[TVN] Clever - widzisz i wiesz

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

[TVN] Clever - widzisz i wiesz

Post autor: pawell »

Wczoraj Nika pisaÂła o tym w temacie "DzieĂą Dobry TVN", a dziÂś piszÂą o tym WirtualneMedia:
Gospodarze tygodniowych wydaĂą magazynu 'DzieĂą dobry TVN' Dorota Wellman i Marcin Prokop przez najbliÂższy miesiÂąc pracowaĂŚ bĂŞdÂą nad nowym projektem programowym dla stacji. Z tego powodu zniknÂą tymczasowo z morning show.

TVN nie ujawnia na razie ¿adnych szczegó³ów na temat projektu. Wiadomo jedynie, ¿e nagrania z udzia³em Wellman i Prokopa bêd¹ odbywaÌ siê w Krakowie i potrwaj¹ oko³o miesi¹ca, a program nie pojawi siê na antenie stacji do koùca listopada.
Ciekawe co to bêdzie? Mo¿e coœ w stylu "Podró¿y z ¿artem"? :roll:
Ostatnio zmieniony środa 21 lis 2007, 13:52 przez pawell, łącznie zmieniany 2 razy.
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Ja bym chciaÂł, Âżeby byÂło to coÂś w rodzaju ''Dwururki''
piotrek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 17:05

Post autor: piotrek88 »

kamilo pisze:Ja bym chciaÂł, Âżeby byÂło to coÂś w rodzaju ''Dwururki''

tak, ale nie Âżyczac tej produkcji, tak szybkiego znikniĂŞcia jak "Dwururka", bo ona byÂła jednak niewypaÂłem
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

Mo¿liwe, ¿e nowym programem bêdzie "Przecinek i P¹czuœ" - czyli program, który mia³ siê pojawiÌ w Dwójce, ale szefostwo TVP2 tego nie chcia³o. Wg informacji, jakich udzielali Wellman i Prokop zim¹, bêdzie to talk show z goœÌmi, z du¿¹ iloœci¹ œmiechu i dobrej zabawy. Czyli coœ, jak "Dwururka" , ale mam nadziejê, ¿e na wy¿szym poziomie :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Wiêcej sczegó³ów:
tvnfakty.pl pisze:Jak donosi nowy dziennik "Polska" Dorota Wellman i Marcin Prokop, ktĂłrzy na miesiÂąc poÂżegnali siĂŞ z porannym programem "DzieĂą Dobry TVN" pojechali do Krakowa, aby przygotowywaĂŚ nowy program o charakterze popularno – naukowym. Edukacyjne show trafi na antenĂŞ juÂż w grudniu, a do programu zaproszone zostanÂą najwiĂŞksze gwiazdy.

Produkcja audycji rozpoczĂŞÂła siĂŞ w Krakowie. Nie bĂŞdÂą to jednak nudne pogawĂŞdki w muzeach – prowadzÂący wraz z zaproszonymi do studia goœÌmi bĂŞdÂą wyjaÂśniaĂŚ zachodzÂące wokó³ nas zjawiska. Do udziaÂłu w nowym show zaproszeni zostanÂą rĂłwnieÂż widzowie. TytuÂł programu jest na razie Âścis³¹ tajemnicÂą.
Czyli coœ w stylu "Podró¿y z ¿artem" tylko o charakterze popularno - naukowym. :D Heh i oczywiœcie obowi¹zkowy udzia³ naszych "najwiêkszych gwiazd". :devil:

Fajnie, Âże TVN zaczyna inwestowaĂŚ w zimowÂą ramĂłwkĂŞ kiedy to nie ma premierowych odcinkĂłw wiĂŞkszoÂści programĂłw. :) Wtedy bĂŞdzie duuuÂżo miejsca: poniedziaÂłek ( w miejsce "Szymon Majewski Show" ), wtorek ( "TwarzÂą w twarz" ), Âśroda ( "You can dance - po prostu taĂącz!" ), sobota ("Niania" i "Kryminalni" ) czy niedziela ( "Taniec z gwiazdami" ). :roll: Ja stawiam na poniedziaÂłek. ;)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Wiemy ju¿ nieco wiêcej szczegó³ów na temat programu Wellman i Prokopa :)
Dorota Wellman i Marcin Prokop poprowadzÂą polskÂą wersjĂŞ niemieckiego show "Clever". Rozrywkowy format z udziaÂłem gwiazd i popularnonaukowymi elementami nagrywany jest obecnie w Krakowie.

Gospodarze programu (szalony profesor i jego asystentka) wraz z zaproszonymi do show znanymi osobami rozwiÂązujÂą na antenie naukowe zagadki i przeprowadzajÂą doÂświadczenia. W oryginalnej, niemieckiej wersji formatu bohaterowie poszczegĂłlnych odcinkĂłw sprawdzali m.in. co stanie siĂŞ po wÂłoÂżeniu gÂąbki do mikrofalĂłwki oraz prĂłbowali zastÂąpiĂŚ przepalonÂą ÂżarĂłwkĂŞ korniszonem... . Podobne wyzwania czekajÂą takÂże na polskie osobowoÂści szklanego ekranu.

Polska wersja show "Clever" jest przygotowywana przez krajowy oddziaÂł Constantin Entertainment, ktĂłry jest zarazem wÂłaÂścicielem praw do formatu. Firma produkuje dla TVN obecnie takÂże docu-crime "W11-WydziaÂł ÂŚledczy" oraz court-show "SĂŞdzia Anna Maria WesoÂłowska".

Nie wiadomo kiedy nowy show wejdzie do ramĂłwki, najbardziej prawdopodobny termin to styczeĂą przyszÂłego roku.
ÂźrĂłdÂło: wirtualnemedia.pl
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Post autor: epsztajnek »

Dorota Wellman i Marcin Prokop poprowadzÂą polskÂą wersjĂŞ niemieckiego show "Clever".
Czy juÂż do jasnej, ciasnej, wszystkie programy rozrywkowe muszÂą byĂŚ zachodnimi formatami :?:
Nie ma u nas m¹drych g³ów :?: :hmm:
prĂłbowali zastÂąpiĂŚ przepalonÂą ÂżarĂłwkĂŞ korniszonem..
Andrzej Kurek i ZdzisÂław KamiĂąski przewracajÂą siĂŞ w grobach :(
jamlasica
Początkujący
Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 16 paź 2006, 23:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jamlasica »

jeÂżeli nasze programy rozrywkowe wyglÂądaĂŚ maja jak "przebojowa noc" to ja wole zachodnie formaty....
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

epsztajnek pisze:Czy juÂż do jasnej, ciasnej, wszystkie programy rozrywkowe muszÂą byĂŚ zachodnimi formatami :?:
Nie ma u nas m¹drych g³ów :?: :hmm:
JeÂśli sÂą to dobre programy to czemu nie? Dla mnie akurat nie ma wiĂŞkszego znaczenia kto to wymyÂśliÂł. WaÂżne jest to czy da siĂŞ oglÂądaĂŚ i czy jest ciekawe. Tak samo chyba dla przeciĂŞtnego widza. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

hmm z drugiej strony telewizje maj¹ dodatkowy argument, ¿e za granic¹ sie sprawdzi³o, to i moze w polsce sie sprawdzi, jak widaÌ to myslenie czasem jest b³êdne
TVN innowacja i nowoczesność...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Albo odwrotnie - np. TzG nie biÂł takich rekordĂłw popularnoÂści (aczkolwiek byl popularny) w Stanach jak w Polsce.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Jak podaje dziÂś serwis tvnfakty.pl w rolĂŞ "szalonego naukowca" wcieli siĂŞ Grzegorz Halama. :D Czyli bĂŞdzie w "jego czĂŞÂści" programu zabawnie. :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

nagrania by³y w kraku, kolezanka by³a w publice, format podobny troche do za³ó¿ siê, gwiazdy typuj¹ np. czym zgasiÌ pragnienie po zjedzeniu papryczki chilli a.woda b. piwo c. wódka :P mandaryna wybra³a piwo marcin meller wódkê :P to chyba by³ któryœ z koùcowych odcinków, bo tez chcia³em sie zakrêciÌ, ale ju¿ nie potrzebowali publiki, to takie newsy mam :)
TVN innowacja i nowoczesność...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Super Express pisze:Co zrobi Wellman z korniszonami
ObiecujÂą, Âże bĂŞdzie naukowo i Âśmiesznie

Co bĂŞdzie, jeÂśli wsadzi siĂŞ gÂąbkĂŞ do mikrofalĂłwki? Albo sprĂłbuje siĂŞ zastÂąpiĂŚ przepalonÂą ÂżarĂłwkĂŞ... korniszonem. JuÂż wkrĂłtce na te pytania odpowiedzÂą Dorota Wellman (42 l.) i Marcin Prokop (30 l.).

Gwiazdy "DzieĂą dobry TVN" koĂączÂą w Krakowie nagrywanie nowego show - peÂłnego dziwacznych i Âśmiesznych eksperymentĂłw.

- Tego w Polsce jeszcze nie byÂło! WyobraÂźcie sobie program popularnonaukowy, talk-show oraz teleturniej, zrealizowany razem z publicznoÂściÂą - opowiada "Super Expressowi" Marcin Prokop.
Nie tylko dla spryciarzy

Na razie to tajemnica, jak bêdzie siê nazywa³ nowy program Doroty i Marcina. Wiadomo, ¿e jest polskim odpowiednikiem niezwykle popularnego w Niemczech show "Clever", co mo¿na przet³umaczyÌ jako sprytny, zdolny, pomys³owy. Za Odr¹ gospodarzami programu s¹ szalony profesor i jego asystentka. Razem ze swoimi goœÌmi - aktorami, politykami i gwiazdami estrady - rozwi¹zuj¹ naukowe zagadki i bior¹ udzia³ w szalonych eksperymentach. Podobny show zdoby³ ju¿ miliony widzów we W³oszech, Danii, Finlandii, Norwegii, Rosji, Czechach i na S³owacji.

W polskiej wersji "profesorem" bĂŞdzie Grzegorz Halama, a Prokop i Wellman wystÂąpiÂą jako jego dociekliwi asystenci. Program moÂże pojawiĂŚ siĂŞ na antenie TVN juÂż w grudniu.
ÂŻegnajÂą siĂŞ z "DzieĂą dobry"?

Dorota Wellman i Marcin Prokop zarĂŞczajÂą, Âże z porannego programu TVN zniknĂŞli tylko na miesiÂąc i wkrĂłtce znĂłw bĂŞdÂą mĂłwili widzom "DzieĂą dobry". ZdjĂŞcia do nowego show zaplanowano na miesiÂąc i koĂączÂą siĂŞ one lada dzieĂą.

Duet cieszy siĂŞ ogromnym uznaniem telewidzĂłw. Ich odejÂście z "DwĂłjki" do TVN przed dwoma miesiÂącami byÂło ogromnym zaskoczeniem.

- Po prostu szukaliœmy perspektywy zawodowej, poczucia, ¿e przed nami jest przysz³oœÌ, ¿e jeszcze czegoœ siê nauczymy, rozwiniemy siê - t³umaczy Wellman. I dodaje, ¿e tak¹ szansê po prostu chwyta siê w ramiona i mocno przytula do siebie.

Marcin Prokop dodaje, Âże podoba mu siĂŞ takÂże to, Âże osoby, z ktĂłrymi pracuje w TVN-ie, nie sÂą chaÂłturnikami. - Otoczeni jesteÂśmy mÂłodymi ludÂźmi z pasjÂą. MyÂślimy podobnymi kategoriami, nikt nie odstawia chaÂłtury, nie pracuje byle pracowaĂŚ, ale tworzy i chce, Âżeby wszystko wyglÂądaÂło jak najlepiej - mĂłwi Prokop.
TĂŞskni za domem

Nagrywanie odcinków nowego programu zajmuje im w Krakowie czas od œwitu do póŸnej nocy. Dorota wyznaje, ¿e têskni do tego, by prowadziÌ dwa lub trzy odcinki w tygodniu "Dzieù dobry TVN" i resztê czasu poœwiêciÌ rodzinie.

- SprzÂątam, gotujĂŞ, piekĂŞ ciasta, wychodzĂŞ na spacer z psem. MĂłj czas domowy jest czasem ÂświĂŞtym - wyjaÂśnia Dorota.
Dziwne, ¿e dziennikarze jeszcze nie dowiedzieli siê jaka bêdzie nazwa tego programu. :> Na nagraniach chyba musia³ paœÌ tytu³ z ust prowadz¹cych, a na dodatek w studiu jest publika... :roll:

P.S. zacytowa³em ca³oœÌ, bo z koùcem dnia ten artyku³ przeniesiony zostanie do p³atnego archiwum.
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Post autor: qmate »

Takiego programu brakowaÂło mi w polskich telewizjach... ale juÂż bĂŞdzie :)
//////////
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości