TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: avatar »

Mówcie co chcecie ale wtedy (http://www.youtube.com/watch?v=-FdyiKVGyU4) to studio to była poezja dla oka... :P
Może nie było ogromnego ekranu ale wtedy studio miało swój charakter, jedyny niepowtarzalny klimat - coś czego brakuje obecnie. Niby jest ładnie, nowocześnie ale to już nie to samo... :/
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Faktem jest, że to studio w pierwotnej, granatowej wersji z drewnianymi dodatkami było o wiele lepsze niż te białe podświetlenia i panele, które z czasem zaczęli wprowadzać. Jednak to obecne studio, moim zdaniem, również prezentuje się bardzo fajnie, na miarę 2013 roku. Może nie jest tak kameralne, ale efekt, jako widz, odbieram bardzo pozytywnie. Najważniejsze, że zachowali prostotę i umiar, czego zdecydowanie zabrakło przy ostatnim projekcie TVP Info.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Odnoszę wrażenie, że Paweł Lisicki z "Do Rzeczy" nie wychodzi z ich studia. :D1 Nie wiem, czy to jedyny publicysta prawicowy o dosyć umiarkowanych poglądach, który przyjmuje od nich zaproszenia, ale na to wygląda. :> Czasem jeszcze Semka się tylko pojawi, ale to chyba wyłącznie u Morozowskiego. :uhh:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Camilo »

Z najnowszych badań TNS Polska wynika, że 67% widzów TVN24 uważa, że stacja ta goni za sensacją. Dla porównania, o Polsat News myśli tak 60% jego odbiorców, a o TVP Info - 55%.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Camilo »

Brawa dla TVN24 za specjalny program nocny dot. wydarzeń na Ukrainie. Prowadzi Jacoń, obecnie relacjonuje Zaucha. A konkurencja śpi w najlepsze.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: lukaszbialas »

Chciałbym żeby razem ze startem TVN24 Biznes i Świat zmieniła się trochę ramówka TVN24. Mogliby wywalić Teleserwis i program Tak jest. Na antenie TVN24 Biznes i Świat ma pojawić się znany kiedyś z TVN24 program 24 Godziny - dobrze by było gdyby był nadawany równolegle na dwóch informacyjnych antenach TVN. Po za tym skróciłbym o półgodziny Fakty po południu, przywracając magazyn Prosto z Polski. No i Szkło kontaktowe - albo odświeżyć, albo do kosza, a w to miejsce program o wydarzeniach na świecie i w biznesie nazwany - TVN24 Biznes i Świat - nadawany ze studia nowej stacji, równocześnie mogłaby to być promocja dla startującego kanału, po za tym w TVN24 nie ma prawie informacji o biznesie i świecie. Zrezygnowali z nich prawie całkowicie po starcie TVN CNBC, a tak być nie powinno ponieważ po pierwsze CNBC jak i Biznes i Świat był/będzie mniej dostępny niż TVN24, a po drugie TVN24 jest stacją ogólnoinformacyjną i taką powinna pozostać, a przestała taka być w 2007 roku.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: matik »

lukaszbialas pisze:Po za tym skróciłbym o półgodziny Fakty po południu, przywracając magazyn Prosto z Polski.
Co dałbyś w zamian do TTV, gdzie magazyn o tej samej tematyce nadawany jest o 17:15? TTV musi spełniać wymogi koncesyjne - TVN24 nie ma z tym żadnego problemu.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: lukaszbialas »

matik pisze:
lukaszbialas pisze:Po za tym skróciłbym o półgodziny Fakty po południu, przywracając magazyn Prosto z Polski.
Co dałbyś w zamian do TTV, gdzie magazyn o tej samej tematyce nadawany jest o 17:15? TTV musi spełniać wymogi koncesyjne - TVN24 nie ma z tym żadnego problemu.
To przesunąłby go na 17.00 i nadawał równolegle z TTV gdzie faktycznie nadawany jest program Blisko ludzi produkowany zresztą przez TVN24. W weekendy program mógłby prowadzić Marcin Leśkiewicz, który jest wydawcą Poranka TVN24, a kiedyś na zmianę z Ryszardem Cebulą prowadził Uwagę TVN. Teraz niestety nie prowadzi żadnego programu.
grero89
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 269
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 11:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: grero89 »

http://wpolityce.pl/artykuly/70122-kanc ... jak-nalezy

I co tu więcej dodawać, telewizja partyjna..
Fan Omeny ;)
"Wstajesz i łżesz" ;-)
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: lukaszbialas »

Wczoraj w TVN24 była transmitowana Pasterka z Watykanu bez polskiego tłumaczenia... To było bardzo dziwne jak dla mnie...
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: wafel »

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... ku-top-112

TVN24 przez okres ostatnich 12 miesięcy awansował na pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych stacji tematycznych.
Przez ten rok jego udział zwiększył się od 1,96 proc. do 3,12 proc. - czyli aż o 1,16 punktów procentowych.

W grupie 4+ drugie miejsce zajmuje TVP Info z udziałem 2,61 proc. (spadek w stosunku do poprzedniego roku aż o 31,68%).

TVN24 w grupie 16-49 został niekwestionowanym liderem.
Udziały równe 2,35 proc. są prawie dwukrotnie większe od tych, które ma drugi w kolejności kanał (TVP Seriale).
TVP Info (na trzecim miejscu) zanotował największy spadek, wynoszący 42,29% w stosunku do stanu sprzed 12 miesięcy.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: lukaszbialas »

Oglądam TVN24 Biznes i Świat i fajnie, że taki kanał powstał. Szkoda natomiast, że informacje biznesowe i ze świata nie mieszczą się w TVN24, zwłaszcza, że zasięg drugiego kanału informacyjnego TVN jest dużo, dużo mniejszy. To samo dotyczy prognoz pogody - dobrze, że jest TVN Meteo, ale nie każdy ten kanał ma, nawet jak ma kablówkę. Ze sportem to samo - jest nsport, a informacji sportowych w TVN24 jest bardzo mało. W Polsat News jest prognoza pogody, jest serwis sportowy, ekonomiczny. Magazyny 24 Godziny i Świat moim zdaniem też powinny być emitowany na antenie TVN24.
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Ksero »

Zapomnij, teraz TVN24 ma dobrą wymówkę by wałkować jeden temat pół dnia. Nigdy nie powróci do swoich korzeni.
KKK
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: lukaszbialas »

Ksero pisze:Zapomnij, teraz TVN24 ma dobrą wymówkę by wałkować jeden temat pół dnia. Nigdy nie powróci do swoich korzeni.
Niestety.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD

Post autor: avatar »

Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat jakości obrazu TVN24 HD vs Polsat News HD?
Nie wieże w to co piszę ale Polsat ma o wiele lepszą jakość obrazu ze studia niż TVN24. :shock:
Chyba, że ze mną coś nie tak... :rozglada:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 2 gości