest wyrównany
TVN CNBC - 6. lokata .. o wiele gorzej - ponad 14krotnie mniej niż zdobywca pierwszego miejsca
krowenia22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: środa 06 mar 2013, 18:38

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: krowenia22 »

Tvn24 jest zalane polityką.Moja wizja jest taka dużo informacji,mniej magazynów z gadającymi ludźmi,mniej polityki.stworzyłem ramówkę wg. mnie;
Obrazek
Proszę o oceny
kontaktowy24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 16:28

Re: Serwis informacyjny

Post autor: kontaktowy24 »

Może znowu trochę ponarzekam. Lubię TVN 24 i ich serwisy informacyjne. Ale jak zobaczyłem materiał z 5-lecia stacji, to mam nieodparte wrażenie, że zatraciła ona to coś, to, co najważniejsze - pasję tworzenia. Widać to nawet w tych serwisach. Tak, ja wiem, że TV ma być szybka, dlatego co pół godziny są wałkowane te same tematy, ale nie dajmy się zwariować. Przeciez dany prezenter w DnŻ powtarza to samo co najmniej 5 razy, potem to samo w FpP, Teleserwisie, 15 na żywo... Ale nie o tym miało być. Nie zgodzicie się ze mną, że w TVN 24 brakuje serwisów sportowych i ekonomicznych z prawdziwego zdarzenia? Ja mam już dość patrzeć na Rafała Wojdę, który jak tylko mógłby, położyłby sie na stole prezenterskim i tak czytał biznes. A o sporcie to nie wspomnę. Nie wiem, zaraz możecie napisać, że jak się nie podoba, to co innego moge obejrzeć lub wyłączyć TV. Tak, mogę, ale nie chcę. Chciałbym żeby TVN 24 był taki, jak kiedyś - świetny, a nie tylko dobry i bazował na swojej marce. :rydzyk:
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Serwis informacyjny

Post autor: avatar »

Wspomniano już o tym w innym wątku...
Do tego wszystkiego brakuje jednego elementu... osoby, która chciałaby i wiedziałaby jak to wszystko ogarnąć. Taką osobą (moim zdaniem) był Maciej Sojka. To on stworzył pierwszą stację informacyjną w Polsce gdzie wszyscy wmawiali mu, że to się nie uda, stacja upadnie góra po roku działalności, to on wprowadził w Polsce rewolucję na rynku platform satelitarnych i zbudował markę n. Po jego odejściu z n wyraźnie widać było, że dzieje się tam coś dziwnego...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Serwis informacyjny

Post autor: matik »

kontaktowy24 pisze:Nie zgodzicie się ze mną, że w TVN 24 brakuje serwisów sportowych i ekonomicznych z prawdziwego zdarzenia?
Zdjęcie serwisów sportowych argumentowano powstaniem nSportu, który już od dłuższego czasu też nie ma serwisów informacyjnych. Sport - owszem, jest marginalizowany na antenie TVN24. W całej tej sytuacji dobrze, że chociaż w "Faktach po południu" czasem na sport przeznaczają 10 minut - chociaż tyle dobrego.

A jeżeli chodzi o biznes, to mimo, że zawsze na kilka minut przed pełną godziną trwa z 2 do 4 minut, to mimo to, często informacje gospodarcze przewijają się też w zwykłych serwisach informacyjnych i akurat pod tym względem sądzę, że jest całkiem dobrze. TVN24 powinno się skupiać na informacjach biznesowych z punktu widzenia, zwykłego, szarego obywatela. Te bardziej zawiłe, szczegółowe informacje niech będą jedynie w TVN CNBC.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

A mnie ten stan rzeczy ostatnio zaczął odpowiadać. :D Nie wiszę pół dnia przed telewizorem, tylko włączam w dzień na jeden, góra dwa serwisy i wiem chociaż co się dzieje w kraju. :D Gdzie zniszczono parę pomników, co słychać u parafian w Jasienicy i ewentualnie, że gdzieś na drugim końcu Polski odbywa się ruch wahadłowy, bo doszło do niegroźnej kolizji. :D Fakt, że nie mam pojęcia co się dzieje za granicą, ale już się przyzwyczaiłem do tego, że muszę szukać w Internecie, jeśli chcę wiedzieć. :D
matik pisze:Zdjęcie serwisów sportowych argumentowano powstaniem nSportu, który już od dłuższego czasu też nie ma serwisów informacyjnych. Sport - owszem, jest marginalizowany na antenie TVN24. (...) Te bardziej zawiłe, szczegółowe informacje niech będą jedynie w TVN CNBC.
Zgoda, że jest TVN CNBC i nSport, które odciążają antenę. Ale jest też TVN Meteo z zasięgiem porównywalnym do TVN24, a oni mimo tego pogodę wałkują przynajmniej raz na pół godziny.
avatar pisze:Do tego wszystkiego brakuje jednego elementu... osoby, która chciałaby i wiedziałaby jak to wszystko ogarnąć.
Jest to zbyt wielkie uproszczenie. Nie można winić tylko dyrektora, bo to tak naprawdę niewielki pionek. Prawdziwą rolę odgrywa oglądalność, wpływy z reklam i ograniczony budżet.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re:

Post autor: matik »

Camilo pisze:Fakt, że nie mam pojęcia co się dzieje za granicą, ale już się przyzwyczaiłem do tego, że muszę szukać w Internecie, jeśli chcę wiedzieć. :D
Ale obiektywnie na to patrząc, informacji z zagranicy i tak jest więcej niż jeszcze rok temu. Więcej, ale przeważają w formie "ciekawostek CNN".
Camilo pisze:Zgoda, że jest TVN CNBC i nSport, które odciążają antenę. Ale jest też TVN Meteo z zasięgiem porównywalnym do TVN24, a oni mimo tego pogodę wałkują przynajmniej raz na pół godziny.
Jest Poranek, kiedy pogoda jest często (częściej przedstawiana przez gospodarza niż kogoś z Meteo). I w poranku niech będzie jak jest. Poranek ogląda się często jednym okiem, w trakcie przygotowań przed pracą/szkołą. Krótki serwis + pogoda to dobre połączenie by rano coś wiedzieć. A dalej? Dalej jest DNŻ. Krótkie 15-sekundowe plansze z ogólnymi informacjami co 30 minut chyba nie zapychają na tyle ramówki by rezygnować z pogody. Czasem też jest nieco dłuższa ze studia, albo sponsorowana z jakiejś miejscowości. Sponsorowana na pewno nie zniknie, zresztą inne też nie. To cały czas tylko ogólne informacje o pogodzie. Tak jak są przedstawiane ogólne informacje o biznesie. Te szczegółowe są jednak w TVN CNBC i TVN Meteo. Nie należy popadać ze skrajności w skrajność. Zresztą są pory dnia, w TVN Meteo, kiedy trudno trafić na jakąkolwiek prognozę.
thedolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:01

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: thedolar »

PONIEDZIAŁEK- PIĄTEK
5:30 PORANEK TVN24
Igor Sokołowski
Marta Kuligowska
8:30 WSTAJESZ I WIESZ
Jarosław Kuźniar
Marta Kuligowska
12:00 DZIEŃ NA ŻYWO
Prowadzący: Michał Cholewiński, Katarzyna Zdanowicz, Joanna Kryńska, Dagmara Kaczmarek
15:00 15 NA ŻYWO
Anna Jędrzejowska
16:00 FAKTY PO POŁUDNIU
(wstajesz i wiesz w wersji popołudniowej)
18:00 MAGAZYN PUBLICYSTYCZNY
Andrzej Morozowski & Grzegorz Kajdanowicz
19:00 Skrót Informacji/ Sport/ Pogoda/ Biznes
19:26 FAKTY PO FAKTACH
(powrót do korzeni: rozmowa z reporterami, krótkie komentarze)
PN-ŚR ANITA WERNER
CZ-PT PIOTR JACOŃ
20:00 KROPKA NAD i/ PT: PIASKIEM PO OCZACH
Monika Olejnik / Konrad Piasecki
20:20 CZARNO NA BIAŁYM
21:00 POLSKA I ŚWIAT
(powrót do korzeni)
Katarzyna Werner & Igor Sokołowski
22:00 SZKŁO KONTAKTOWE
(wielkie zmiany: nowi prowadzący, studio w niewielkiej hali (typu Rozmowy w toku))
I część: reportaże specjalnie przygotowane dla Szkła Kontaktowego, rozmowy prowadzących przy stole, przedstawienie najważniejszych wydarzeń dnia z przymróżeniem oka.
II część: rozmowa z gościem (polityk, aktor- w zależności od wydarzenia i omawianego aktualnie tematu).
III część: rozmowa prowadzących z komentatorem.
PROWADZĄCY KOMENTATOR
PN/ WT: Tomasz Sekielski Jerzy Iwaszkiewicz
Tomasz Jachimek

ŚR/CZ: Wojciech Ziemiński Henryk Sawka
Wojciech Mann

PT/ SB: Grzegorz Miecugow Krzysztof Materna
Marek Przybylik

ND: Grzegorz Markowski Ilona Łepkowska
Maria Czubaszek
23:00 DZIEŃ PO DNIU
Na przemian: Katarzyna Werner bądź Igor Sokołowski
00:00 PASMO POWTÓRKOWE

SOBOTA
6:00 SERWIS INFORMACYJNY
Anna Seremak
7:00 WSTAJESZ I WEEKEND
Marcin Żebrowski
Anna Seremak
12:00 DRUGIE ŚNIADANIE MISTRZÓW
13:00 PODSUMOWANIE TYGODNIA
Michał Cholewiński
14:00 SERWIS INFORMACYJNY
Katarzyna Zdanowicz
14:15 BABILON
15:00 SOBOTA NA ŻYWO
(większe wykorzystanie bimu)
Katarzyna Zdanowicz & Michał Cholewiński
17:00 15 MINUT INFORMACJI
(magazyn w stylu obecnego Teleserwisu)
Maciej Dolega
17:15 XSIĘGARNIA
18:00 HORYZONT
(magazyn przeniósłbym do głównego studia i zrobił na wzór Amerykańskiego Wieczoru)
Maciej Wierzyński
19:00 Skrót informacji (tylko lektor)/ Sport/ Pogoda
19:24 FAKTY PO FAKTACH
20:00 SOBOTA NA ŻYWO
(ciąg dalszy)
Dagmara Kaczmarek & Krzysztof Górlicki
22:00 SZKŁO KONTAKTOWE
23:00 DZIEŃ PO DNIU
Krzysztof Górlicki
00:00 PASMO POWTÓRKOWE

NIEDZIELA
6:00 SERWIS INFORMACYJNY
Anna Seremak
7:00 WSTAJESZ I WEEKEND
Paweł Łukasik
Anna Seremak
12:00 LOŻA PRASOWA
Małgorzata Łaszcz
13:00 KAWA NA ŁAWĘ
14:00 SERWIS INFORMACYJNY
Katarzyna Zdanowicz
14:15 CIĄG DALSZY NASTĄPI (Ł)
15:00 NIEDZIELA NA ŻYWO
Katarzyna Zdanowicz & Michał Cholewiński
17:00 15 MINUT INFORMACJI
Maciej Dolega
17:15 PUBLICZNA TV
Maciej Mazur
18:00 EWA EWART POLECA
19:00 SKRÓT INFORMACJI/ SPORT/ POGODA
19:24 FAKTY PO FAKTACH
(wersja na wzór wydań świątecznych- Bożonarodzeniowych czy Wielkanocnych)
20:00 CAŁA PRAWDA, CAŁĄ DOBĘ
(to największy program w TVN24, podsumowanie tygodnia)
20:00 ROZPOCZĘCIE PROGRAMU
20:02 SKRÓT NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ PONIEDZIAŁKU (Aleksander Przybylski)
20:06 PRZEDSTAWIENIE TEMATU DANEGO DNIA (w tym przypadku poniedziałku)- rozmowy z komentatorami, wykresy, sondy i tak dalej
20:20 PRZERWA REKLAMOWA
20:25 POGODA
20:27 REKLAMA
20:30 (i od nowa) SKRÓT NAJWAŻNIEJSZYCH ...
...
Prowadzący: Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz, Aleksander Przybylski (serwisant)
22:00 SZKŁO KONTAKTOWE
23:00 DZIEŃ PO DNIU
(Aleksander Przybylski)
23:15 CAŁA PRAWDA, CAŁĄ DOBĘ
00:00 INNY PUNKT WIDZENIA
00:30 PASMO POWTÓRKOWE

Program jest zgodny z wymaganiami KRRiT dotyczącej reklam
Chciałbym również zaznaczyć, że jestem początkującym na tym portalu i proszę o wyrozumiałość.
Dzięki.
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: rogi »

Jak dla mnie cały ten harmonogram jest nie do przyjęcia.
thedolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:01

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: thedolar »

rogi pisze:Jak dla mnie cały ten harmonogram jest nie do przyjęcia.
no to w takim bądź razie wysil się i uzasadnij swoje stanowisko :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: matik »

Lubię sobie czasem pofantazjować, jak by to mogło TVN24 wyglądać, ale obiektywnie na to patrząc, zaprezentowany pomysł nie tyle co nie jest do przyjęcia, a jest po prostu nierealny. Igor Sokołowski prowadzący jednocześnie pasmo poranne i wieczorne? Maciej Dolega z TVN Meteo jako prezenter serwisów? Piotr Jacoń w zupełnie zmienionej wersji FpF? Przebudowa Szkła Kontaktowego? To nie jest realne. Poza tym Horyzont nie mógłby w tym czasie być ze studia głównego, bo wtedy trwają przygotowania do Faktów. A coś na wzór "Cała prawda, całą dobę" już kiedyś było i spadło po miesiącu z anteny. Ja rozumiem, Ty to tak widzisz, ale nie obraź się, ale ja tego kompletnie nie widzę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość