Kanały związane z TVN i spółkami partnerskimi, które zakończyły już nadawanie.
W miejscu obecnego TVN24 BIS nadawała wcześniej stacja TVN CNBC, która jeszcze pod poprzednim szyldem jako TVN CNBC Biznes wystartowała 3 września 2007 roku. Był to wspólny projekt telewizji TVN i największego europejskiego kanału biznesowego CNBC Europe. Pomysłodawcą projektu był Roman Młodkowski – jeden z najbardziej znanych dziennikarzy gospodarczych w Polsce, założyciel redakcji biznesowej TVN24 i były dziennikarz „Faktów” TVN. Z redakcją TVN CNBC związany był od początku istnienia stacji do końca lipca 2013 roku. Przez ostatnie 5 miesięcy nadawania redaktorem naczelnym stacji był szef TVN24 - Adam Pieczyński.
"Biznes jest dla ludzi"
TVN CNBC przez całą dobę prezentowało informacje z zakresu biznesu i ekonomii. Głównym targetem kanału byli menedżerowie, ekonomiści, inwestorzy i przedsiębiorcy, ale także ludzie, którzy chcieli wiedzieć w co inwestować oraz jak założyć własny biznes.
Siłą TVN CNBC były specjalne, poświęcone różnym dziedzinom gospodarki, pasma, częste łącznia i relacje z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz stały kontakt z placówkami zagranicznymi CNBC (m.in. w Londynie, Frankfurcie czy Nowym Jorku). Współpraca z europejskim kanałem była obustronna – dziennikarze TVN CNBC mogli korzystać z zasobów CNBC, jak również nadawali relacje dla europejskiej anteny (na potrzeby CNBC Europe produkowany był program ''Business Poland'' prowadzony przez Marka Tejchmana w języku angielskim). 30 sierpnia 2010 roku odświeżono grafikę ekranową i czołówki, pojawiło się nowe logo i nazwa – usunięcie słowa „biznes” oraz zaczerpnięcie oprawy z anteny CNBC miało na zadaniu podkreślenie ścisłej współpracy obu stacji, która trwała do końca istnienia stacji, czyli do końca 2013 roku.
Dzień z rynkami
Siłą napędową stacji byoł pasmo programowe "Dzień na rynkach" w którym na bieżaco przekazywano informacje z rynku polskiego jak i rynków światowych. W ramówce stacji znajdowały się również inne programy jak np. „Blajer mówi: Biznes”, w którym Paweł Blajer opowiadał o problemach i kruczkach prawnych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Oprócz tego były magazny "Godzina dla pieniędzy", "Pieniądze od rana" czy też "Wartość", gdzie to właśnie główną tematyką były inwestycje.
Warto mieć na względzie, że do 1 lutego 2013 roku, stacja produkowała na potrzeby TVN24 magazyn "Fakty, ludzie, pieniądze", stworzony przez Romana Młodkowskiego. Każdy dzień tygodnia poświęcony był na inną tematykę gospodarczą programu.
Od maja 2013 roku TVN CNBC wprowadzało oszczędności obejmujące ramówkę jak i przede wszystkim produkcję. Z anteny zniknęło większość programów jak i pożegnano się z częścią załogi. Stacja skróciła swoje nadawanie. 3 miesiące później wprowadzono kolejne cięcia i zapowiedziano start TVN24 Biznes i Świat. Od drugiej połowy października 2013 roku z powodu przebudowy studia na potrzeby nowej stacji, TVN CNBC nadawało z wirtualnego studia. Powodem przekształcenia TVN CNBC w TVN24 Biznes i Świat była niska oglądalność, gdyż projekt okazał się zbyt innowacyjny jak na polskiego widza, przez co stacja notowała słabe wyniki finansowe.
TVN Meteo wystartowało dokładnie 9 maja 2003r. Początkowo stacja ograniczała się do prezentowania prognoz pogody w kilku okienkach jednocześnie. Z jednej strony widzowie mogli śledzić temperatury w największych polskich miastach, obok przedstawiana była prognoza dla największych miast na świcie. Po lewej stronie ekranu, w największym oknie emitowano reportaże oraz prognozy pogody nadawane z pierwszego studia Faktów. W niecały rok po starcie - dokładnie 8 kwietnia 2004 roku - program otrzymał własne, studio, zaprojektowane przez firmę Broadcast Design Intenational (BDI). Stacja cały czas ewoluowała. Oprócz informacji o przewidywanej pogodzie, znaleźć można było informacje o aktualnej aurze w miastach, obejrzeć magazyny pogodowe czy też informacje, dotyczące skutków anomalii pogodowych. Szefem TVN Meteo był Jakub Goller.
TVN Meteo Active to stacja łącząca aktywny tryb życia (ruch, odżywianie, aktywność sportową) z tematyką pogodową. Jest to rozszerzenie TVN Meteo o dodatkowe treści. Nadawanie rozpoczęła 16 kwietnia 2015 w wyniku przekształcenia z pogodowego kanału TVN Meteo, który nadawanie rozpoczął 10 maja 2003 roku (więcej o tym w powyższej części artykułu). Szefem projektu TVN Meteo Active został Grzegorz Płaza, który wcześniej kierował m.in. redakcją nSport, TVN Turbo i redakcją sportową TVN24. Wśród czołowych gwiazd stacji były takie osoby jak m.in. Anna Dec, Odeta Moro czy też Maciej Dolega.
TVN Meteo Active to kanał, który wychodzi naprzeciw otaczającej nas rzeczywistości. Bez względu na porę roku coraz większa liczba ludzi uprawia sport, biega, jeździ na rowerach, ćwiczy na siłowniach i w salach fitness. Coraz więcej ludzi chce żyć zdrowo, dobrze się odżywiać i jak najdłużej pozostawać w dobrej kondycji. Dla nich wszystkich oraz dla tych, którzy chcą do nich dopiero dołączyć, tworzymy TVN Meteo Active. Źródło wiarygodnej i sprawdzonej informacji o prawidłowej aktywności ruchowej i zdrowiu. To kanał, którego brakuje na naszym rynku telewizyjnym - powiedział przed startem szef stacji, Grzegorz Płaza.
Stacja ta jednak nie przypadła do gustu widzom i 7 stycznia 2017 roku przekształciła się w lifestylowy kanał o wnętrzach i ogrodach - HGTV.
Witaj Warszawo!
1 grudnia 2008 roku rozpoczęła nadawanie testowe, a już 15 grudnia trafiła do telewizorów warszawiaków. TVN Warszawa to pierwszy kanał lokalny, utworzony przez Grupę ITI. Emisja rozpoczęła się punktualnie o 17:45 widokiem na Stare Miasto i głównym wydaniem "Stolicy" – programu informacyjnego, stanowiącego najważniejszy punkt ramówki. Uruchomienie stacji kosztowało kilkanaście mln zł, a przygotowania do startu trwały ponad rok. Siedziba kanału znajdowała się przy Kawalerii 5.
Chociaż na rynku warszawskich stacji telewizyjnych istniał już kanał TVP Warszawa, to trudno o porównanie tych dwóch stacji. Warszawski kanał TVP to tylko kilka godzin, wygospodarowanych w paśmie TVP Info (mowa o okresie kiedy nadawała stacja TVN Warszawa). Stacja TVN-u to duży projekt, działający przez całą dobę.
Najważniejsza pozycja programowa warszawskiej stacji to oczywiście serwis informacyjny "Stolica", którego główne wydanie ukazywało się o 17:45. Szefową działu informacji TVN Warszawa była Patrycja Redo-Łabędziewska, wieloletnia prowadząca "Fakty" w TVN. Wśród prezenterek programu znalazła się m.in. Małgorzata Prokopiuk-Kępka, która przez kilka lat była gospodynią głównego wydania "Wiadomości" w TVP1.
"Stolica" to wszystko to, co interesuje warszawiaków – najnowsze informacje o warszawskich inwestycjach, lokalnej polityce, zmianach w komunikacji miejskiej, czy o tragicznych wypadkach. Sprawami mieszkańców zajmowała się również redakcja programu interwencyjnego "Miejski reporter". Ten program to społeczna debata warszawiaków. Prowadzący zapraszali do studia gości, przyjmują telefony od widzów. Głównym gospodarzem programu był Igor Sokołowski.
TVN Warszawa swoim widzom oferowała również poranne pasmo. W "Witaj Warszawo" pojawiały się informacje z Warszawy, przegląd prasy, prognoza pogody oraz podgląd tego co dzieło się na warszawskich ulicach i gdzie w danej chwili były korki. Prowadzące zapraszały do studia gości, a także zaglądały na portal internetowy tvnwarszawa.pl. Gospodyniami porannego programu były Agnieszka Górniakowska, wieloletnia pogodynka TVN oraz Fabiola Sambiorska, wcześniej dziennikarka Superstacji. Wcześniej poranne pasmo stacji prowadzili również panowie - Janusz Zadura, dziennikarz, lektor, aktor oraz Igor Sokołowski, główny gospodarz "Miejskiego Reportera".
Odrobina rozrywki
Warszawski kanał TVN to jednak nie tylko informacje, ale i rozrywka. Redakcją rozrywki kierowała Katarzyna Gawrońska. Kilka razy dziennie stacja nadawała program "Rytm miasta", którego prowadzący sprawdzali co dzieje się w warszawskich kinach, teatrach, czy klubach. Reporterką "Rytmu miasta" była kiedyś Patricia Kazadi.
Najciekawsze miejsca i najbardziej niezwykłych ludzi pokazywał również Witold Odrobina w swoim zakręconym programie "Odrobina miasta". Rozrywki potrafią dostarczyć nawet stołeczne ulice. Widzowie pękali ze śmiechu, kiedy widzieli drogowe absurdy, pokazywane przez Huberta Radzikowskiego w "Jeździe Warszawskiej".
W ramówce stacji było miejsce również na pozycje serialowe. TVN Warszawa wyprodukowała nawet własną produkcję tego typu. Serial "Stacja" z Tomaszem Kotem w roli głównej pokazywał zwariowane życie… pewnej warszawskiej stacji telewizyjnej. "Stacja" nagrywana była, a jakżeby inaczej, oczywiście w studiu TVN Warszawa. Widzowie TVN Warszawa mogą sobie również przypomnieć dawny hit TVNu, serial "Magda M." oraz ''39 i pół''.
"Smutna lekcja twardego biznesu"
25 marca 2011 roku podjęto decyzję o zakończeniu nadawania TVN Warszawa. Tego dnia nadano ostatnie programy na żywo, potem odtwarzano już tylko powtórki. - Rynek reklamy lokalnej nie daje w naszej ocenie gwarancji, że kanał TVN Warszawa stanie się rentowny w 2011 roku - ogłosił Piotr Walter, wiceprezes TVN.
- Przez prawie dwa lata pracy w TVN Warszawa miałam poczucie, że biorę udział w unikalnym projekcie i przeświadczenie, że jeszcze nigdy telewizja nie była tak blisko ludzi... To była telewizja interaktywna i skuteczna. Sprawdzaliśmy każdy sygnał od widzów, niejednokrotnie udawało się załatwić konkretne sprawy - drogę do osiedla, mieszkanie dla rodziny wyrzuconej na bruk, przyśpieszenie remontu szkoły, przedszkola... Patrzyliśmy na ręce urzędnikom i dawaliśmy widzom codziennie dużą porcję bardzo praktycznych informacji - dzięki nam wiedzieli, gdzie korkują sie ulice i gdzie zdarzył się wypadek, jak się ubrać do pracy i kiedy na ich osiedlu będzie wreszcie kanalizacja. Dziesiątki, może setki załatwionych spraw i duża satysfakcja. To miało sens - wspominała w rozmowie z serwisem tvnfakty.pl Małgorzta Prokopiuk-Kępka, gospodyni "Stolicy".
Warszawa w internecie
TVN Warszawa zakończyła działalność jako telewizja, ale pozostał portal internetowy, sprawnie reagujący na to, co dzieje się w stolicy. Pod adresem tvnwarszawa.pl odnajdujemy ogrom materiałów informacyjnych. Targeo dostarcza warszawiakom bieżących informacji o utrudnieniach na stołecznych drogach, a redakcja serwisu na bieżąco dopisuje gdzie są wypadki, czy uszkodzone sygnalizacje świetlne. Internauci mogą tworzyć własne rankingi, np. ulubionych placów, najładniejszych wieżowców, czy najpiękniejszych iluminacji.
Kanał telewizyjny Grupy ITI, nadawał od 3 października 2005 roku do 31 maja 2008 roku. Szefową TVN Gra była Małgorzata Gratys. Stacja emitowała przede wszystkim teleturnieje interaktywne, programy ezoteryczne i muzyczne. Koszt powstania stacji TVN Gra wyniósł ok. 5-6 milionów złotych a w założeniu inwestycja miała się zwrócić po około dwóch latach. Większość programów była nadawanych z Krakowa, natomiast programy emitowane na licencji Telemedia Interac TV były nadawane na żywo ze studiów w Budapeszcie. Współpraca z firmą Telemedia Interac TV została zakończona 1 stycznia 2008.
W lutym 2008 TVN złożyła wniosek do KRRiTV o cofnięciu koncesji na nadawanie tego kanału, obowiązującej do października 2015. Powodem zamknięcia stacji była zbyt niska oglądalność i nieosiągnięta rentowność kanału. 27 lutego 2008 KRRiTV uchyliła koncesję.
TVN Lingua – kanał telewizyjny Grupy TVN, poświęcony nauce języka angielskiego za pomocą telewizji. W ofercie stacji znajdowały się seriale, programy rozrywkowe i edukacyjne oraz teleturnieje interaktywne prowadzone w języku angielskim. Kanał swoją emisję prowadził od października 2006 roku do 15 lipca 2009. Stacja była kodowana i dostępna głównie w ofercie telewizji n, pod koniec działalności stacja trafiła również do ofert Cyfry + i TP oraz w niektórych sieci kablowych.
TVN Med – tematyczny kanał telewizyjny skierowany do lekarzy. Został uruchomiony 19 października 2006, a zakończył nadawanie 8 stycznia 2009 r.
Kanał TVN Med był kodowaną stacją telewizyjną kierowaną do wąskiej grupy odbiorców, jaką są lekarze. Pomysłodawcą, autorem opracowania koncepcji TVN Med i pierwszym dyrektorem zarządzającym był psycholog Krzysztof Korona. Dzięki akredytacji Naczelnej Izby Lekarskiej, kanał umożliwiał lekarzom zbieranie punktów edukacyjnych i realizację obowiązku doskonalenia zawodowego. Z drugiej strony fakt odbioru stacji wyłącznie przez czynnych zawodowo lekarzy umożliwiał jej, jako jedynej w Europie, emisję reklam leków dostępnych tylko na receptę, których nie wolno reklamować w mediach ogólnodostępnych. Programy telewizji dostępne były bezpłatnie na platformie cyfrowej Telewizji Nowej Generacji n i w internecie na stronie internetowej kanału. W listopadzie 2008 Grupa TVN podjęła decyzję o zakończeniu transmisji programu telewizyjnego. W ciągu dwóch lat działalności TVN Med, stacji nie udało się uzyskać rentowności, co było założeniem spółki.
TVN+1 − kanał ogólny, nadający retransmisję programu TVN z opóźnieniem jednej godziny, funkcjonował w latach 2010−2011.
1 maja 2010 roku został uruchomiony kanał TVN HD+1, który był kopią kanału TVN HD emitowaną z godzinnym opóźnieniem względem oryginału. 31 grudnia 2011 roku, zakończono emisję kanału.
1 czerwca 2011 roku w Naziemnej Telewizji Cyfrowej uruchomiono wersję SD TVN z godzinnym opóźnieniem pod nazwą TVN+1. Wersja SD tego kanału była nadawana wyłącznie w Warszawie i okolicach.
Po powołaniu internetowego serwisu TVN Player, w którym zamieszczano większość pozycji programowych stacji, podjęto decyzję o zakończeniu nadawania kanałów z opóźnieniem czasowym. 3 listopada 2011 roku zaprzestano emisji TVN+1.
Discovery TVN Historia – kanał tematyczny o tematyce historycznej. Powstał przy współpracy programowej Discovery i TVN, do których także należał do 30 maja 2009 roku. 30 maja 2009 roku TVN, który był udziałowcem Discovery Historia, zdecydował się wycofać z inwestycji. Nie podano oficjalnego powodu odsprzedania udziałów, w komunikatach poinformowano jedynie o chęci włączenia kanału do portfolio Discovery Networks. Stacja pod szyldem TVN nadawała do końca marca 2010 roku, obecnie stacja istnieje jedynie w portfolio Discovery.
Chrześcijaństwo na szklanym ekranie
15 października 2007 roku Grupa ITI uruchomiła swój nowy kanał tematyczny. Religia.tv to stacja o ogólnej tematyce religijnej. Dyrektorem stacji od początku do końca istnienia był ks. Kazimierz Sowa. W latach 2007-2012 stacja miała również dyrektora programowego - Szymona Hołownię, znanego z anteny TVN - gospodarza programu "Mam Talent". Głównym celem stacji było dotarcie do ludzi, którzy są zainteresowani poznawaniem kwestii swojej wiary. W stacji nie brakowało programów o tematyce głęboko teologicznej i filozoficznej, biblijnej oraz programów dokumentalnych. Religia.tv to przede wszystkim stacja chrześcijańska, choć była ona otwarta również na inne religie, np. islam. 30 sierpnia 2009 roku stacja wyemitowała na żywo nabożeństwo muzułmańskie.
Religia.tv to nie Trwam
Religia.tv to druga, po TV Trwam, polska stacja o tematyce religijnej. Początkowo, kiedy pojawiła się informacja o starcie kolejnego kanału religijnego w Polsce pojawiały się opinie, że będzie to „druga telewizja Trwam”. Wbrew pozorom obie te stacje wiele dzieliło, niż łączyło. Programy religijne w telewizji Trwam mają charakter typowo katolicki, jeszcze nigdy w jej historii nie pojawiały się elementy innych wyznań, a tym bardziej innych religii. Toruńskiej telewizji nie można nazwać telewizją edukacyjną, bowiem najbardziej brakuje w niej programów dokumentalnych i edukacyjnych, natomiast przeważają transmisje z polskich kościołów, felietony i programy publicystyczne.
Natomiast Religia.tv to stacja nie która nie tylko skupiała się na katolicyzmie, ale ogólnie na całym chrześcijaństwie, a nawet innych religiach. W stacji, której transmisji nabożeństw jest jak na lekarstwo, większy nacisk jest kładziony na edukację społeczeństwa. Aż 60 proc. wszystkich programów w paśmie Religia.tv to były programy dokumentalne, informacyjne lub edukacyjne.
Na antenie Religii.tv, w przeciwieństwie do telewizji Trwam, próżno było szukać tematyki politycznej, bo nie taki był cel kanału religijnego.
Na religijnej antenie
Religia.tv to mnóstwo programów, spośród których każdy widz, niezależnie od wieku, znajdował coś dla siebie. W ofercie stacji znajdowały się takie programy jak:
- "Biblijna lekcja religii" - wskazówki jak czytać i interpretować Stary Testament. Interpretacje podane są z punktu widzenia różnych religii.
- "Gość Niedzielny w Religia.tv" - cykl wywiadów.
- "Kulturoskop" - program kulturalno-rozrywkowy.
- "Ludzie na walizkach" Szymona Hołowni - talk-show, w którym dziennikarz rozmawia o cierpieniu z ludźmi, którzy przeszli trudne sytuacje życiowe.
- "Piąta strona nieba" - przedstawiciele różnych kościołów oceniali wydarzenia religijne i społeczne.
- "Rozmównica" - program, w którym prowadzący w studio (najczęściej ksiądz, teolog, lub jakaś osoba duchowna) na żywo rozmawia z telefonującym widzem.
- "Tego dnia" - program informacyjny o tematyce społecznej i religijnej.
- "Wieści z Rzymu" - serwis informacyjny dotyczący działalności papieża i najważniejszych wydarzeń ze Stolicy Apostolskiej.
- "Zbij szybkę!" - magazyn muzyczny. Prawdziwa gratka dla miłośników muzyki.
Od 2013 roku stacja ograniczyła produkcję programów własnych, ze względu na brak rentowności projektu. 31 stycznia 2015 roku religia.tv zakończyła nadawanie.
O.TV (Owsiak.TV) – stacja telewizyjna produkowana i prowadzona przez Jurka Owsiaka. Nadawanie rozpoczęła 11 października 2008 o godzinie 10.00. Dostępna była wyłącznie na platformie satelitarnej N. Stacja skupiała się na kontynuacji zadań rozpoczętych przez Jurka Owsiaka i jego Fundację. Pokazywała aktywność związaną z całorocznymi programami medycznymi czy też programami propagującymi oraz uczącymi zasad pierwszej pomocy oraz Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Stacja emitowała podróże w najbardziej odległe zakątki świata, wyścigi off-roadowe oraz programy dla nauczycieli.
24 grudnia 2008 kanał zakończył swoją emisję. Mimo likwidacji kanału, programy Owsiak TV nadawane były od grudnia 2009 roku do 7 października 2010 roku jako pasmo programowe na kanale ZigZap.
Wojna i Pokój – polski kanał telewizyjny należący do Grupy ITI, emitujący kinematografię radziecką i rosyjską. Pozycje programowe nadawane były do wyboru - z polskim lektorem, lub w wersji oryginalnej z możliwością włączenia polskich napisów. Kanał Wojna i Pokój został uruchomiony 17 października 2006 roku, a zakończył nadawanie w dniu 5 kwietnia 2013 roku. Dyrektorem kanału była Katarzyna Jesień.
MGM HD - pierwszy polski kanał filmowy w standardzie HD oraz pierwszy na świecie kanał MGM HD powstały w wyniku joint venture MGM oraz ITI Neovision. Stacja rozpoczęła nadawanie 7 grudnia 2006 roku. Dostępna była na platformie cyfrowej nc+ oraz w sieciach kablowych.
W kwietniu 2016 r. AMC Networks International nabyła od ITI Neovision mniejszościowy pakiet udziałów w spółce MGM Channel Poland Limited, stając się jej jedynym właścicielem.
6 maja 2016 r. MGM HD został zastąpiony przez kanał AMC HD.
Kanał korzystał z obszernych zbiorów wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, Samuel Goldwyn, Orion Pictures oraz United Artists. Stacja prezentowała głównie filmy z lat 80. i 90. XX wieku.
nTalk - kanał telewizyjny o tematyce talk shows należący do Grupy ITI. Kanał można było oglądać jedynie na platformie n.
W ramówce nTalk obecne były programy amerykańskich gwiazd, takich jak David Letterman, Jay Leno, Conan O’Brien, Rachael Ray czy Oprah Winfrey. Programy te emitowane były w kilka dni po premierze w amerykańskich mediach. Emitowane były także polskie programy, takie jak Kuba Wojewódzki, Szymon Majewski Show czy Rozmowy w toku.
W czerwcu 2009 roku podjęto decyzje o zamknięciu stacji z dniem 28 czerwca 2009 roku.
nFilm HD – polski kanał filmowy typu premium nadawany w standardzie HD, dostępny na platformie cyfrowej n oraz w telewizjach kablowych. Stacja została uruchomiona 2 września 2009 wraz ze startem kanału nFilm 2 HD. Stacje prezentowały filmy oraz seriale z wytwórni Paramount Pictures i DreamWorks, CBS Films, a także MGM i wytwórni niezależnych. Na skutek podpisania nowych umów na wyłączność z dystrybutorem filmów Monolith Films i wzmocnienia od 1 stycznia 2012 oferty filmowej o produkcje wytwórni 20th Century Fox i innych podjęto decyzję o zastąpieniu kanałów nFilm kanałami nPremium, które zastąpiły stacje 15 grudnia 2011 roku. Dyrektorem stacji od początku istnienia do stycznia 2011 był Tomasz Raczek.
nPremium – polska komercyjna, płatna stacja telewizyjna nadająca w HD i 3D głównie filmy największych wytwórni filmowych, seriale, koncerty, filmy dokumentalne oraz wydarzenia sportowe.
Pakiet 4 kanałów (nPremium, nPremium 2, nPremium 3 i nPremium 4) rozpoczął nadawanie 15 grudnia 2011. Kanał nPremium 2 był wersją timeshift channel kanału nPremium z dwugodzinnym opóźnieniem.
Kanały wchodzące w skład pakietu posiadały wyłączne umowy z wytwórniami 20th Century Fox i Monolith Films oraz prawa do filmów z wytwórni MGM, DreamWorks i Paramount Pictures, CBS Films. Nadawały również dokumenty National Geographic w 3DTV.
Z dniem 5 kwietnia 2013 roku pakiet kanałów nPremium zakończył nadawanie. Zmiany miały związek z fuzją platform cyfrowych Cyfra+ oraz n, które od 21 marca 2013 roku weszły w skład nowej platformy nc+. Wszystkie prawa filmowe z kanałów nPremium zostały przeniesione do kanałów z pakietu Canal+.
Kanał wprowadzony 4 grudnia 2010 roku pozwalający oglądać różne pozycje w technologii 3D. 15 grudnia 2011 r. został zlikwidowany a audycje 3D zostały przeniesione do kanałów nPremium.
HYPER+ to blok programowy nadawany od 1 września 2001 roku do 30 czerwca 2014 roku. Blok HYPER+ poświęcony był tematyce gier wideo i nowych technologii. Na jego ramówkę składały się programy autorskie, przygotowane przez doświadczonych ekspertów. Cyklicznie pojawiały się też najświeższe newsy z branży komputerowej oraz relacje z najważniejszych imprez gier, zawodów, targów etc. Nadawał od 1 września 2001 roku do 30 czerwca 2014 roku, początkowo jako pasmo na kanale MiniMax, potem na kanale ZigZap aż w końcu na kanale teleTOON+. Obecnie programy z dawnego pasma HYPER+ wcielone zostały w stację teleTOON+, gdzie można je teraz oglądać.