[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Sopot Festival 2008

Post autor: qmate »

Ruszyły zgłoszenia do 45 Sopot Festival 2008. Co dziwne nie działa strona festiwalu, która przekierowuje jedynie na ten news:
http://www.plejada.pl/14,2435,news,1,zg ... aport.html
//////////
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: kamiiloo »

strona festivalu bedzie umieszzona na plejadzie, po w pisaniu w google "sopot festival" uruchamia sie http://www.plejada.pl/14,,start,1,sopot ... aport.html teraz widac ze oprawa tvn'u i sopot festival łączą sie w bardzo podobną, wszystko do siebie pasuje :)
TVN innowacja i nowoczesność...
lukasz000
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 170
Rejestracja: środa 01 sie 2007, 19:58

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: lukasz000 »

TVN skraca Sopot Festival

http://www.wirtualnemedia.pl

TVN podjęła decyzję o powrocie do dwudniowej formuły sopockiego festiwalu. W tym roku impreza odbędzie się 23 i 24 sierpnia na deskach Opery Leśnej. Stacja rozpoczęła już przyjmowanie zgłoszeń artystów, którzy chcieliby wziąć udział w rywalizacji o "Bursztynowego Słowika".

TVN będzie organizatorem Sopot Festival po raz czwarty. W 2004 roku stacja podpisała z miastem Sopot umowę na organizację imprezy i zdecydowała o wydłużeniu jej trwania do trzech dni oraz przeniesieniu z końca sierpnia na początek września. Po trzech latach od wprowadzenia rozwiązania kanał postanowił powrócić do obowiązującej wcześniej konfiguracji.

Zdecydowaliśmy się odświeżyć formułę festiwalu, zatwierdzone zmiany są częścią strategii stacji - komentuje lakoniczne informacje Marek Kot, v-dyrektor Biura Festiwalowego.

Już 23 sierpnia odbędzie się konkurs o Nagrodę Bursztynowego Słowika. W pierwszej części koncertu na scenie zaprezentuje się pięciu polskich artystów, wyłonionych drogą dwuetapowych eliminacji. Zwycięzca półfinału, wybrany przez jury, wraz z szóstką zagranicznych artystów stanie do rywalizacji o główne trofeum festiwalu.

Następnego wieczoru w Sopocie wystąpią zagraniczne gwiazdy, których udział stacja wciąż negocjuje. Prawdopodobnie będą im towarzyszyć także polscy wykonawcy. - Zamkniemy dwa festiwalowe dni w jednym koncercie - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Marek Kot.

Impreza, jak przed rokiem, zostanie przygotowana w ścisłej współpracy z jedną ze stacji radiowych.

Sopot traci widzów
Średnia widownia emitowanego w dniach 31 sierpnia - 2 września 2007 44. Sopot Festivalu wyniosła 1,68 mln osób, zaś udziały TVN w rynku telewizyjnym podczas emisji koncertów ukształtowały się na poziomie 12,69 proc. Ubiegłoroczna odsłona miała najmniejszą oglądalność w porównaniu z imprezami z dwóch poprzednich lat. W 2006 roku sopockie koncerty były oglądane średnio przez 3,2 mln widzów, zaś pierwszy organizowany przez stację z Wiertniczej Sopot Festival 2005 przyciągnął przed ekrany 2,17 mln osób (udziały 18,22 proc.). Dane AGB Nielsen Media Research.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: pop »

Szkoda, że Festival będzie skrócony. Trzydniowa formuła była bardzo dobra.

I dziwne, że SF2008 zostanie zorganizowany tydzień wcześniej - przed pierwszą transmisją w TVN mówiono, że sam koniec wakacji, początek września to najlepsza pora...
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: ktos »

Oby jakieś gwiazdy ze światowej półki wzięli w tym roku ;)

Pierwszy dzień będzie porażkę jeśli tylko konkurs o bursztynowego słowika będzie (długie reklamy i nie potrzebne gadanie z jurorami a mało śpiewania) 8)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: r_r16 »

Wg nawet lepiej, że SF będzie wcześniej - wakacje to najlepsza pora na coś takiego, a wrzesień to już zalążek jesieni, deszcz itp. Szkoda jednak, że tylko dwa dni. Ale mam nadzieję, że będą to bardzo udane dwa dni. :D
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: pop »

r_r16 pisze:(...) a wrzesień to już zalążek jesieni, deszcz itp.
:hahaha:

Przypomnieć ci daty poprzednich emisji SF w TVN :D ?
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: r_r16 »

Pamiętam: 2005 - 2-4.09, 2006 - 1-3.09, 2007 - 31.08-2.09.
I według mnie to za późno. Dobrym wyjściem było przesunięcie SF o tydzień wcześniej.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Adrian ;P »

W 2006 roku można powiedzieć, że trwał do 4 września, bo jeszcze Finał Finałów Tańca z gwiazdami 8) Mam nadzieję, że w tym roku zrobią Finał Finałów chociażby przed emisją 8 edycji w niedziele o ile taka będzie ( A pewnie będzie) :D
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: r_r16 »

Lepsze dwa dni niż trzeci miałby być taki jak zeszłoroczny koncert galowy - niewiele ponad godzinę, jedna artystka, którą można słuchać w listopadowe wieczory, albo żeby się odstresować przed snem, za to nie nadawała się na co jak co letni koncert. Co do finału finałów - czemu nie? :D
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: qmate »

Szkoda. Umowa kończy się w 2009 roku i mam nadzieję, że mim wszystko TVN wystartuje w konkursie na organizację kolejnych edycji festiwalu.
//////////
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: kamiiloo »

mysle, ze to wyjdzie po wynikach ogladalności... oby zaprosili kogoś godnego ogladniecia :)
TVN innowacja i nowoczesność...
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Kork »

Wszystko jeszcze przed nami - nie jet najważniejsza ilość dni, ale ich jakość. Festiwale TVP trwają tak zawsze od 20:10 do 24, a TVN zaczynał o 19:30 ale kończył już tuż po 22 by puścić jeszcze jakiś tani film sensacyjny itp. W wyniku tego festiwale TVN i TVP trwały podobnie długo tylko TVN był dawkowany przed 3 dni. Z mojego punktu widzenia taki 1,5 h koncert jaki był ostatnio w festiwalowy piątek mógłby być upchany w każdy z tych pozostałych dni.

Co by nie powiedzieć, SF 2006 był najbardziej dopracowany i muzyczny. Melua się pięknie zareklamowała, a to że Elton się pojawi robiło reklamę temu festiwalowi przez całe wakacje. Stare gwiazdy też zrobiły swoje. Ostatnio koncert Disco był świetny, ale krótki :( a główna gwiazda może i miała piękny koncert, ale nie było obok jej osoby tego całego zamieszania jak z Eltonem.

Koncert o Słowika to jak dla mnie niestety lekki skandal - reklamy i pogadanka stanowią 60% koncertu :( Już wiele razy pisałem i to podtrzymuje - powinni śpiewać po 2 piosenki, żeby było mniej gadania, a więcej śpiewania. No i dobrze by było gdyby TVN wkońcu opamiętał się z reklamami szczególnie jak mamy półfinał - 5 piosenek i po 3 reklama wwwwrrrr!! Myslę, że 80% widzów akceptuje to, że między pół, a finałem, czy między jednym a drugim koncertem jest reklama nawwet 15 minutowa, ale nie w trakcie koncertu, który trwa raptem 55 minut wyliczając ową 8 minutową przerwę. Ponadto biorąc pod uwagę, że mamy pewno z 1000 stacji TV w całej Europie to możnaby ten koncert transmitować dalej i tak generować zyski i sławe. Wspomniania po Sopocie są bardzo dobre w całej wschodniej Europie, a skończyły się już czasy jednej TV na kraj, zawsze znajdzie się ktoś kto zechce transmitować taki koncert.


Jeszcze tylko co do terminu - to chyba dobre decyzja, bo pod koniec sierpnia zwykle nie ma zbyt mocnej konkurencji telewizyjnej, a ostatnio mieliśmy początek września i tak: jakiś meczyk, prezentacja ramówki TVP by Tomasz Kammel, koncert Ich Troje, konferencja Ziobry :P i Eurowizja Taneczna.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: r_r16 »

Trzeba przyznać, że konkurencja SF2007 była baaaardzo mocna. I to na pewno też wpłynęło na bardzo niskie wyniki oglądalności. W tym roku mam nadzieję, że TVN się postara. Przede wszystkim - mnie reklam! Mnie reklamy nie przeszkadzają, ale wiem, że ponad 90% widzów wtedy przełącza i rzadko kto po drugiej, trzeciej 15-minutowej przerwie wraca.
kuba.w16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: środa 16 lis 2005, 19:08

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: kuba.w16 »

Dziś chciałem zobaczyć jak wyglądał konkurs Interwizji organizowany w Sopocie. Więcd wyszukałem w wikipedi i przeszedłem na angielską wersję strony o Sopot Festival i moim oczom ukazała się gwiazda Sopot 2008, wiem że wikipedi lepiej nie wierzyć, ale taka gwiazda to było by coś. Chodzi o Kylie Minogue, wiem że wikipedia nawpeno kłamie, ale co myślicie o tym? Czy Kylie przyciągnęła by publiczność? Znam może z 5 jej piosenek i wydają mi się że sopocka publiczność dobrze by się bawiła .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości