TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: kamilkomentuje »

r_r16 pisze:TVN do końca tego roku ma być w całości emitowany w wysokiej rozdzielczości - oznajmij Piotr Walter. Stacja ma zainwestować też w drugie wirtualne studio, które ma różnić się od dotychczasowego. Rozważane jest również uruchomienie nowego kanału tematycznego.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gr ... inwestycje
Specjalny wątek, dla nowego kanału TVN, założony jest w dziale "Kanały Grupy ITI".
Co do studia: bardzo interesujace w jaki sposób ma ono się różnić od obecnego. Zapewne wykorzystają go przy Wieczorze Wyborczym w tym roku ;)
tvn - wiosną programowo najlepszy.
cmabb
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 21:08

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: cmabb »

Obrazek
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: a-j-p »

Fakty o nowej godznie ? :P

Obrazek

Zapomnieli chyba przestawić gdzieś godzinę :)
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Adrian ;P »

http://www.tvn.pl/news/2963/view

Wiosenny Spot z 2009 roku oraz spot 39 i pół nominowane do prestiżowej nagrody.
lukin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 05 lis 2006, 11:08
Lokalizacja: Chodzież

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: lukin »

W maju tvn będzie emitowała serial "Gdzie pachną stokrotki?" z 2007r. Seria 1. Emisja w czwartki o 23.50. Czy tvn emitowała już ten serial?
Disney Grosse pauze
olenka13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 29 cze 2010, 12:59

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: olenka13 »

Hej czy ktos wie cos na temat wczorajszej imprezy TVN na zakonczenie sezonu??
podobno byl podstawiony autokar pod stacje???
byl ktos???
pozdrawian Oluś
RBB
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 117
Rejestracja: środa 28 lip 2010, 23:59
Lokalizacja: Łódź

TVN +1

Post autor: RBB »

Stacja TVN HD+1 będzie to kanał nadający ramówkę TVN HD z godzinnym opóźnieniem. Dzięki tej usłudze osoby, które nie zdążyły skorzystać z funkcji nagrywania lub nie mają takiej możliwości (dekodery z dyskiem twardym ma około połowa abonentów N-ki) będą mogły obejrzeć wybrany program później lub ponownie, omijając wymogi ramówki.
TVN HD+1 będzie pierwszym kanałem typu timeshift channel w Polsce. Stacje tego typu istnieją jednak od lat na Zachodzie, mają je w swoich ofertach m.in. brytyjska platforma Sky Digital, włoska Sky Italia czy francuska CanalSat.
Grupa TVN nadawać będzie nowy kanał na podstawie koncesji wydanej dla TVN-u. - Stoimy na stanowisku, że nadawanie TVN HD +1 nie wymaga wydania przez KRRiT odrębnej decyzji koncesyjnej, ponieważ program ten będzie powtórną emisją programu TVN, bez zmian w zakresie jego zawartości - tłumaczy nam Karol Smoląg, rzecznik prasowy Grupy TVN. Jak dodaje, jedynie w przypadku programów nadawanych na żywo na ekranie pojawi się informacja, że jest to audycja emitowana z godzinnym opóźnieniem.
Kanał TVN HD+1 znajdzie się w podstawowym pakiecie Informacje i rozrywka, docierającym do wszystkich 724 tys. abonentów platformy N (dane na koniec marca br.).

( http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... atformie-n# )

Co sądzicie o tej stacji?
Korzystacie z niej?
http://www.youtube.com/watch?v=F82af12lfoc <-- Mój własny film na konkurs w YouTube - Internet For Peace (byłem operatorem). Oglądajcie i oceniajcie :)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN +1

Post autor: sybic »

Bez sensu.. tym bardziej, że w TVN i tak lecie wszystko w pętli, więc jak ktoś nie zdążył czegoś obejrzeć, to złapie się na powtórkę. Lepiej by zrobili, aby ich programy można było nagrywać.
RBB
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 117
Rejestracja: środa 28 lip 2010, 23:59
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN +1

Post autor: RBB »

Przecież da się nagrywać. Chyba że się ma nBox bez Recorder'a.
Ja często w TVN HD+1 oglądam Fakty, ponieważ nie ma powtórek, a nie zawsze mogę być na 19 w domu. Czasami przełączę też na TVN HD+1 jak są reklamy na TVN HD, albo jak nie zdążę na Dzień Dobry TVN.
http://www.youtube.com/watch?v=F82af12lfoc <-- Mój własny film na konkurs w YouTube - Internet For Peace (byłem operatorem). Oglądajcie i oceniajcie :)
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: TVN +1

Post autor: Kuba »

Nie ma co się oszukiwać, że TVN HD+1 został stworzony w innym celu niż sztuczne zwiększenie ilości kanałów HD w telewizji n i ofercie na kartę - co nie znaczy, że jest on nieprzydatny. Dobry dla widzów bez PVRu, reklamodawcy się cieszą, bo ich spoty lecą dwa razy w cenie jednego, TVN też się cieszy, bo na pewno odbiera widzów innym kanałom ogólnotematycznym. Ja jednak sądzę, że wizerunkowo platforma lepiej by wyszła, gdyby przeznaczyła to miejsce na transponderze na poprawienie jakości innych kanałów "HD" (vide MTV N HD czy HBO HD).
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN +1

Post autor: sybic »

RBB pisze:Przecież da się nagrywać.
Pierwsze słyszę...
A mógłbyś mi wystawić gdzieś jakiś nagrany kawałek TVN HD?
Oryginalny plik w H.264
Może być dosłownie kilka sekund. Jak zobaczę ten nagrany kawałek to uwierzę w możliwość nagrywania o którym piszesz.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: TVN +1

Post autor: Kuba »

sybic pisze:
RBB pisze:Przecież da się nagrywać.
Pierwsze słyszę...
A mógłbyś mi wystawić gdzieś jakiś nagrany kawałek TVN HD?
Oryginalny plik w H.264
Może być dosłownie kilka sekund. Jak zobaczę ten nagrany kawałek to uwierzę w możliwość nagrywania o którym piszesz.
To oczywiste, że @RBB chodziło o nagrywanie na nBoxa. Raczej logiczne, bo TVN HD nie odbierzesz na niededykowanym dekoderze.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN +1

Post autor: sybic »

Skoro nie mam możliwości nagrać sobie nagrania, w sensie mieć (zarchiwizować) to trzeba powiedzieć jasno, że nie ma możliwości nagrywania TVN HD.
RBB
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 117
Rejestracja: środa 28 lip 2010, 23:59
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN +1

Post autor: RBB »

Kuba pisze:
sybic pisze:
RBB pisze:Przecież da się nagrywać.
Pierwsze słyszę...
A mógłbyś mi wystawić gdzieś jakiś nagrany kawałek TVN HD?
Oryginalny plik w H.264
Może być dosłownie kilka sekund. Jak zobaczę ten nagrany kawałek to uwierzę w możliwość nagrywania o którym piszesz.
To oczywiste, że @RBB chodziło o nagrywanie na nBoxa. Raczej logiczne, bo TVN HD nie odbierzesz na niededykowanym dekoderze.
Chodziło mi o nBox'a :)
http://www.youtube.com/watch?v=F82af12lfoc <-- Mój własny film na konkurs w YouTube - Internet For Peace (byłem operatorem). Oglądajcie i oceniajcie :)
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN +1

Post autor: Frazes »

Ja też uważam podobnie jak napisał ktoś wyżej, tzn., że "TVN HD+1" powstał, aby sztucznie powiększyć ilość kanałów "HD" w "Nce".

Możnaby twierdzić, że jest inaczej gdyby udostępniono go też w "Cyfrze+" i "Cyfrowym Polsacie", choćby w ramach rekompensaty dla abonentów tych platform za brak "TVN" w wersji "SD" w formacie "16:9" (w ogóle pisałem jakiś czas temu w tej sprawie do "TVN`u" i odpisali, że zamierzają włączyć ten format i na głównym kanale, ale nadajniki naziemne i sieci kablowe podobno nie są na to jeszcze przygotowane...), ale bez tego uruchomienie "TVN HD+1" nie ma żadnego uzasadnienia, poza właśnie marketingowym dla "Nki", bo przecież większość jej abonentów ma jednak "recordery", więc taki "przesunięty" kanał jest im zbędny...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości