Oglądalność (procentowe udziały w rynku) w tygodniu 23.02 - 01.03 - grupa 4+ - TVN - 11,23 (+0,27); TVN7 - 3,50 (+0,24); TVN24 - 2,68 (=0,00); TTV - 1,42 (+0,06). Dane: Nielsen Audience Measurement • Oglądalność (procentowe udziały w rynku) w tygodniu 23.02 - 01.03 - grupa 16-49 - TVN - 12,98 (+0,63); TVN7 - 3,34 (+0,16); TVN24 - 1,96 (-0,17); TTV - 1,69 (+0,06). Dane: Nielsen Audience Measurement • "Piekielny hotel" oraz "Żony Hollywood" od połowy marca w TVN - program Małgorzaty Rozenek premierę będzie mieć 15 marca o godz. 18:00, a "Żony Hollywood" następnego dnia o 22:30 • "Debata Faktów" - jest to nowy program TVN24 prowadzony przez prezenterów "Faktów po Faktach". Emitowany jest w ostatni piątek miesiąca o godz. 19:25 i trwa 1,5 godziny

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Program do PIT 2013
pobierz i wypełnij swój PIT 37
Artykuły dla mam i dzieci - producent
Laktatory, pieluszki, butelki
Hotel ZAMEK RYN****
Legendarna Gościnność
gotowe projekty domów
szeroki wybór najlepszych projektów domów gotowych od architektów
Hotel Natura Residence**** Business&SPA
Zaprasza na Sylwester 2014/2015
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
Nowoczesne meble
Hokery, krzesła, fotele, ściany pikowane oraz meble do hoteli.
Mareo Cigarette
Elektroniczne papierosy, liquidy i akcesoria. Autoryzowany dystrybutor eBull Polska.
Hotel Ventus Natural & Medical SPA **** w Gołdapi
w góry na mazury, czyli ferie dla narciarzy
Park Hotel**** KUR & SPA Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2013 rok

Stacje  »  TVN24

Cała prawda całą dobę!
To główne motto pierwszej polskiej telewizji informacyjnej. TVN24 - bo o nim mowa - wystartował 9 sierpnia 2001 r. w samo południe. Pierwszy serwis oglądało tylko 2700 osób. Jednak w ciągu zaledwie kilkudziesięciu dni od startu, stacja zyskała w oczach widzów szacunek i uznanie. Stało się tak głównie za sprawą "gorącego" września 2001 r. Podawane na bieżąco informację o zamachach terrorystycznych na USA 11 września oraz zorganizowanie konkurencyjnego dla Telewizji Polskiej bardzo dobrego wieczoru wyborczego udowodniły profesjonalizm ekipy dziennikarzy pracujących w TVN24.

  

Kiedy startował TVN24 to niewielu wierzyło, że stacja odniesie sukces. Jako przykład podawano bogatsze Niemcy, gdzie podobny kanał n24 przynosił znaczne straty. Opinie ekspertów i ludzi z branży też nie były przychylne. Gdy zaczynaliśmy, koledzy z branży nazywali nas świstakami, bo jak w filmie "Dzień świstaka" bardzo się powtarzaliśmy. Dziś już chyba nikt tak o nas nie powie - mówi Adam Pieczyński, szef TVN24, cytowany przez "Rzeczpospolitą". Na start przeznaczono 20 milionów dolarów, wcześniej przeprowadzono badania, z których wynikało, że Polacy chcą oglądać informacje. Głównym celem było wyrobienie rodakach nawyku włączania kanału informacyjnego, kiedy chcą się czegoś dowiedzieć. Dziś już wiemy, że to się udało.

  

- Najbardziej w pamięci utkwił mi wielki trud, jaki włożyliśmy w tę stację. Także po prostu fizyczny. Pracowaliśmy prawie bez przerwy. Prowadziliśmy serwis za serwisem. Wszystkiego uczyliśmy się w biegu i w wielkim napięciu. Po takim dniu każdy był wykończony. A tych dni układały się długie serie, bo było nas mało i gdy ktoś zachorował, albo wyjechał, inni pracowali w dwójnasób. Do dzisiaj mam zalegle urlopy. Ale było warto. Praca w tej stacji to wielka frajda. Zresztą chyba widać to na ekranie... Dzisiaj stacja to dobrze naoliwiony mechanizm - nieustannie kształci ludzi, którymi interesują się inne stacje. Naszych redakcyjnych kolegów - reporterów i prezenterów - widać już wszędzie. Można wiec chyba mówić o Szkole TVN24. Można powiedzieć, ze trafiłem tu niemal przez przypadek. Odszedłem z duża grupą dziennikarzy z Radia Zet, odeszliśmy w ciemno i nagle się okazało, ze jest dokąd, bo tworzy się telewizja informacyjna. Nie myślałem o ryzyku. Myślałem, jaka to może być znakomita praca. I czy nie miałem racji? - wspomina w rozmowie z serwisem tvnfakty.pl Piotr Marciniak.

  

Początkowo program stacji opierał się na nadawanych co pół godziny krótkich serwisach informacyjnych, przeplatanych pogodą, sportem oraz rozmowami z politykami. Wtedy trudno było zaprosić do studia posłów czy ekspertów. Ci, nie chcieli przychodzić do stacji, którą ogląda tylko jeden na pięciuset Polaków. Dzisiaj nie ma z tym już żadnych problemów, TVN24 wylansował nawet niektórych polityków. Czy słyszelibyśmy o Cymańskim, Niesiołowskim, Gosiewskim gdyby nie TVN24? Miarą sukcesu kanału jest to, że konferencje prasowe w Sejmie planuje się pod TVN24. - Konferencje bez transmisji mogą sobie robić co najwyżej pozaparlamentarne kanapy - bez ogródek stwierdza szef biura prasowego jednego z klubów parlamentarnych. Do kanału przekonał się też Andrzej Lepper: Po okresie, gdy nas izolowano, nie mam zastrzeżeń. Dziś to najbardziej obiektywna stacja, w odróżnieniu od TVP, która nawet suszę źle pokazuje - mówi.

Z czasem na antenie TVN24 zaczęły pojawiać się kolejne propozycje programowe, min. Przegląd prasy, Sportowe podsumowanie dnia, liczne magazyny poświęcone biznesowi, polityce międzynarodowej, modzie oraz zdrowiu. Największym hitem ramówki jest jednak satyryczne podsumowanie dnia - "Szkło kontaktowe" ogląda czasami nawet milion widzów!

Dzisiaj ramówkę stacji wypełnia ponad 20 programów o bardzo różnorodnej tematyce. Codziennie podstawową dawkę informacji z samego rana dostarcza "Poranek TVN24", następnie na antenie pojawiają się krótkie serwisy informacyjne, sport, prognoza pogody oraz programy publicystyczne. Po południu w magazynie "24 godziny" widzowie otrzymują pierwsze komentarze i próby podsumowań mijającego dnia, uzupełnione w wieczornym wydaniu "Magazynu". Ważne miejsce w codziennej ramówce TVN24 zajmują informacje biznesowe - najświeższe notowania walut, kursy akcji oraz rozmowy z analitykami to podstawowe punkt programów: "Fakty Ludzie Pieniądze", "Biznes i gospodarka" oraz "Bilans". W weekendy stacja serwuje "lżejszą" tematykę - moda, style życia, zdrowie, rozmowy z wielkimi autorytetami, próby podsumowań wydarzeń mijającego tygodnia z kraju i zagranicy, to główne punkty weekendowej ramówki kanału.

  

W przypadku bardzo ważnych i niespodziewanych wydarzeń ramówka programu zostaje złamana, a na antenie - oprócz najważniejszych doniesień - pojawiają się także rozmowy z analitykami i znawcami danego tematu. Stało się tak min. podczas rozpoczęcia działań wojennych w Afganistanie oraz Iraku. Dziennikarze TVN24 na bieżąco informowali o przewrocie w Gruzji, a także tragedii zakładników z moskiewskiej Dubrowki oraz Biesłanu w Osetii Północnej (min. podczas tej relacji, rosyjski korespondent TVN - Wiktor Bater, został na szczęście niegroźnie ranny w rękę).

Wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego

TVN24 to także relacje na żywo z najważniejszych wydarzeń w Polsce, Europie i na świecie. Widzowie stacji mogli oglądać przebieg przesłuchań przed dwoma sejmowymi komisjami śledczymi - ds. Afery Rywina oraz ds. PKN ORLEN; śledzić uroczystości związane z przystąpieniem 10 nowych państw do Unii Europejskiej. W czerwcu 2004 r. stacja przygotowała kolejny już wieczór wyborczy - tym razem widzowie otrzymali wstępne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Najnowocześniejsze studio w Europie

Kolejnym przełomowym momentem w historii stacji było uruchomienie nowego studia w siedzibie koncernu ITI w Warszawie. 6 września 2004 r., dokładnie o godzinie 21.00 widzowie stacji po raz pierwszy zobaczyli TVN24 w nowej odsłonie. Oprócz nowoczesnego studia, w którym znalazło się aż 100 miejsc pracy dla dziennikarzy, pojawiała się także odświeżona oprawa graficzna i muzyczna czołowych programów stacji - min. "Magazynu 24 godziny". W 2006 roku pojawiło się kolejne nowe studio - tym razem dla redakcji biznesowej, nadawane są z niego serwisy ekonomiczne oraz magazyny poświęcone podobnej tematyce.

  

 

Nowe studio - wersja kolejna

Studio, które zadebiutowało we wrześniu 2004 roku, wielokrotnie przechodziło kilka metamorfoz. Największa jest jednak ta z października 2012 roku. Główną rolę w odnowionym studiu gra ponad 17-metrowy videovall, pracujący w rozdzielczości 10240 x 1440 pixeli. Ponadto w studiu zastosowano oświetlenie LED, a całość sprzętu pracuje w standarcie HD. Oprócz jednego dużego stołu, jest też zamontowany dodatkowy, mniejszy stół, wykorzystywany w m.in. "Faktach po Faktach" i "Jeden na jeden".

fot. TVN

Jako pierwsi w HD

Oficjalny start TVN24 HD nastąpił 1 grudnia 2012 roku, mimo, że dzień wcześniej stacja została udostępniona abonentom platformy N. Jak wiadomo TVN24 to pierwsza stacja informacyjna w Polsce. Podobnie jest jeżeli chodzi o standard HD - tu w Polsce TVN24 również jako pierwsza uruchomiła swój informacyjny kanał w jakości HD. Stacja ponadto może się poszczycić, że są pierwszym informacyjnym kanałem HD w Europie Środkowo-Wschodniej.

fot. od lewej: Piotr Tomkiewicz; fot. od prawej: jAk / nhdtv.pl

Na niebie i ziemi

TVN24 pokazuje wydarzenia również z perspektywy lotniczej, dzięki dwóm helikopterom jakie stacja posiada. Są to Robinson Raven R44 (SP-SKY) oraz Robinson Raven II Newscopter HD (SP-TVN). Dla potrzeb telewizji na każdy z nich mówi się "Błękitny 24". 

fot. TVN

Błękitny 24 wykorzystywany jest przez stację informacyjną TVN24 przy najważniejszych wydarzeniach, tam gdzie dzieje się coś ważnego, tam gdzie można pokazać spustoszenia krajobrazu z lotu ptaka, wypadki samochodowe, korki lub inne równie ważne wydarzenia. Cztery kamery „Błękitnego 24” umożliwiają uzyskanie stabilnego obrazu o najwyższej jakości HD. Baza helikopterów znajduje się w Warszawie. Pracują w zasięgu 480 km i latają z prędkością 210 km/h pozwalają na szybkie dotarcie w dowolne miejsce w Polsce.

Platforma komunikacji

TVN24.pl - pierwszy polski portal informacyjny ze zdjęciami i relacjami video wystartował w samo południe 19 marca 2007 roku. Poza najnowszymi wiadomościami z kraju i ze świata, na witrynie nie brak aktualności sportowych i biznesowych, czy rozbudowanego forum dyskusyjnego. Ponadto swoje blogi tworzą dziennikarskie gwiazdy "Faktów" i TVN24.

"Więcej niż telewizja, więcej niż Internet" - tak brzmi hasło promujące nową odsłonę strony tvn24.pl. - Głos naszych widzów, naszych internautów będzie się liczył bardziej niż w tej chwili - zapowiedział Adam Pieczyński na konferencji prezentującej portal. Słowa szefa TVN24 prędko znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Najciekawsze głosy Internautów oraz przesyłane przez nich materiały video prezentowane są na antenie. Stacja wykorzystuje również ich opinie, wyrażane za pośrednictwem licznych sondaży.

obecny wygląd stron tvn24.pl i fakty.pl

  

poprzedni wygląd stron tvn24.pl i fakty.pl

Za odpowiednią odpłatą dzięki portalowi TVN24.pl można oglądać stację na żywo, poza tym za darmo udostępniony jest sygnał audio newsowego kanału. Dostęp do informacji ułatwiają programy: "Pulpit TVN24", który ściąga na komputer listę najświeższych wiadomości z serwisu TVN24.pl oraz "Pasek TVN24", który umieszcza na ekranie monitora pasek informacyjny TVN24, tzw. "scroll". Swoje podstrony mają również poszczególne audycje TVN24, z kolei pod adresem fakty.tvn.pl znaleźć można m.in.: materiały reporterów dziennika TVN oraz jego całe wydanie.

Najlepsza

Nic więc dziwnego, że w ciągu zaledwie kilku lat TVN24 zyskał wierne grono widzów i na stałe zagościł w naszych domach. Jest to najchętniej oglądany kanał tematyczny w Polsce, który dociera do ponad 13 milionów ludzi. Stacja stała się dla wielu Polaków głównym źródłem informacji o otaczającym ich świecie. Dość szybko posypały się pierwsze nagrody dla twórców i dziennikarzy stacji. W 2002 r. Justyna Pochanke - czołowa dziennikarka stacji - otrzymała aż dwa Wiktory w kategorii: "Osobistość telewizyjna 2002r." oraz "Największe odkrycie telewizyjne". W tym samym roku Mariusz Walter otrzymał Nagrodę im. Dariusza Fikusa w kategorii "Twórca mediów". Kolejne lata przyniosły nowe wyróżnienia - Nagroda Niptel, Wiktor dla Anity Werner i Nagroda specjalna przewodniczącej KRRiTV dla Grzegorza Miecugowa, to tylko niektóre z wielu...

Dużym atutem stacji są ludzie - zarówno szefowie jak i dziennikarze: dyrektor programowy Adam Pieczyński wraz z zastępcami Sebastianem Podkościelnym i Michałem Samulem oraz szef zespołu wydawców TVN24 - Grzegorz Miecugow; szef zespołu prezenterów TVN24 - Justyna Pochanke; szef zespołu producentów - Małgorzata Łaszcz; szef sekcji reporterów - Jerzy Durlik; szef sekcji realizacji - Piotr Wolański; szef sekcji redaktorów - Kamil De Virion; sekretarz programowy - Danuta Kondratowicz; szef sekcji grafiki i studia wirtualnego - Rafał Warchoł; szef sekcji operatorów - Tomasz Śmigielski; szef sekcji montażu - Tomasz Sapryk; szef sekcji autopromocji - Artur Gut; szef ośrodków regionalnych - Małgorzata Sadowska.

Na początku działalności stacji, w projekt zaangażowani byli również Mariusz Walter i Maciej Sojka. Duża część obecnych pracowników stacji pierwsze kroki w dziennikarskim fachu stawiała w TVP. Ale nie ograniczono się tylko do podkupywania gwiazd. W ciągu trzech ostatnich lat TVN24 odkrył i wylansował kilka największych osobistości telewizyjnych w Polsce - min. wspomniane już powyżej J. Pochanke oraz A. Werner. Program TVN24 dostępny jest na wszystkich platformach cyfrowych w Polsce. TVN24 można również odbierać przy pomocy telewizji kablowych.

W górę
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość
Joanna Kryńska

Jak czegoś bardzo chcesz i próbujesz, to nie ma takiej możliwości ...

08.12.2012
Czytaj całość

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się