[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: X FACTOR

Post autor: kamico7 »

Mam takie pytanie . Czy może ktoś wie czy studio z odcinków na żywo zostanie zmienione , czy zmiany scenografii i ogólnego wyglądu nie będzie :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Na razie za wcześnie na takie informacje.

P. S.: Dawid Podsiadło otrzymał aż cztery nominacje do Fryderyków.
SevenUP pisze:Trzeba powiedzieć, że ten zwiastun wcale nie jest taki zły, szczególnie po obejrzeniu zwiastuna TVoP, w którym Sadowska leży nago przykryta płytami...
Ja akurat jestem odwrotnego zdania. Szkoda, że "X Factor" nie ma takich zwiastunów, jak "TVoP", czy nawet brytyjski "The X Factor".
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

:shock: Fajny spot, w którym są tylko jurorzy? Zarzucacie XF że promuje jurorów, a TVP robi to jeszcze bardziej. Poza tym ze zwiastuna XF wynika sporo informacji, np. nowy juror, nowa kategoria, dużo śmiechu, fajne głosy. A ze spotu TVoP wynika skład jurorski, co wiadomo już od dawna. O te kwestie mi chodzi, walory artystyczne to subiektywna kwestia.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Chyba najważniejsze jest to, co z programu wyniosą uczestnicy, bo po tym można poznać, czy program służy do łowienia talentów, czy promocji obsady. A co do "TVoP" - dopiero dziś ruszyły nagrania nowej edycji, więc wiadomo, że spoty z fragmentami programu pojawią się później. Poza tym trenerzy (a nie jurorzy) przede wszystkim są wizytówką programu (tak, jak w każdej edycji "The Voice"), a niespodzianki typu uczestników, czy zmiany zasad producenci "TVoP" zostawiają na później. ;)
SevenUP pisze:Fajny spot, w którym są tylko jurorzy?
Dla mnie to już czepianie się, aby czepiać. Przecież tak się promuje programy na świecie.
Inarius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 00:35

Re: X FACTOR

Post autor: Inarius »

Ja osobiście nie mam wyrobionego zdania na temat obydwu spotów, jednak zgadzam się z poprzednikiem i uważam, że możemy pozazdroscić brytyjskiej edycji X Factor spotu, który mieli przed 10. edycją (mam na myśli ten z dziewczyną w ogrodzie), który był naprawdę dobry. W The Voice dzięki temu, że nie pokazali uczestników (bo nawet nie mieli jak), nie zdradzili tym samym poziomu edycji, dzięki czemu jest ona małą niespodzianką i z chęcią będę oglądał powtórki w niedziele.

W The Voice of Poland podoba mi się przede wszystkim to, że nie ma tam bardzo złych uczestników (są przeciętni, którzy nie przechodzą, ale beztalenci brak). W X Factorze przepuszczają często gęsto ludzi, którzy ze śpiewem są na bakier i robią z siebie debili na wizji, ale przechodzą precastingi, żeby ludzie mogli się pośmiać, a tym samym zabierają innym uczestnikom miejsce w castingach z jurorami. Też to co mnie rozczarowało to to, że w X Factor tak bardzo zwraca się uwagę na wygląd. Na precastingu dziewczyna, która śpiewała bardzo dobrze nie przeszła nawet do pokoju z nagraniem, bo co tu dużo mówić, miała na twarzy trądzik, czy inne niedoskonałości. Podejrzewam, że jakkolwiek by zaśpiewała to by jej podziękowano. Z resztą po wejściu do pokoju od razu Pani producent mówi, że "nie oceniają śpiewu, ale szanse w programie". Przykre to, ale prawdziwe.. Mimo tego jednak jak dla mnie to XF jest najlepiej wyprodukowanym programem, dlatego też go oglądam..

Kolejna rzecz, która jak dla mnie jest bardzo dziwna to promocja dziewczyny z tej edycji na profilu Wojewódzkiego. Nie wiem czemu to miało służyć.. Zmyłce, żeby ludzie myśleli, że Kuba dostał dziewczyny? Czy o faktyczną promocję programu tu chodziło? Wojewódzki zaspoilerował ludziom, bo pewnie wiedzą już tera kto zaszedł daleko :D Dodatkowo dziwne to, że Kuba promuje dziewczynę Ewy zamiast swoich grup :D

Dołączam się do pytania o scenografii live :D
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Wszystko to prawda, jednak nie jest to wynik zabiegów polskich twórców. Taki jest ten format, a nasi tylko ściągają z UK. Tam jest dokładnie tak samo, ale przez to można się też pośmiać i nie jet tak sztywno. Poza tym u nas nie ma takich akcji jak Wagner czy Goldie, którzy doszli nawet do live. Choć też bez przesady, zupełnie przeciętne osoby pod względem wyglądu też były na castingach.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

PS. Na Youtubie pojawił się kanał X Factor Polska, myślicie że może być oficjalny?
Inarius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 00:35

Re: X FACTOR

Post autor: Inarius »

Podasz linka? Może czytają forum i się przekonali do YT? Haha :D
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Inarius pisze:Z resztą po wejściu do pokoju od razu Pani producent mówi, że "nie oceniają śpiewu, ale szanse w programie".
Dlatego, że ktoś może śpiewać niesamowicie, ale może to nie być program dla niego. Nie każdy nadaje się do talent show, chociażby ze względu na fakt, jaką muzykę wykonuje lub jaką ma osobowość - słabe psychicznie osoby, jakby wspaniale nie śpiewały, nie przebiją się na rynku muzycznym. To samo z osobami nieśmiałymi, cichymi. Nie każdy, kto śpiewa dobrze, ma szansę na karierę muzyczną.
Inarius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 00:35

Re: X FACTOR

Post autor: Inarius »

r_r16 pisze:
Inarius pisze:Z resztą po wejściu do pokoju od razu Pani producent mówi, że "nie oceniają śpiewu, ale szanse w programie".
Dlatego, że ktoś może śpiewać niesamowicie, ale może to nie być program dla niego. Nie każdy nadaje się do talent show, chociażby ze względu na fakt, jaką muzykę wykonuje lub jaką ma osobowość - słabe psychicznie osoby, jakby wspaniale nie śpiewały, nie przebiją się na rynku muzycznym. To samo z osobami nieśmiałymi, cichymi. Nie każdy, kto śpiewa dobrze, ma szansę na karierę muzyczną.
Ja się zgadzam w zupełności! Tylko bardziej mi chodziło o to jaki nacisk jest na wygląd.. Tyle, że znowu - komisja w 3 minuty nie jest w stanie stwierdzić czy uczestnik jest nieśmiały albo słaby psychicznie :)
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Ja znalazłem taki kanał - https://www.youtube.com/channel/UCqu1j7 ... nMNC0sRjtQ

nie wiem czy oficjalny czy nie :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

A gdzie? Widać tutaj amatorsko nałożony napis "POLSKA" na logo "X Factora".
Inarius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 00:35

Re: X FACTOR

Post autor: Inarius »

Myślę, że ten kanał to fake.

Jedna sprawa jeszcze, która jak dla mnie jest dziwna.. Mają już nową czołówkę, scenografię castingów, formułę bootcampu itp., ale wciąż używają tego okropnego, starego loga. Na facebooku nie zmienili na nową wersję mimo próśb ludzi, na stronie też stare logo, w materiałach promocyjnych to samo, na castingach i konferencji znów plakaty i bannery ze starym logo.. Ma ktoś jakąś teorię na to? Bo ja wysiadam :D

STARE: http://clicnews.ie/wp-content/uploads/2 ... actor1.jpg
NOWE: http://static2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... factor.jpg

Jak dla mnie "nowe" logo (takie nowe, ze aż 2 lata już obowiazuje) wygrywa bezdyskusyjnie :D
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Link youtube.com/channel/UCPuBCyGar5C8-U4YZAF9wlQ?desktop_uri=%2Fchannel%2FUCPuBCyGar5C8-U4YZAF9wlQ
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Inarius pisze:
r_r16 pisze:
Inarius pisze:Z resztą po wejściu do pokoju od razu Pani producent mówi, że "nie oceniają śpiewu, ale szanse w programie".
Dlatego, że ktoś może śpiewać niesamowicie, ale może to nie być program dla niego. Nie każdy nadaje się do talent show, chociażby ze względu na fakt, jaką muzykę wykonuje lub jaką ma osobowość - słabe psychicznie osoby, jakby wspaniale nie śpiewały, nie przebiją się na rynku muzycznym. To samo z osobami nieśmiałymi, cichymi. Nie każdy, kto śpiewa dobrze, ma szansę na karierę muzyczną.
Ja się zgadzam w zupełności! Tylko bardziej mi chodziło o to jaki nacisk jest na wygląd.. Tyle, że znowu - komisja w 3 minuty nie jest w stanie stwierdzić czy uczestnik jest nieśmiały albo słaby psychicznie :)
Jesli tak jak mowisz produkcja kladzie tak ogromny nacisk na wyglad, tj. tradzik itp to z jakiej racji 2. edycje wygral zapryszczaly Dawid Podsiadlo?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości