TVP2

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Fan!
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2009, 12:00

Re: TVP 2

Post autor: Fan! »

1. Andrzej Turski nie poprowadzi wiosną Panoramy. TVP2 zdejmuje z ramówki nocne wydanie serwisu którego gospodarzem jest Turski. Możliwy jest jednak powrót autorskiego programu dziennikarza ''7 dni świat''. Program miałby być emitowany na antenie TVP Info. http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=17587
2. Dzisiaj w roli gospodarzy porannego programu Dwójki ''Pytanie na śniadanie'' zadebiutowali Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski. Małżeństwo dziennikarzy zaliczyło moim zdaniem udany debiut. http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... zajewskich
Fan!
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2009, 12:00

Re: TVP 2

Post autor: Fan! »

Za nami premiera nowego formatu Telewizyjnej Dwójki ''Hit Generatora''. Moim zdaniem program jest kiepski - zaczynając od grafiki na prowadzących skończywszy. Pojawiały się również problemy techniczne. Data premiery programu była przekładana. Pierwotnie miał on ukazać się pod koniec stycznia. Widocznie twórcy pracowali nad formułą programu - do prowadzenia muzycznego show zatrudniono Kasię Burzyńską związaną do niedawna z MTV Polska. I ten zabieg według mojej opinii nie okazał się skuteczny. Krótko mówiąc - TVP po raz kolejny udowodniła że nie ma talentu do programów rozrywkowych. Jeśli oglądaliście lodowe show: Gwiazdy tańczą na lodzie to wiecie że Telewizja Publiczna i przy tym programie nie zabłysnęła. No trochę się rozpisałem a Wy co myślicie na temat ''Hit Generatora''?
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: TVP 2

Post autor: DJ Ice »

Generalnie nie podzielam Twojej opinii. Jak zwykle.

Program - w moim odczuciu - bardzo fajny.

Generalnie - Sadowska świetna, debiut Burzyńskiej w dużej stacji udany, Lipiński dobrze sobie poradził, jurorzy również. No, ale właśnie - artyści. Jest dobrze, nie ma na razie jakiejś typowej sieczki, mają wystąpić m.in. Coma, co mnie niezwykle cieszy. Chodzi mi przede wszystkim o dzień i porę emisji. Tutaj na tym polu - przykro mi - ''Hit Generator'' może przegrać z JOŚ-iem i propozycjami innych stacji. Dla mnie to nie jest dobry wybór z pozycji osoby,która interesuje się mediami. Ale zobaczymy. Co mnie jeszcze cieszy - program nie jest długi, brak zbędnego przeciągania, grafika również jest bardzo dobra. To dobrze. Generalnie produkcja dobrze się zapowiada, po pierwszym odcinku nie mogę stwierdzić za wiele. Na razie mi się podoba.

Poza tym - jeśli porównujesz program ''Gwiazdy Tańczą na Lodzie'' do ''Hit Generatora'' to nie wiem jak możesz się wypowiadać w temacie telewizji. To zupełnie dwa inne projekty, dwa inne wykonania, zupełnie inna wartość merytoryczna.

Za produkcję odpowiada firma Spin Production, firma produkująca niegdyś program ''Nowa Generacja'' dla Czwórki.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: TVP 2

Post autor: epsztajnek »

Dziś w "Pytaniu na śniadanie" jednym z tematów były oczywiście Oscary. O ceremonii opowiadali krytyk Paweł Mossakowski i ... no właśnie :tanczy: :tanczy: ...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
... aż mi się wstyd zrobiło, że z powodu zmiany fryzury wogóle nie poznałem zeszłorocznej, pulsporankowej sympatii :red:
Fan!
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2009, 12:00

Re: TVP 2

Post autor: Fan! »

16 marca 2009 na antenie TVP2 zadebiutuje nowy program interwencyjny ''Kontakt''. Ma on być nadawany od poniedziałku do czwartku o 17:30 i ma trwać niespełna 25 minut. Program prowadzony będzie parami. Pierwszy duet stworzą Odeta Moro - Figurska (prowadzi obecnie w TVP 2 "Pytanie na śniadanie") i Jacek Pawlewski (jest gospodarzem cyklu "Pierwszy milion" w TVP Info, w przeszłości pracował w TV Puls), a drugą parę - Aleksandra Rosiak (prowadziła ostatnio "Kawę czy herbatę?" w TVP 1, wcześniej była w TVP Wrocław) i szef redakcji "Kontaktu" Piotr Maślak (wcześniej związany z Polskapresse, Pulsem, gdzie m.in. prowadził program "Reporterzy" i kierował redakcją zagraniczną, a także z Polsatem).
Więcej o programie:
http://www.wirtualnemedia.pl/article/26 ... _TVP_2.htm.
Fan!
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2009, 12:00

Re: TVP 2

Post autor: Fan! »

Od 20 marca ''Hit Generator'' będzie emitowany w piątki o 22:35. Powodem zmiany pory i dnia emisji widowiska jest jego niska oglądalność.Według danych AGB Nielsen Media Research średnia widownia pierwszych dwóch odcinków programu ”Hit generator” wyniosła 1,38 mln osób, przy 9,31 proc. udziału w rynku.
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: TVP 2

Post autor: TVN24maniak »

Anna Popek i Kuba Klawiter poprowadzą nowy, interaktywny teleturniej Dwójki "Lotko.tv". Program będzie emitowany przez okres wakacji, począwszy od 22 czerwca:
http://www.wirtualnemedia.pl/article/27 ... u_TVP2.htm
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: TVP 2

Post autor: TVN24maniak »

Rzeczpospolita pisze:W Dwójce chaos z "Dr. House’em"
TVP 2 miała
wczoraj problem z wyemitowaniem odcinka serialu "Dr House". Winni mogą być zwolnieni.
TVP 2 miała
wczoraj problem z wyemitowaniem odcinka serialu "Dr House". Winni mogą być zwolnieni.
Zdezorientowani widzowie, zamiast serialu, przez pięć minut przyglądali się planszy z wirującym logo TVP 2. A później zmuszeni zostali do oglądania
archiwalnego koncertu zespołu Myslovitz.

TVP nie poinformowała na antenie o problemach technicznych. Tylko najwytrwalsi miłośnicy serialu nie zmienili kanału. Dopiero po 40-minutowym opóźnieniu stacja pokazała kolejny odcinek "Dr. House'a". - W sprzęcie zacięła się taśma - tłumaczył wczoraj wieczorem w rozmowie z "Rz" dyrektor Dwójki Wojciech Pawlak.

TVP 2 w czwartkowe wieczory pokazuje po dwa nowe odcinki serialu. Na reklamach emitowanych pomiędzy nimi zarabia
kilka milionów złotych. Wczorajszy wieczór miał nieco inną formułę. Najpierw o godz. 20.40 na ekranach pojawiła się ostatnia część (odc. 86) czwartej serii serialu. Po przerwie reklamowej miał rozpocząć się cykl powtórkowy - pierwszy odcinek drugiej serii pokazywanej już w Dwójce w 2008 roku.

Nie obyło się jednak bez poważnych problemów. - Jestem wściekły. Żeby takie rzeczy zdarzały się w telewizji w XXI wieku - nie ukrywał zdenerwowania Wojciech Pawlak. - Dziś wystąpię do dyrektora emisji o ukaranie odpowiedzialnych osób. Będę wnioskował o dyscyplinarne zwolnienia.

Z ponadpółgodzinnym opóźnieniem pokazano również serial "Pitbull" i magazyn "997".

"Dr House" ma rzeszę fanów. W lutym zanotował rekordowe wyniki. W TVP 2 pierwszy odcinek oglądało 3,5 mln widzów, a drugi 2,1 mln (dane TNS OBOP).
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: TVP 2

Post autor: Nika »

Mogłeś to dać do wątku o House'ie.
Jak coś kopiujesz i wklejasz, to sprawdź czy się nie zdublowało.
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVP 2

Post autor: dude007 »

TVP2 zmieniła oprawę muzyczną panoramy (22:45), nie wiem czy zawsze taka jest w wieczornych wydaniach (wcześniej 00:30) lecz jak dla mnie jest to lekka przesada. Po co jakiś czas temu zmieniali wszystko, żeby zznowu zmienić ? Oprawa jest kontynuacją tej starej ( lekko zmieniona na bardziej dynamiczną i "nowoczesną" ). Obecna jest dobra, ale jak chcą przyzwyczaić widzów do siebie jak cały czas coś zmieniają. I po co podczas reklam promocjnych panoramy o 22:45 jest stary ( ten który był jeszcze niedawno o 18:30) ident? Nie zrozumiałe jak dla mnie. Przynajmniej cieszę się z godziny bo jest dość odpowednia.
TVP - totalna video porażka
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: TVP 2

Post autor: DJ Ice »

Po co jakiś czas temu zmieniali wszystko, żeby zznowu zmienić ?
Chcieli dobrze, wyszło słabo. To proste. Poprzednia oprawa muzyczna stworzona przez Michała Lorenca bardziej podobała się widzom.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: TVP 2

Post autor: ktos »

'Kawa czy herbata?' dłuższa, a 'Pytanie na śniadanie' później

TVP koryguje godziny emisji swoich porannych magazynów. Nadawana w TVP 1 "Kawa czy herbata?" ma być jesienią dłuższa o 45 min., zaś Dwójkowe "Pytanie na śniadanie" będzie się zaczynać się kwadrans później - wynika z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

"Kawa czy herbata?" trwać będzie zatem od 6.00 do 8.45 (obecnie od 6.00 do 8.00). Natomiast "Pytanie na śniadanie" zaczynać się będzie tuż po zakończeniu programu TVP 1, czyli o 8.45 i potrwa do 11.00. (przed wakacjami emitowane było między 8.30 a ok. 10.45). Oznacza to, że morning show TVP 2 zaczynać się będzie 15 min. później niż konkurencyjne "Dzień dobry TVN".

Koncepcja emisji "Pytania na śniadanie" tuż po "Kawie czy herbacie?" realizowana była już w zeszłorocznej jesiennej ramówce. Wtedy telewizja śniadaniowa Jedynki kończyła się tuż przed godz. 8.00, gdy zaczynał się poranny magazyn TVP 2. Miało to spowodować przepływ widzów między oboma pasmami.

Po czterech miesiącach, w styczniu br., z tego rozwiązania jednak zrezygnowano, przenosząc "Pytanie na śniadanie" na 8.30 i umieszczając przed nim archiwalne odcinki serialu "M jak miłość". Wpłynęło to początkowo na wzrost oglądalności porannego programu Dwójki i pokonanie przez niego "Dzień dobry TVN", potem jednak TVN wstawił o 8.00 powtórkowe odcinki "Brzyduli" z dnia poprzedniego, które notowały lepsze wyniki oglądalności niż stare epizody hitu TVP 2.. Od jesieni wyniki pasma przed "Pytaniem" ma poprawić emisja w nim odcinków "Barw szczęścia", które będą powtórkami z poprzedniego wieczoru.
http://www.wirtualnemedia.pl/article/27 ... ozniej.htm
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: TVP 2

Post autor: ktos »

Marzena Rogalska w 'Pytaniu na śniadanie'

Marzena Rogalska dołączy od września do grona prowadzących poranny magazyn Dwójki "Pytanie na śniadanie". W programie pojawią się też nowe cykle tematyczne i lekko odświeżona zostanie jego scenografia.

Rogalska jesienią w TVP 2 poza prowadzeniem "Pytania na śniadanie" będzie też gospodynią teleturnieju "Dzieciaki górą", a także kapitanem drużyny w show "Kocham Cię Polsko". W przeszłości związana była m.in. z TV Puls oraz TVN Style, gdzie współprowadziła talk-show "Miasto kobiet".

Poza Marzeną Rogalską do grona prowadzących morning show Dwójki ma też dołączyć jeszcze jeden prezenter, ale na razie nie wiadomo, kto to będzie. Możliwe też, że odejdzie ktoś z dotychczasowej ekipy prezenterskiej, w skład której wchodzą: Anna Popek, Beata Sadowska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Odeta Moro-Figurska, Michał Olszański, Włodzimierz Szaranowicz i Maciej Kurzajewski.

Jesienią w "Pytaniu na śniadanie" znajdą się nowe cykle tematyczne realizowane w terenie. Gotujący w studiu programu Paweł Loroch w ramach cyklu "Zaproście mnie do stołu" będzie podróżować po całej Polsce i próbować lokalnych specjałów przygotowanych przez mieszkańców. Natomiast Marek Kamiński w serii "Ekspedycja Wisła" pokaże widzom nieznane miejsca leżące nad tą rzeką.

Jak już informowaliśmy, jesienią br. emitowane w dni powszednie "Pytanie na śniadanie" zaczynać się będzie o 8.45, czyli kwadrans później niż w sezonie wiosennym.
http://www.wirtualnemedia.pl/article/27 ... adanie.htm
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: TVP 2

Post autor: DJ Ice »

Tym drugim prowadzącym być może będzie Kuba Klawiter - były prezenter TV4, prowadzący ''Big Brothera'' obecnie prowadzi ''Lotko.tv'' i ''Hity na czasie'' właśnie w Dwójce.

Cieszy mnie natomiast, że TVP2 odświeża swoją ekipę prezenterów... jest kilka znanych twarzy, ale są tez osoby związane z mniejszymi stacjami TV, które TVP zgarnia. I to wszystko po odejściu Kammela. A to jeszcze nie wszystkie osoby.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: TVP 2

Post autor: ktos »

TVP 2 przygotowuje letnią edycję „Pytania na śniadanie”

Po dwóch latach przerwy, w lipcu i sierpniu na antenę TVP 2 powróci wakacyjna odsłona „Pytania na śniadanie”.

Program będzie nadawany na żywo od poniedziałku do piątku o 8.30, a jego głównym tematem będzie m.in. promocja największych polskich atrakcji turystycznych.

Jak powiedziała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Alicja Resich-Modlińska, szefowa „Pytania na śniadanie”, letnia odsłona tego programu ma skupić się przede wszystkim na turystyce. – Stałym elementem codziennych wydań programu będzie moduł „Polska na śniadanie”, który przygotowywany będzie we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Będziemy m.in. na żywo relacjonować rejs po Europie żaglowca Fryderyk Chopin, który w najważniejszych portach będzie zachęcał do odwiedzenia naszego kraju – podkreśla Alicja Resich-Modlińska.

Rejs Fryderyka Chopina jest elementem kampanii promocyjnej, realizowanej przez POT w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem". Żaglowiec przez całe wakacje odwiedzi 23 miasta w 8 krajach. Wpłynięciu do portów będą towarzyszyły imprezy kulturalne i rozrywkowe.

Jak informuje POT, podczas rejsu „zaplanowane są wydarzenia wykorzystujące multimedia, które mają zwrócić uwagę jak największej publiczności na ciekawą polską ofertę turystyczną”. Wiele imprez będzie nawiązywało do 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Program „Pytanie na śniadanie” ma na antenie TVP 2 oraz TVP Polonia relacjonować wszystkie te wydarzenia.

W sezonie letnim 2008 i 2009 roku Telewizja Polska zrezygnowała z emisji „Pytania na śniadanie”. Ostatnią wakacyjną edycję tego programu mogliśmy oglądać przed trzema laty.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... -sniadanie

A w TVN będzie DDTVN pewno nie to trochę publiki zbierze program 8)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości