Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Polski producent mebli ze starego drewna
Meble wykonywane ręcznie
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

TVN Turbo

TVN Turbo - lifestylowy kanał Grupy TVN kierowany do męskiej widowni.

TVN Turbo - jazda obowiązkowa

W 2004 roku władze Cyfrowego Polsatu postanowiły, że w ofercie platformy przydałby się kanał motoryzacyjny. Zrodził się wówczas pomysł powstania telewizji Moto Polsat. Gdy prace nad jej powstaniem były we wstępnym stadium, postanowiono powierzyć produkcję motoryzacyjnej telewizji Grupie ITI, doświadczonej w stacjach tematycznych. Wówczas powstała idea nadawania kanału TVN Turbo. Telewizja, dowodzona przez Martynę Wojciechowską (obecnie szefem stacji jest Przemysław Kwiatkowski) ruszyła hucznie 12 grudnia 2003 roku jako piąty kanał Grupy ITI. Już wówczas pierwsza w Polsce stacja motoryzacyjna zebrała wysokie noty wśród widzów i ekspertów. Dziś stacja ma 9 mln wiernych widzów, w ciagu minuty ogląda ją średnio 25-30 tys. osób. Już po roku działalności TVN Turbo zajęło 5 miejsce na liście najchętniej oglądanych kanałów tematycznych.

TVN Turbo posiada własne Telestrony, na których m.in. przeczytać możemy ogłoszenia z "Giełdy Samochodowej", przeczytać program telewizyjny na każdy dzień oraz sprawdzić opisy interesujących nas programów. 

Testosteron, czyli stacja skierowana do mężczyzn 

Oferta stacji telewizyjnej TVN Turbo skierowana jest przede wszystkim do mężczyzn. Na antenie stacji oprócz produkcji polskich, goszczą także najpopularniejsze programy europejskie, takie jak francuskie "V6", niemiecka "Motorwizja" oraz brytyjskie "Top Gear", "Fifth Gear", czy "Monster Garage".

Flagowym programem TVN Turbo jest prowadzony przez Marcina Prokopa, a dawniej przez Martynę Wojciechowską, magazyn "Automaniak". Szczegółowy test porównawczy samochodów widzowie stacji odnajdą w prowadzonym przez Adama Kornackiego "Rentgenie". Jak prawidło jeździć w ciężkich warunkach drogowych? Tego dowiemy się z kolei ze "Szkoły Auto". Najświeższe doniesienia z życia motoryzacji śledzić można w codziennym programie informacyjnym "Raport Turbo". Specjalnie dla miłośników nowinek technicznych stworzony został natomiast magazyn Zbigniewa Urbańskiego "Gadżet". Wszystko, co powinien wiedzieć każdy kierowca prezentowane jest zaś w "Jeździe polskiej". TVN Turbo prowadzi zakrojoną na szeroką skalę współpracę z policją. W programie "Wypadek Przypadek" ekipa stacji przedstawia wypadki samochodowe na ulicach naszego kraju, analizuje je oraz doradza jak jeździć bezpiecznie. Popełniane przez kierowców wykroczenia piętnowane są natomiast w programie "Uwaga! Pirat!". Bez komentarza redakcja TVN Turbo nie pozostawia również postępowania drogowców, wyśmiewa także ich działanie. Ponadto w TVN Turbo znajdzie się coś dla miłośników jednośladów, starych samochodów, tuningu, luksusu, czy zwariowanych pomysłów. Spojrzenie na motoryzację z każdej strony tylko w TVN Turbo.

Mateusz Bugajski
Hotele i SPA na wakacje
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN